زبانهای خارجی و مهاجرت

آیلتس

کلمه آیلتس (IELTS) مخفف جمله (International English Language Testing System) می باشد. که معنی ان سامانه جهانی ارزیابی زبان انگلیسی می باشد.
ازمون آیلتس معتبر ترین و آزمون‌ زبان انگلیسی است که در سراسر جهان برگزار می شود. ازمون آیلتس در اصل یک آزمون بریتانیایی می باشد. که در مقابل ازمون تافل، که یک ازمون آمریکایی است قرار می‌گیرد. برگزاری این ازمون توسط دانشگاه کمبریج انگلستان. شورای فرهنگی بریتانیا و مرکز آیلتس استرالیا می باشد.

آیلتس

انواع آیلتس

این ازمون انواع مختلفی دارد. و به سه نوع متفاوت تقسیم بندی می شود. که در ادامه انهار را نام می بریم.

 1. آیلتس اکادمیک
 2. آیلتس جنرال 
 3. آیلتس لایف اسکینز

آیلتس اکادمیک و جنرال

نمره بندی ازمون آیلتس به صورت سطح از سطح 0 تا 9 است. این ازمون نمره قبولی ندارد. و به طور معمول نمره 5 متوسط. و نمره 6 به بالا خوب به حساب می آید. این ازمون از دو بخش جنرال و اکادمیک تشکیل شده است. که آیلتس آکادمیک نسبتا سخت تر می باشد. و نمره قبولی ان برای ورود به اکثر دانشگاه های سطح بالا نیاز است. باید بدانید که دانشگاه کمبریج، دانشگاه آکسفورد و دانشگاه هاروارد. برای پذیرش دانشجو حداقل نمره 7 را می پذیرند.
این آزمون پیرو بالاترین و معتبرترین استانداردهای بین‌المللی می باشد. و شامل 4 مهارت Writing , Reading , Listening و Speaking می شود. بیش از 270 مرکز امتحانی در سراسر دنیا در 110 کشور این ازمون را پذیرفته و برگزار می کنند. محاسبه نمره این ازمون با بررسی نمره هر 4 مهارت صورت میگیرد. در زمان برگزاری امتحان موظف هستید. به ترتیب به سوال های Listening.  سوال های Reading و سوال های Writing پاسخ دهید. پس از آن تاریخ و ساعت برگزاری ازمون Speaking اعلام می شود. که ترجیحا در همان روز برگزار می شود.
دریافت نتایج آزمون IELTS پس از دو هفته از گذشت ازمون Speaking امکان پذیر خواهد بود. اکثر دانشگاه‌ های معتبر در صورت گذشت 2 سال. از دریافت کارنامه IELTS ان را قبول نخواهند کرد.

آیلتس لایف اسکیلز

ازمون لایف اسکیلز با دو نوع ازمون قبلی (آکادمیک و جنرال) کاملا تفاوت دارد. به گونه ای فقط دارای 2 مهارت شنیداری و گفتاری می باشد.

این آزمون ترجیحا مناسب افرادی است که:

 • قصد مهاجرت و زندگی در انگلستان را دارند.
 • افرادی که خانواده انها ساکن انگلستان است و میخواهند ویزا بگیرند.
 • کسانی که قصد اقامت طولانی مدت یا دائم انگلستان را دارند.
 • کسانی که قصد دریافت شهروندی انگلستان را دارند.

آزمون آیلتس لایف اسکیلز به سه سطح A1. A2. B1 تقسیم می شود. شما باید با توجه به نوع ویزایی که دریافت می کنید. در یکی از این سطوح شرکت کنید. همانطور که گفتیم این ازمون تمرکز بر مهارت های Speaking و Listening دارد. و کاری به مهارت های Writing و Reading ندارد. در اصل انگلستان قصد دارد. از قادر بودن مهاجران به برقراری ارتباط شفاف.  و راحت به زبان انگلیسی با دیگران مطمئن شود.

این ازمون به گونه ای برگزار م شود که. دو نفر شرکت کننده و یک نفر ممتحن در یک اتاق حضور دارند و به طور همزمان مهارت های انها سنجیده می شود. همچنین در طی امتحان نیاز است دو شرکت کننده با یکدیگر به مکالمه بپردازند و ارتباط برقرار کنند. همچنین برعکس استانداردهای  ازمون های دیگر آیلتس. زمان برگزاری این ازمون بسیار کوتاه می باشد. زمان معمول برگزاری هر کدام از این مهارت ها بین 16 تا 22 دقیقه می باشد. 

بهترین استاد آیلتس

استاد حمیدی یکی از بهترین اساتید شناخته شده. در زمینه تدریس آیلتس در ایران می باشند. ایشان برگزار کننده با کیفیت ترین کلاسهای آیلتس حضوری و آنلاین. و همچنین نویسنده 2 کتاب معروف در زمینه آموزش آیلتس. در ایران می باشند. استاد حمیدی تجربه ای 13 ساله در تدریس زبان انگلیسی در کشور های انگلستان و  یونان دارند. که سبب شده است، به یکی از برترین اساتید IELTS در ایران تبدیل شوند. همچنین ایشان به مدت 6 سال است که. در ایران مشغول به تدریس آیلتس می باشند. استاد حمیدی دارنده مدارک متعددی در زمینه تدریس زبان اینگلیسی و آیلتس می باشند. کتاب هایی که در ادامه نام میبریم. کتاب های معروف و کاربردی در زمینه مهارت گفتاری و واژگان آیلتس می باشند. که توسط اشتاد حمیدی نوشته شده اند.

 •  SUPER IELTS SPEAKING PREPARATION
 • SUPER IELTS VOCABULARY PREPARATION

بهترین کلاس آیلتس

برای برگزار کردن کلاسی که به آن بهترین گفت. باید چندین فاکتور مهم در مورد برگزاری کلاس آیلتس را رعایت کرد. مهم ترین این موارد شامل:

 1. داشتن اهداف مشخص و واض
 2. متکی بودن به فعالیت زبان اموز
 3. تصحیح فوری و آنی اشتباهات در کلاس
 4. پاسخگویی به زبان اموز و داشتن انتظارات بالا
 5. راهنمایی کردن برای یادگیری بهتر مهارت های 4 گانه ایلتس
  دپارتمان آیلتس استاد حمیدی ( Hamidi English Language Department )، مأموريت خود را ارائه و گسترش دوره هاي آموزشي کلیه مهارتهای چهارگانه آیلتس براي گروه هاي سني مختلف، توليد و انتشار مواد آموزشي، برگزاري آزمون هاي ماک آیلتس، طراحي و اجراي دوره هاي تربيت مدرس، ارائه خدمات آموزشي به سازمان ها و مراكز خصوصي و دولتي مبتني بر استانداردهاي روز دنيا و متناسب با نيازهاي جامعه تعريف مي نمايد.