زبانهای خارجی و مهاجرت

مقالات عمومی و گرامر آیلتس در وبسایت آیلتس استاد  حمیدی می باشد. 

که. استاد حمیدی یکی از برترین و موفق ترین اساتید ایلتس در شیراز هستند همچنین مدیریت موسسه مهاجرتی دایانامهاجر را در دست دارند. پرونده های موفق مهاجرتی این موسسه بیان گر این موضوع می باشد.

مقالات عمومی و گرامرهای ایلتس

نمره 9 آیلتس و اگزمینرهای آیلتس

به یاد داشته باشید که. اگزمینر یا آزمون گیرنده آیلتس حق منتشر کردن این اطلاعات را در دوره همکاری با مرکز مورد نظر ندارد.  و انتشار این موضوع خلاف قوانین و مقررات آیلتس می باشد.

مقالات عمومی و گرامر آیلتس

تقلب و لو رفتن سوال

یکی از بزرگ‌ترین مشکلات آزمون آیلتس احتمال لو رفتن سوالات از طریق برگزار کنندگان آزمون است. طی سال‌های اخیر در ایران در پی شائبه لو رفتن سوالات چند مرتبه شاهد “withheld” یا “نگه داشتن” نتیجه آزمون از طریق مؤسسه IDP بوده‌ایم.

به هنگام ثبت نام و امضای رضایت نامه شرایط آزمون یکی از بندهای آن اجازه نگه داشتن نتایج را به مؤسسه برگزارکننده آیلتس می‌دهد. مطابق این بند “آیلتس می‌تواند

نمره‌های شما و طبعاً کارنامه شما را پس از سیزده روزی که قول داده شده، به شما ندهد و نگه دارد”. نگه داشتن می‌تواند جمعی یا فردی باشد.

مقالات عمومی و گرامر آیلتس

10 توصیه نمره8آزمون آیلتس

 1. با انگلیسی زبانان مکالمه داشته باشید.
 2. با دقت به گویش انگلیسی گوش دهید.
 3.  میزان دایره لغتی خود را افزایش دهید.
 4. .  سخت ترین آزمونهای آنلاین  در کتابهای آیلتس را تمرین کنید.
 5. با لهجه های مختلف آشنا شوید.
 6.  تنها تلاش کنید تا بهترین را ارائه بدهید.
 7. از ویدیو های آموزشی  استفاده کنید.
 8.  سعی کنید تا نقاط قوت خود را ارتقا دهید.
 9. موضوعات مورد علاقه خود یادگیری خود را افزایش دهید.
 10. سعی کنید که زبان انگلیسی را تنها برای آزمون یادنگیرید
مقالات عمومی و گرام ایلتس

سوالهای تکراری در آیلتس

سوالات آزمون آیلتس توسط کمبریج آماده می شود در نتیجه British Council و IDP از یک منبع سوال میگیرند. پس معمولا اگر دو یا چند آزمون در حدود یک منقطه زمانی یا Time Zone باشند سوالات یکی هست

نکات ضروری برای آزمون آیلتس

 • آمادگی برای آزمون آیلتس.
 • یک هفته قبل از آزمون آیلتس.
 • روز برگزاری آزمون آیلتس.
 • شرایط خاص.
 • احراز هویت و عکس.
 • هنگام برگزاری آزمون آیلتس.
 • نکات روز آزمون آیلتس.
 • در پایان آزمون آیلتس.
مقالات عمومی و گرامر آیلتس

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام ایلتس

از مدارک مورد نیاز برای ثبت نام آزمون آیلتس آکادمیک و جنرال باید 

 •  عکس رنگی زمینه سفید
 •  پاسپورت یا کارت ملی

را نام برد.که نبود هر کدام از آنها مساوی با ثبت نام نشدن داوطلب آزمون آیلتس.

تقلب در آزمون آیلتس

مشاهده مواردی مانند تفاوت دست خط در پاسخ سوالات مربوط به مهارت های Reading , Listening ,Writing  وجود تناقض در اطلاعات شخصی فرد شرکت کننده در امتحان مانند نام و نام خانوادگی و تاریخ تولد، رشد ناگهانی و افزایش نمره ی شرکت کننده در بازه زمانی کوتاه دلایلی هستند که باعث ایجاد شبهه در صحت برگزاری امتحان برای شرکت کننده آن می شوند. 

مقالات عمومی و گرامر آیلتس

مقایسه مراکز برگزاری آزمون IELTS

 1. نحوه نمرده دهی در مهارتهای Speaking و Writing آزمون IELTS
 2. کیفیت صدای محل برگزاری آزمون حین برگزاری بخش Listening
 3. برگزاری آزمون توسط هدفون و کیفیت هدفونهای به کار رفته
 4. نحوه برخورد کارکنان کادر اجرایی محل برگزاری آزمون آیلتس
 5. شروع به موقع آزمون رأس ساعت مقرر
 6. کیفیت مکان برگزاری آزمون آیلتس…..
توصیه های قبل از ازمون

توصیه برای هفته قبل از آزمون آیلتس

 1.  هیچ چیز جدیدی یاد نگیرید.
 2. به موضوعات پر تکرار در آیلتس دقت کنید.
 3.  تست های آزمایشی بزنید.

