زبانهای خارجی و مهاجرت

مقالات آیلتس

با توجه به این موضوع که استاد حمیدی به عنوان بهترین استاد آیلتس در شیراز شناخته شده اند. و برگزار کننده بهترین کلاس های ایلتس حضوری و انلاین هستند. که از خصوصیات بارز ایشان تعداد بالای زبان آموزان موفق ایشان هستند که نمره ای بالا در آزمون آیلتس کسب کرده اند. استاد حمیدی با نوشتن مقالات آیلتس سعی کرده اند ایلتس را بهتر به زبان اموزان خود بشناسانند. و تجربیات چندین ساله ای را که طی سال ها تدریس بدست آورده اند را در اختیار زبان آموزان خود قرار دهند. این مقالات آیلتس همه ی مهارت ها را شامل می شوند. این مقالات برای سهولت در مطالعه به 6 گروه تقسیم شده اند.
دسته بندی های مقالات عبارتند از:

مقالات ایلتس

لیسینینگ آیلتس

آنچه شما در لیسنینگ آیلتس می خوانید. بدین صورت است که، شـما با گفتـگوها و مکالمه ها و نکات مهم در یادگیری بهتر و چگونگی رفع مشکلات لیسینینگ آشنا خواهید شد. برای موفقیت در کسب مهارت لیسینینگ آیلتس در ابتدا باید این مهارت را به خوبی بشناسید و راه های رفع مشکلات و ارتقای کیفیت لیسینینگ را بدانید و دست کم با ان اشنا باشید.
چند نکته مهم در لیسینینگ آیلتس

 • لیسنینگ در آکادمیک و جنرال چه در سوالات و چه در سیستم نمره دهی کاملاً مشابه است
 • هر چیزی را فقط یک بار میشنویم، پس نت برداری در حین گوش دادن لازم است
 • هر پاسخی که از نظر گرامری و املایی مشکلی داشته باشد، کاملاً غلط است.
 • چهل سوال از آسان به سخت داریم که در آنها ارزش سوالات برابر است: هر پاسخ درست فقط یک امتیاز، چه از سوالات آسان بخش اول چه از سخت ترین سوالات بخش چهارم

اسپیکینگ آیلتس

اسپیکینگ آیلتس به 3 بخش تقسیم می شود. و آنچه اتفاق می افتد، مکالمه های دو طرفه و همچنین تک گویی متقاضی آیلتس است.

 • بخش اول مهارت اسپیکینگ آیلتس یک مکالمه بین ممتحن آیلتس و متقاضی آیلتس  است که موضوع آن “آشنا شدن با متقاضی” می باشد. بخش اول اسپیکینگ را warm up می نامیم.
 • بخش دوم اسپیکینگ آیلتس به صورت مونولوگ می باشد.
 •  بخش سوم اسپیکینگ آیلتس به دنبال موضوعی که در بخش دوم اسپیکینگ آیلتس مطرح شده است می باشد. اما انتزاعی و آکادمیک می شود. این بخش فرصتی است برای متقاضی تا تمامی مهارت و توان گفتاری خود را به نمایش بگذارد. و بالاترین نمره ممکن را کسب کند. بخش سوم اسپیکینگ را discussion می نامیم.

ریدینگ آیلتس

ریدینگ آیلتس در هر دو ماژول آکادمیک و جنرال ترینینگ سه بخش دارد. اما در آزمون آیلتس لایف اسکیلز مهارت ریدینگ وجود ندارد.
بخشهای موجود در ریدینگ آیلتس:  
ریدینگ آیلتس در هر دو ماژول آکادمیک و جنرال ترینینگ سه بخش دارد. در ماژول آکادمیک، هر بخش یک متن یا Passage داشته اما در ماژول جنرال ترینینگ، بخش اول و دوم هر کدوم دوتا متن یا Passage دارند.

تعداد کلمات در ریدینگ آیلتس: 
در مهارت معرفی ریدینگ آیلتس IELTS Reading طبق خبر رسمی و موثق کنسول گری بریتانیا در این لینک، دراین آزمون متقاضیان 2150 تا 2750 کلمه می خوانند.

رایتینگ آیلتس

رایتینگ آیلتس آخرین مهارت آزمون کتبی آیلتس می باشد. با توجه به موضوعات داده شده، از متقاضی آیلتس درخواست می شود به سوال ها پاسخ نگارشی بدهد. رایتینگ در آیلتس دو بخش دارد. که بخش اول آن در ماژول های آکادمیک و جنرال ترینینگ متفاوت است.
بخش اول رایتینگ در ماژول آکادمیک
رایتینگ تسک یک آیلتس در ماژول آکادمیک یک خلاصه از روی واقعیت ها می باشد. بعضی منابع نیز این نوشته را یک گزارش Report می نامند.
بخش اول راتینگ در ماژول جنرال ترینینگ
رایتینگ تسک 1 در ماژول جنرال ترینینگ یک نامه در موضوعات مختلف است. موضوع نامه در صورت سوال به امتحان دهنده exam taker داده می شود.
بخش دوم یا تسک دو رایتینگ آیلتس 
تسک دو آیلتس یک مقاله Essay است. این مقاله آیلتس ملزومات زیر را دارد:

 • موضوع آن ثابت و اجباری است.
 • حداقل باید 250 کلمه در پاسخ به آن نوشت.
 • حدود 40 دقیقه برای انجام این Task زمان وجود دارد.
 • از استفاده از دانش و تجربه شخصی

مقالات عمومی و گرامر آیلتس

یکی از بهترین نکات در مصاحبه آیلتس که باید بدانید. این است که حتما قبل از آغاز مصاحبه آیلتس پادکستی مرتبط گوش دهید یا مقالات آیلتس و گرامر آیلتس را مرور کنید. گوش کردن به یک پادکست خوب و مرتبط قبل از مصاحبه آیلتس باعث آمادگی بیشتر و کسب نمره بالاتر در Speaking می شود.

 • در لحظه مصاحبه آیلتس پاسخ های خود را گسترش دهید.
 • اگر متوجه اشتباهی در گفتار شدید آن را اصلاح کنید.
 • از پاسخ های حفظی و آماده خودداری کنید.
 • داشتن تلفظ صحیح در مصاحبه آزمون آیلتس.
  گرامر در کجای جمله و چرا اهمیت دارد؟
  استاد حمیدی: گرامر جزو 4 مهارت اصلی آیلتس به حساب نمی آید، اما به طور قطع و اطمینان برای موفق شدن در هر 4 زیر شاخه و مهارت اصلی آیلتس. باید گرامر شما در یک سطح کاملا مناسب باشد.

تجربیات آزمون آیلتس

با توجه به تجربیات آزمون آیلتس زبان آموزان استاد حمیدی در ادامه. به برخی از موارد که در آزمون آیلتس ممکن است با انها مواجه شوید اشاره می کنیم.
پارت 1
سوال هایی با تکرار درمورد کار و درس. سوالاتی در مورد میزان خوابیدن و تاثیر خواب روی سلامت بدن.
پارت 2
سوال هایی در مورد اینکه. چه زمانی وقت آزاد داشتید و خیلی از آن لذت بردید. چه زمانی بود؟ کجا بودید؟ چیکار کردید؟ چرا خوش گذشت؟
پارت 3
سوال هایی در مورد مقایسه نوع تفریحات در گذشته و حال. در قدیم مردم بیشتر زمان آزاد داشتن یا حالا؟ تفریحات افراد میان سال با جوانان چه تفاوتهایی دارد؟ آیا خرید کردن هم تفریح محسوب می شود؟