استاد حمیدی معتقد است که یادگیری نکات جدید مانند گرامر و یا لغات جدید در هفته آخر به آزمون آیلتس کمکی نخواهد کرد

Fluency و روان بودن در 4 مهارت آیلتس

به نحوی که فرد در هنگام صحبت کردن قادر باشد بدون وقفه ویا بدون فکر کردن زیاد مفهوم مورد نظر را به شنونده منتقل نماید. همه ما به خوبی می دانیم که روانی کلام در اسپیکینگ امری مهم برای کسب نمره 7 به بالا تلقی می شود اما بسیاری از ما نسبت به اهمیت Fluency در 3 مهارت لیسنینگ ، ریدینگ و رایتینگ بی تفاوت هستیم.

تعریف Fluency از زبان استاد حمیدی که سالها تجربه تدریس آیلتس را دارد اینچنین است که Fluency در اسپیکینگ یعنی قدرت بیان مفاهیم با سرعت روانی و طبیعی، بدون تکرار های بیش از حد، بدون وقفه های محسوس و بدون فکر کردن به مدت طولانی در هنگام صحبت کردن. 

روان صحبت کردن در ازمون ایلتس

قیمت آزمون آیلتس

قیمت آزمون آیلتس به طور متوسط از ۲۱۵ دلار تا ۲۴۰ دلار و یا در برخی موارد بیشتر هم می شود و در کشور های مختلف قیمت متفاوتی دارد.
در کشور ما در حال حاضر هزینه آزمون آیلتس سه میلیون و پنجاه هزار تومان می باشد.
جالب است بدانید که در کشور استرالیا این مبلغ به ۳۴۰ دلار استرالیا هم می رسد که در سنتر IDP Education –Melbourne با این هزینه می توانید در آزمون آیلتس شرکت کنید.

ایلتس اکادمیک و جنرال

آیلتس جنرال سخت تره یا آکادمیک

در نگاه اول، سوای مهارت های Speaking و Listening آیلتس که برای هر دو ماژول یکسان هستند، دو مهارت Reading و Writing با هم تفاوت های چشم گیری دارند…

ماژول جنرال کمی ساده تر است. فقط بخش سوم آن متنی علمی بوده و در دو بخش اول، دو تا چهار تکه متن کوتاه جنرال آورده شده که خیلی راحت تر می باشند. 

ازمون ایلتس

مدت اعتبار دو آزمون آیلتس و تافل

نتیجه و جواب آزمون ielts شما دو روز بعد از آزمون گزارش می شود . مدت زمان اعتبار مدرک آیلتس برای سازمانها تا دو سال می باشد و این مدرک بعد از گذشت دو سال از درجه اعتبار ساقط می شود، مگر اینکه شما اسنادی را ارائه دهید که دال بر فعالیت مستمر شما بعد از آزمون باشد. پس توجه داشته باشید که مسئولین و شرکای آیلتس اعتبار این آزمون را تا دو سال تایید می کنند

آزمون آیلتس چندبار در سال برگزار می شود؟

آزمون آیلتس در ایران، دارای طرفداران و متقاضیان زیادی است. همین امر باعث شده که برخی از متقاضیان آیلتس ، برای ثبت نام و زمان آیلتس استرس داشته باشند.

اما، حقیقت امر، این نیست و موارد مهم تری از زمان آیلتس وجود دارد که می توان به آن اشاره کرد. در حقیقت، زمان برگزاری آزمون آیلتس به عنوان یک مورد جنبی، نباید کیفیت آمادگی برای آیلتس را تحت الشعاع قرار دهد.

از سوی دیگر ، افزایش مجدد هزینه های آیلتس نیز امری است که باید به آن توجه شود. اگر شما برای ثبت نام آیلتس عجله کنید و زودتر از زمان مناسب به مراکز آیلتس مراجعه نمایید، ممکن است نتیجه ی مناسب را کسب نکنید.

ایلتس

خرید مدرک آیلتس تنها یک فریب است

متاسفانه عده ای همیشه به دنبال راه میان‌بر هستند و دلالان هم همیشه مشتریان ساده را راحت تر فریب می‌دهند. این دفعه اما نوبت به آیلتس رسیده است. و دلالان با ادعاهای واهی مثل فروش مدرک آیلتس با استعلام! یا فروش مدرک آیلتس تضمینی اقدام به کسب درآمد و فریب مردم می‌کنند.

اما سؤالی که احتمالا ذهن شما را هم درگیر خود کرده است این است که مرجع رسمی صدور مدرک آیلتس کجاست؟

ایلتس

روش موفقیت در آیلتس

اما منظور از مدیریت زمان از نظر استاد حمیدی چیست؟ یعنی در پاسخگوئی به سوالات ازمون  باید برای زمان اهمیت خاصی قائل شد . در واقع هر شخص در زندگیش لااقل یه بار آزمون کنکور داده پس صحبت راجع به اهمیت زمان تکراریست..به نظر استاد حمیدی۵۰ درصد امتحان مدیریت زمان است.۳۵ درصد شامل مهارت ها و ۱۵ درصد نیز زبان است. با مراجعه به برنامه زمانی ازممن ایلتس میتوان متوجه شد که براي هر سوالي چه مقدار زمان، فرصت برای پاسخ دادن وجود دارد. 

نکات و توصیه ها

اشتباهات رایج معنایی در آیلتس

بدلیل تشابه معنایی میان واژگان فارسی و تفاوتهای گرامری میان فارسی و زبان انگلیسی گاها کسانی که فقط از دیکشنری های فارسی به انگلیسی و یا انگلیسی به فارسی استفاده می کنند، در هنگام استفاده از لغات در اسپیکینگ آیلتس و یا رایتینگ آیلتس دچار اشتباه می شوند و بدون اینکه متوجه اشتباه خود باشند از واژگانی استفاده می کنند که افراد نیتیو انگلیسی زبان استفاده نخواهند کرد.

مواجه با اعداد در ریدینگ

 در رایتینگ تسک اول آزمون آکادمیک ما با اعداد مواجه خواهیم شد باید به خاطر داشته باشید که نگارش صحیح اعداد در رایتینگ تسک 1 آزمون آیلتس آکادمیک اهمیت بسیار زیادی دارد. برای مطالعه هر چه بیشتر بر روی قانون اعداد در رایتینگ آیلتس می توانید اینجا کلیک کنید. 

ایلتس

کلاسهای آیلتس استاد حمیدی

 • آیا کلاس آنلاین آیلتس همانند کلاس حضوری آیلتس استاد حمیدی  جواب می دهد و ما با این کلاس ها می تونیم نمره دلخواهمون رو در آزمون آیلتس بگیریم؟
 • آیا حتما باید بصورت آنلاین و یا حضوری در دوره های آیلتس استاد حمیدی شرکت کرد؟
 • آیا تضمینی در کلاس آنلاین آیلتس وجود دارد؟
 • بهترین دوره آیلتس آنلاین کدام است؟ 
 • در صورت قطع و وصل شدن اینترنت هزینه پرداخت شده می کنم به دانشجو بازگردانده می شود؟…
ایلتس و مهاجرت
ایلتس

آزمون آیلتس آنلاین

آیلتس به دلیل محدودیت های مربوط به Covid-19 ، قادر به برگزاری آیلتس در یک مرکز آیلتس نیست و IELTS Indicator را ارائه کرده است. 

آزمون “شاخص آیلتس” مهارت های زبان انگلیسی دانشجویان را در مهارتهای شنیداری ، خواندن ، نوشتن و مکالمه در یک تست با زمان محدود درست مثل آزمون اصلی آیلتس و بصورت آنلاین به راحتی در خانه خود ارزیابی خواهد کرد. 

برای اطمینان از تمرکز این آزمون بر مهارت های مکالمه در زندگی واقعی ، شرکت کنندگان آیلتس آزمون مکالمه آیلتس خود را به صورت چهره به چهره با یک اگزمینر آیلتس آموزش دیده از طریق تماس ویدیویی انجام می دهند……

تجربه کلاسی و امتحانی

بخش اول که همون اینترو داکشن بود همون سوالهای معمول همیشگی بودن.
 

 1. اسم و فامیل رو ازم ممتحن خواست که کامل بگم 
 2. کجا زندگی میکنم رو پرسید 
 3. سوال کرد، چی رو در مورد محل زندگیم دوست ندارم 
 4. ایا اطراف شهر میرم 
 5. پرسید چه کاری انجام میدم اونجا 
 6. دوست دارم اونجا زندگی کنم یا نه
 7. خوبه اصن اطراف شهر زندگی کرد ؟
ایلتس

جملات حفظی اسپیکینگ ورایتینگ آیلتس

پیشنهاد نمی کنم جوابها را (بصورت طوطی وار) حفظ کنید چون از سرعت صحبت کردن شما، ممکنه اگزمینر متوجه حفظی بودن جواب شما بشه اما پیشنهاد می کنم از نمونه های خوب کارت ها (یا رایتینگ ها) با نمره بالا، الگو برداری کنید یعنی الگوبرداری از نحوه بیان، ایده پردازی و شیوه صحیح استفاده از لغات.

و آن هم به چند دلیل هست که حفظ کردن طوطی وار جواب های کیو کارت ها و یا رایتینگ های تسک یک و دو، حتی از نمونه های خوب، را توصیه نمی کنیم. 

لغو آزمون آیلتس

متن پیام موسسات آیلتس در مورد لغو آزمونهای آیلتس جنرال و آیلتس آکادمیک یکم و دهم خرداد 1399 در ایران که بوسیله اس ام اس به داوطلبین آزمونهای ثبت نام شده در این زمانهای مذکور فرستاده شد. 

ایلتس

تمرین متمرکز فراموش نشود

در مورد شرایطی که. دانشجویان آیلتس استاد حمیدی احساس می کنند که. مدتی است فقط درجا میزنند و پیشرفتی در رویه نمرات و ارتقا در آزمونهای ماک آیلتس دیده نمی شود استاد حمیدی اینگونه می گوید که. : برخی مواقع با شرایطی روبرو می شویم که. گویی فقط در حال در جا زدن هستیم و علی رغم تمامی سعی و تلاش های مکرر و تست زنی های پی در پی نتیجه مطلوب حاصل نشده و حتی نیم نمره هم پیشرفت ندارید.

ایلتس

نمره مطلوب ایلتس

گام اول:

نمره مربوط به هر یک از چهار قسمت آزمون را چک کنید تا متوجه شوید در کدام قسمت یا قسمتها باید بیشتر تمرین کنید.

گام دوم:

برای تست زنی با هدف پیدا کردن و ریشه یابی اشتباهات، حتما از منابع و تست های معتبر مانند سری کتابهای 14 جلدی کمبریج استفاده کنید.

برای آیلتس روزی چند ساعت مطالعه شود

میزان زمان مطالعه جهت کسب آمادگی برای شرکت در آزمون آیلتس در نظر استاد حمیدی رابطه مستقیمی با نمره مطلوب، قدرت یادگیری، میزان مشغله کاری و تحصیلی و محدودیت های زمانی داوطلبین آزمون آیلتس دارد و نمی توان از یک نسخه واحد برای تمام افراد استفاده کرد.

ایلتس
ایلتس

گرامر S جمع

یکی از گرامرهایی که در عین سادگی موجب برانگیخته شدن شک در بسیاری از داوطلبان آیلتس در حین نوشتن رایتینگ آیلتس می شود گرامر S جمع می باشد. بسیاری از شرکت کنندگان در آزمون آیلتس بارها دیده شده که بخاطر ندانستن گرامر اس جمع در رایتینگ آیلتس یا حتی در پاسخگویی به سوالات لیسنینگ آیلتس اشتباه املایی داشته اند که این موجب کسر شدن نمره از آنها شده است.

اشتباهات رایج املایی

در این مقاله شما به تعدادی از لغات که معمولا داوطلبین آزمون آیلتس در نوشتن و املای آنها اشتباه دارند آشنا می شوید.

دقت شود كه ھمه غلط ھاى املایى بلا استثنا در لیسینینگ و ریدینگ كل نمره آن سوال را از شما مى گیرند و غلط محاسبه مى شوند  و در رایتینگ نیز از فاكتور LR یا دانش واژگانى شما به طور قابل ملاحظه اى نمره كم مى كنند.

ایلتس

سوالات رایج در ایلتس

 1. مزیت این آزمون چیست؟
 2. چطور می توانم در این آزمون شرکت کنم؟
 3. آزمون کجا برگزار می شود؟
 4. این آزمون هر چند وقت یکبار برگزار می شود؟
 5. آیا این آزمون برای همه کشور های جهان در دسترس است؟
 6. آیا ماژول جنرال این آزمون در دسترس خواهد بود؟
 7. مدت زمان این آزمون چقدر است؟

آزمون آیلتس کامپیوتری

 •  احراز هویت داوطلب همانند آزمون کاغذی است (با عکس و اثر انگشت)
 • آزمون شامل هر چهار مهارت است 3 مهارت لیسنینگ، ریدینگ و رایتینگ بصورت کامپیوتری و آزمون مصاحبه شفاهی با یک اگزمینر (انسان) برگزار می شود بصورت رو در رو کاملا مشابه آزمون کاغذی
 • آزمون هر چهار مهارت در یک روز برگزار می شود
 • نوع سوالات و فرمت کلی آزمون در هر 2 حالت کاغذی و کامپیوتری یکسان است
 • با برگزاری آزمون کامپیوتری، آزمون کاغذی حذف نخواهد شد
 • قیمت آزمون کامپیوتری معادل قیمت آزمون های کاغذی است
 • در کارنامه (TRF) نوع آزمون (کاغذی یا کامپیوتری) درج نمی شود. و ….
ایلتس

زمان مورد نیاز برای کسب نمره بالا در ایلتس

_مرحله مبتدی:  افراد در این مقطع به طور متوسط به شش الی هفت ماه مطالعه نیازمند هستند.واینکه این مطالعه باید به صورت شش روز در هفته انجام شود.تا افراد به سطح متوسط یا متوسط رو به بالا صعود کنند.

_مرحله متوسط :در مقطع متوسط یا متوسط رو به بالا نیز باید حدود شش الی هفت ماه وقت گذاشته شود.

ایلتس

منابع و کتاب های مفید و موثر

مجموعه کتاب های  ایلتس استاد حمیدی  جزء بهترین منابعی هستند که شما می توانید ان ها را مطالعه کنید.

بهترین منابع  منابعی هستند که شما ان ها را مطالعه میکنید. اکثرابا افرادی مواجه میشویم که ارشیو کاملی از کتاب ها جزوات و سی دی ها  و فایل های اموزشی متنوع دارند. اما هنوز شروع به مطالعه نکرده اند با اولین کتاب ها و جزوات در دسترس شروع کنید و ان ها را مطاله نمایید 

اشتباهات گرامری رایج در ایلتس

استاد حمیدی در قالب 2 جمله 2 فرم  اشتباه رایج ایلتس را  در این مقاله بدین گونه برای شما  تشریح میکند.

استاد حمیدی این اشتباه رایج  در ایلتس را بدینگونه معرفی میکند 

1-Spending on salaries rose.while spending on resources fell.

2-spendinding saiaries rose.wherease,spending on  resources fell.

ایلتس

دامنه لغات خود را تقویت کنید

 • تمام قسمت های آزمون آیلتس دانش لغوی شما را مورد ارزیابی قرار میدهد و لیسنینگ آیلتس هم از این حالت مستثنی نیست. با داشتن دامنه لغوی قوی حتما شانس شما در گرفتن نمره بالا بیشتر خواهد شد.
 •  باید بدانید که دانستن معنی لغات کافی نیست و باید فرم های مختلف لغات و همچنین املای صحیح آنها را هم بدانید.
ایلتس

هزینه آزمون آیلتس در ایران

سازمان سنجش آموزش کشور به عنوان نهاد ناظر برگزاری آزمون های بین المللی، نرخ جدید ثبت نام آزمون آیلتس را به مبلغ 6 میلیون و 151 هزار و 40 تومان محاسبه و به مراکز برگزاری آزمون، اعلام کرد. استاد حمیدی: سازمان سنجش تنها مرجع صادرکننده مجوز فعالیت، جهت برگزاری آزمون‌های بین المللی در ایران است و فعالیت مراکزی که از این سازمان مجوز اخذ نکرده اند فاقد اعتبار و غیرقانونی می باشند.      

آزمون آیلتس بر اساس نوع آزمون،

 افرادی که می‌خواهند به خارج از کشور مهاجرت کنند، یا قصد ادامه تحصیل در خارج از کشور را دارند، باید در آزمون آیلتس شرکت کنند و نمره‌ی آیلتس 7 را کسب کنند. ثبت نام آزمون آیلتس در سایت ielts.org انجام می‌شود. در این آزمون، مهارت‌های خواندن، نوشتن، شنیدن و گفتار بررسی می‌شود. نمره آزمون آیلتس که شرکت کنندگان دریافت می کنند. از 0 تا 9 می باشد. و شرکت کنندگان باید سعی کنند که نمره‌ی آیلتس 7 را کسب کنند. 

نکات آیلتس

رایج ترین روش های ایده پردازی

استاد حمیدی می فرمایند : دومین روش مفید برای پیدا کردن ایده های مناسب مباحثه است. تصور کنید درمورد یک موضوع خاص با یک دوست درحال بحث کردن هستید. و برای قانع کردن طرف مقابل به دلایل مشخص نیاز دارید. 

توصیه ها برای ایلتس

آیا در رایتینگ مشکل ایده پردازی دارید؟

استاد حمیدی می فرمایند: یکی از رایج ترین مشکلات پیدا کردن ایده های مناسب در رایتینگ است. که تحت شرایط آزمون و استرس این مشکل پیچیده تر هم می شود. پس باید قبل از شرکت در آزمون تمرین کافی داشته باشید. در هنگام  ایده پردازی به این چهار نکته توجه کنید….

تقویت مهارت ریدینگ

روش اول:

یک تست کامل را در مدت زمان 60 دقیقه انجام دهید و بعد دلیل جوابهای اشتباه را پیدا کنید و آنها را دسته بندی کنید.

مثلا تعداد اشتباهات اسپلینگ یا اشتباهات مربوط به معنای لغات.

روش دوم:

یک تست کامل را بدون در نظر گرفتن محدودیت زمان60دقیقه ای انجام دهید. شاید در این روش یک تست کامل را در مدت زمان2ساعت انجام دهید.

شاید در این روش یک تست کامل را در مدت زمان 2ساعت انجام دهید. بعد از انجام تست جواب های اشتباه را پیدا کرده و آنها را دسته بندی کنید. حالا می توانیدتعداد جوابهای درست را با روش قبلی مقایسه کنید تا متوجه شوید اشکال کار از کجاست.

ریدینگ آزمون آیلتس

شمارش تعداد کلمات در لیسنینگ و ریدینگ

تعداد لغات در ریدینگ و لیسنینگ چگونه حساب می شوند؟ کلماتی که به وسیله یک خط تیره به هم متصل شده اند یا به عبارتی هایفن دار شده یک کلمه شمرده می شود مانند:

 • 5-star hotel(TWO WORDS)             
 • up-to-date(ON WORD)
ایلتس

Fluency در لیسنینگ

اگر در مهارت لیسنینگ سرعت مکالمات انجام شده برای شما به حدی زیاد است که مجبور هستید. آن را متوقف کنید و یا دوباره آن را گوش کنید تا متوجه مفهوم شوید یا جواب را پیدا کنید. fluency شما در این مهارت نیاز به تقویت دارید. اگر فرد در هنگام صحبت کردن کردن قادر باشد بدون وقفه و یا بدون فکر کردن زیاد مفهوم مورد نظر را به شنونده منتقل نماید. 

FLUENCY در ریدینگ

ویژگی های افرادی که می توانند یک متن را کاملا روان بخوانند چیست؟

آنها به سرعت از روی خطوط در متون عبور می کنند، تمرکز آنها صرفا بروی مفاهیم است. برای درک معانی لغات مجبور به استفاده از دیکشنری های خود نیستند… 

ایلتس

تقویت دامنه لغات

تمام قسمت های آزمون آیلتس دانش لغوی شما را مورد ارزیابی قرار می دهد و آیلتس لیسنینگ هم از این حالت مستثنی نیست.​ با داشتن دامنه لغوی قوی حتما شانس شما در گرفتن نمره بالا بیشتر خواهد شد.

ایلتس

Reading Ielts

 ایده کلی یک پاراگراف ممکن است در ابتدا در انتها و یا در وسط یک پاراگراف قرار بگیرد که این امر به سبک و سلیقه نویسنده اصلی متن ارتباط دارد اما آشنایی خواننده به این انواع الزامیست.

اشتباهاتی که باعث کاهش نمره شما در رایتینگ می شود

ضمایر مشخص مانند youweus برای اشاره به نظر شخصی استفاده از ساختار های مجهول توصیه نمی شود و بهتر است بطور شفاف نظر خود را مانند این مثال مستقیما بیان کنید:

 • It is believed that the consumption of too much vfast food causes obesitiy.
 • In my view, the consumption of too much fast food causes obesity.

جمله بالا نظر نویسنده را به درستی و به صورت explicit بیان می کند.

رایتینگ

سوالاتی که نباید از ممتحن پرسید

 • هیچگاه معنی کل سوال را از ممتحن نپرسید اما می توانید معنی یک کلمه که متوجه نشده اید را بپرسید.
 • از ممتحن نخواهید که سوال شمارا عوض کند. همواره سعی کنید تا حد امکان به سوال پرسیده شده پاسخ دهید.
هزینه ازمون ایلتس

هزینه آیلتس

مدرک آزمون آیلتس از رایج ترین و معتبرترین آزمون های زبان انگلیسی در سطح جهان می باشد. در بسیاری از دانشگاه ها و مراکز مهاجرتی در خارج از کشور مدرک زبانی آیلتس تایید شده می باشد. و از این رو به انتخاب اصلی بسیاری از افرادی که برای مهاجرت و تحصیل در خارج از کشور نیاز به ارائه مدرک زبان دارند. تایید شده است.

آزمون زبان دولینگو

از جمله آزمون های زبان انگلیسی Duolingo می باشد. که یک آزمون آنلاین زبان انگلیسی است. و مثل آزمون های تاقل و آیلتس کامپیوتری چهار مهارت Reading, Listening, Speaking, Writing را مورد سنجش قرار میدهند. نکته جالب در مورد این آزمون این است. که اگر بتوانید پاسخ یک سوال را به درستی بدهید. سوال بعدی سخت تر و اگر اشتباه پاسخ دهید سوال بعدی آسان تر می شود. هزینه شرکت در این آزمون 49 دلار می باشد.

دولینگو
تافل

آزمون تافل چیست

 آزمون زبان خارجی (TOEFL) یک آزمون استاندارد برای ارزیابی توانایی زبان انگلیسی افراد غیر انگلیسی زبان می باشد. و برای افرادی است که به ادامه تحصیل در دانشگاه های ایالات متحده امریکا علاقه مند می باشند. آزمون تافل برای تعداد زیادی از مؤسسات علمی و دانشگاه های دنیا قابل قبول می باشد.  تافل در کنار آیلتس یکی از 2 آزمون بزرگ زبان انگلیسی در سطح جهان می باشد. 

آزمون سلپیپ

آزمون سلپیپ یا همان آزمون CELPIP یکی دیگر از آزمون‌هایی است. که مهارت انگلیسی افرادی که تمایل به  تحصیل در کانادا یا مهاجرت به این کشور را دارند مورد ارزیابی قرار می‌دهد. آزمون سلپیپ که مورد پذیرش دولت کانادا بوده و افراد را برای اهداف مهاجرتی نیز آماده می‌کند به داوطلبین این امکان را می‌دهد که توانایی و عملکرد خود را در زمینه زبان انگلیسی نشان دهند. 

ازمون سلپیپ

تجربیات آزمون های آیلتس شما

تجربه ای که من از آزمون آیلتس دارم اینکه اگر بچها یک سطح حتی کم از زبان دارن. خیلی بهتره که به طور فشرده و با یک برنامه منسجم 

حداقل 6 ماه آماده بشن برای آزمون به نظر من انسجام داشتن. و منظم بودن بهترین نتیجه رو میده. 

ایلتس

نمونه سوالات امتحانی آیلتس

سلام. من امروز در مرکز … امتحان داشتم

همه چیز خوب و آروم بود

سوالات امروز:

 Part 1

درس می خوانی یا کار می کنی؟

تجربیات آزمون های آیلتس شما

تجربیات آزمونی شما: سلام وقتتون بخیر

امروز صبح در موسسه … با خانم … امتحان داشتم

این هم تجربیات امروز من که خیلی هم خوب بود و اکثر سوالات تکراری

پارت 1

روزی چند ساعت می خوابی؟

خواب خوب و راحتی داری؟

کودکان خواب کمتری دارند یا برزگسالان؟

ایلتس

آمادگی برای شرکت در آزمون آیلتس

روزانه چه مدت زمانی را به مطالعه آیلتس محور اختصاص می دهید؟

برای آمادگی آزمون آیلتس حتما روزانه چند ساعت را به مطالعه آیلتس محوراختصاص دهید.

چیزی حدود2 الی3 ساعت در روز. البته هرچه بیشتر بهتر اما توجه داشته باشید که باید

مطالعه مفید داشته باشید نه اینکه صرفا چند صفحه از هرکتاب

دانشگاه های برتر جهان

10 دانشگاه برتر جهان

در این مقاله عمومی و گرامر آیلتس استاد حمیدی شما را با 10 دانشگاه برتر در سراسر جهان معرفی می کنند. 

دانشگاه Harvard University                                     با رنکینگ1 

مقطع لیسانس با آیلتس{مراجعه به دانشگاه} 

 مقطع فوق لیسانس با آیلتس 7

دانشگاه Massachusetts Institute of Technology  

چه مواردی از دیدگاه ممتحن حفظی محسوب می شود؟

چه چیزهایی از دیدگاه ممتحن حفظی محسوب می شود؟

 • کلمات به تنهایی جزو موارد حفظی محسوب نمی شوند مگر اینکه کلمات سخت را بدون دقت به 

کاربرد صحیح آنها در جمله ای بکار ببرید که غیر طبیعی به نظر برسند  

ایلتس

اعداد در اسپیکینگ

برای بیان زمان ها هم به همین شکل مانند    

2:10= Ten past two / two ten

برای بیان رشته های عددی مانند شماره سریال یا شناسایی یا شماره کارت اعتباری. آنهارا بصورت رقم به رقم بیان کنید. مانند:

732445=seven three two double four five

اسپیکینگ ایلتس

اگر نمره مطلوب نگرفتید چه گزینه هایی دارید؟

شاید شماهم در اولین تلاش خود نتوانسته اید نمره مطلوب را در آزمون کسب کنید. پس حتما فکر می کنید که باید بلافاصله 

برای ثبت نام آزمون بعدی اقدام کنید. خوشبختانه شما می توانید هرچند بار که دوست دارید در آژمون آیلتس شرکت کنید اما قبل از

ثبت نام دوباره. به این چند نکته توجه کنید زیرا شرکت مجدد در آزمون به منزله موفقیت در آزمون بعدی نیست.

هزینه آزمون آیلتس در سال2021

سازمان سنجش آموزش کشور تنها مرجع رسمی صادرکننده مجوز برگزاری آزمون‌ آیلتس در ایران می باشد. این سازمان هزینه شرکت در آیلتس را با توجه به نرخی که سازمان IDP استرالیا به دلار تعیین می کند. هزینه را به ریال تبدیل کرده و به عنوان هزینه علی الحساب تعیین می کند، زیرا با افزایش قیمت دلار تا روز آزمون. هزینه آن نیز افزایش پیدا می کند. و داوطلبان ملزم به پرداخت مابه التفاوت این هزینه خواهند بود. بخشی از این هزینه را موسسات برگزار کننده به عنوان سود خود بر می‌دارند و قسمت عمده آن به موسسه IDP استرالیا پرداخت می شود.

هزینه های ایلتس
کلاس های ایلتس

کلاس آیلتس آنلاین یا حضوری

کلاس آیلتس حضوری یا آنلاین:

با این وجود که کلاس زبان آنلاین در بسیاری از موسسات و آموزشگاه ها رایج می باشد، با روی کار آمدن بیماری کرونا زبان آموزان برای حفظ و امنیت جان خود بیشتر به کلاس های آنلاین روی آورده اند. با این وجود کلاس های آنلاین هم در کنار کلاس های حضوری قرار گرفت. و بعد از تشکیل سبکی جدید از زندگی با وجود کرونا باید بدانیم چطور زندگی کنیم، خوب است بدانید با توجه به این شرایط  شیوه تدریس در کلاس های حضوری هم تغییر کرده و تعداد زبان آموزان هر کلاس تقریبا نصف شده است.

دوره های فشرده آیلتس

برگزاری کلاس های آیلتس فشرده و خصوصی تضمینی: کلاسهای فشرده استاد حمیدی همگی به صورت خصوصی برگزار می گردد و قطعا از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است. زیرا در این کلاس ها زبان آموازن تمرکز بالاتری دارند نسبت به کلاسهای گروهی دارند و همچنین تمامی ساعت کلاس در اختیار یک نفر می باشد

مقالات آیلتس

حرف های دروغین آیلتس

 برای فراگیری آیلتس و کسب نمره خوب در این آزمون باید تمرین و تکرار بسیار داشته باشید.

همچنین در دوره های آیلتس فشرده  تا حدی باید روزهای کلاس در هفته را زیاد کرد. اگر غیر از این باشد به کیفیت کلاس ها آسیب وارد می شود.

برترین نکات در مصاحبه آیلتس

 • در لحظه مصاحبه آیلتس پاسخ های خود را گسترش دهید

 • اگر متوجه اشتباهی در گفتار شدید آن را اصلاح کنید

 • از پاسخ های حفظی و آماده خودداری کنید

 • داشتن تلفظ صحیح در مصاحبه آزمون آیلتس

برترین نکات در مصاحبه آیلتس

مهم بودن گرامر در آزمون آیلتس

 • تاثیر گرامر در بخش Writing آیلتس
 • تاثیر گرامر در بخش Speaking آیلتس

 • تاثیر گرامر در بخش Listening و Reading آیلتس

 

مهم بودن گرامر در آزمون آیلتس

راهنمای رایتینگ تسک 1 آیلتس جنرال

 1. در نامه نوشتن نامه به حاشیه نروید
 2. شرح دادن وضعیت
 3. هدفتان از نوشتن نامه را کاملاً مشخص کنید
 4. بیان نکات خواسته شده در نامه

راهکارهایی برای READING آزمون آیلتس

 • نظر نویسنده را متوجه شوید.
 • استدلال و مفهوم اصلی متن را متوجه شوید.
 • کلیدواژه ها و جملات توضیح دهنده آنها را پیدا کنید.
 • اهداف متن را پیدا و مشخص کنید.
 • اطلاعات کلیدی و مهم متن را پیدا کنید.
راهکارهایی برای READING آزمون آیلتس

در آزمون آیلتس چگونه موفق می شوند.

 • تاثیر تجسم موفقیت برای ادامه راه
 •  تکنیک های موثر در موفقیت در آزمون آیلتس
در آزمون آیلتس چگونه موفق می شوند

هدف از آزمون آیلتس چیست؟

 1. آیلتس برای تحصیل
 2. امتیاز داشتن آیلتس بالا برای پذیرش تحصیلی
 3. آیلتس برای تدریس
 4. آیلتس برای مهاجرت

نتایج آزمون آیلتس

 1. ارسال کارنامه آزمون
 2. نحوه استعلام نمره‌ آزمون
نتایج آزمون آیلتس

مراحل گرفتن مدرک آیلتس

 •  تقویت زبان عمومی
 • تقویت هر چهار مهارت اصلی زبان
 •  تقویت تخصصی مهارتهای چهارگانه اصلی زبان انگلیسی
 • تقویت مهارت گرامر
 • شروع دوره‌های مقدماتی آموزشی آیلتس (Fundamental)
 • شرکت در دوره های آموزش تکنیکهای آیلتس

دوره های آیلتس در شیراز

دوره آیلتس شیراز تضمینی
همچنین می توانید برای درخواست تعیین سطح کلاس های استاد حمیدی به صورت حضوری و با رعایت تمامی پروتکل های بهداشتی یا به صورت آنلاین تایم تعیین سطح خود را رزرو کنید.
کلاس های آیلتس استاد حمیدی شرایط شرکت در دوره های آیلتس فشرده در شیراز رادر اختیارتان می گذارد.