آیلتس و مهاجرت

مقالات ریدینگ آیلتس استاد حمیدی

یکی از بزرگترین دغدغه های اکثر شرکت کنندگان آزمون آیلتس بخصوص آزمون آیلتس آکادمیک بخش ریدینگ می باشد. در ریدینگ آیلتس بدلیل تنوع در مطالب احتمال روبرو شدن با دشواری های بسیاری برای آزمون دهندگان و جود دارد. از آنجا که سوالهای ریدینگ در آزمون آیلتس همگی بر گرفته از مجلات انگلیسی زبان هستند در نتیجه شما می بایست درک مطلب خود را در سایه استفاده از دایره لغات وسیع و مهارتهای پاسخ گویی به بخش خواندن آیلتس ارتقا دهید. از این رو توجه به نکات ذکر شده در این صفحه از وبسایت رسمی استاد حمیدی که همگی بصورت مقالات ریدینگ آیلتس هستند خالی از لطف نیست.

توجه توجه :

در اکثر مطالب زیر تمرکز بر دو ماژول آزمون آیلتس یعنی ماژول آکادمیک و ماژول جنرال می باشد. پس تمامی شر کت کنندگان در آزمون آیلتس چه در ماژول آکادمیک و چه در ماژول جنرال می توانند در این صفحه مطالب حالب توجهی را برای ارتقا نمره خود در آزمون اصلی آیلتس پیدا کنند.

امید واریم که مطالب ذکر شده بتوانند گره گشا و مفید در پیشرفت شما عزیزان داوطلب آزمون آیلتس باشند و پلی جهت موفقیت روز افزون شما باشند.

با تشکر از حسن انتخاب شما و اینکه ما را بعنوان راهنمای خود در آزمون آیلتس انتخاب کردید.

مقالات ریدینگ

بهتر بخوانید ، نه سریعتر.

بهتر بخوانید، نه سریعتر!

استاد حمیدی در مورد یک استراتژی موثر برای تقویت مهارت ریدینگ اینگونه می گوید:

از اشتباهات رایج در ریدینگ آزمون آیلتس توجه بیش از حد به جزئیات می باشد

بنظر استاد حمیدی یکی از اشتباهات رایج در بخش خواندن آیلتس توجه بیش از حد به جزئیات می باشد و در این خصوص به این نکته اشاره می کنند که:

چگونه برای تست ریدینگ آیلتس آماده شویم؟

استاد حمیدی در باره چگونگی آماده شدن برای بخش ریدینگ آزمون آیلتس میگویند: در بخش ریدینگ آزمون آیلتس مهارت‌های ریدینگ زبان انگلیسی شما مورد ارزیابی قرار می‌گیرد. بخش ریدینگ آزمون آیلتس شامل سه متن و 40 پرسش است که برای پاسخگویی به آنها 60 دقیقه وقت دارید. نگران نباشید، حتی اگر متن «علمی» به نظر برسد، به واژگان تخصصی نیاز نخواهید داشت. 

تست ریدینگ آیلتس

ترتیب در سوالات ریدینگ آزمون آیلتس

درباره ترتیب در سوالات ریدینگ آزمون آیلتس بسیاری از اساتید معتقدند که در این بخش از آزمون تمامی سوالات به ترتیب پیشروی متن می باشند و دقیقا مثل بخش لیسنینگ در تمامی سوالات ترتیب رعایت شده است. ولی استاد حمیدی معتقد است که نمی توان گفت در تمامی سوالات ریدینگ آیلتس ترتیب رعایت می شود. در این مقاله استاد حمیدی شما را با نحوه طرح و پاسخگویی به سوالات ریدینگ آیلتس بیشتر آشنا می کند.

کلمات جدید در ریدینگ

توصیه استاد حمیدی به تمامی داوطلبان آزمون آیلتس در دو ماژول جنرال و آکادمیک در مورد روبرو شدن با کلمات جدید در ریدینگ آیلتس و توقف بر آنها بدین گونه است که برای ارتقا هر چه بیشتر نمره ریدینگ در آزمون آیلتس فرد متقاضی می بایست با اشتباهات معمول در ریدینگ آیلتس آشنا شوند. یکی از این مشکلات و اشتباهات، توقف بر روی کلمه جدید در طول متن ریدینگ می باشد.

مشکلات آیلتس، تقلب و لو رفتن سوالات

اشتباهات رایج در ریدینگ

استاد حمیدی معتقد است که عدم توجه به دستورالعمل ها یکی از رایج ترین اشتباهات هر داوطلب آزمون آیلتس می باشد.

وی می افزاید، شاید داوطلبان پس از مدتی تمرین و آشنایی نسبی با انواع سوالات در ریدینگ، دیگر به دستورالعمل ها و توضیحات داده شده در سوالات توجه نمی کنند.

21 نکته در مورد ریدینگ آیلتس

استاد حمیدی که سالها در امر تدریس آیلتس تجربه کسب کرده است، معتقد است که برای موفقیت در ریدینگ آیلتس باید چند نکته را همیشه به خاطر سپرد و دانستن این 21 نکته نقش مهمی را در ارتقا نمره داوطلب آزمون آیلتس به میزان 2 نمره ایفا می کنند. که در ادامه این مقاله با آنها بیشتر آشنا می شوید.

انواع سوالات در ریدینگ آیلتس

یکی از مهارتهای آیلتس که در آن متقاضی آزمون آیلتس مورد ارزیابی قرار می گیرد، مهارت خواندن یا همان ریدینگ می باشد. ریدینگ آیلتس یکی از مهارتها می باشد که موجب متفاوت شدن آزمون آکادمیک آیلتس از آزمون جنرال آیلتس می شود. البته لازم به ذکر است که در هر کدام از ماژولهای آیلتس در قسمت ریدینگ فرد با سه passage روبروست ک

باید ها و نباید های ریدینگ آیلتس

استاد حمیدی درباره باید ها و نباید های ریدینگ آیلتس و چگونگی ارتقا نمره ریدینگ آیلتس در ادامه این مقاله نکات بسیار متنوع و پر کارآمدی را معرفی کردند.

Skimming و scanning را به خوبی یاد بگیرید.

عدم مدیریت زمان در ریدینگ

در این مقاله استاد حمیدی شما را با چگونگی مدیریت زمان در ریدینگ آشنا می سازد. در این باره استاد حمیدی توصیه می کند که: برای پاسخگویی به سوالات ریدینگ آیلتس، زمان پیشنهادی 20 دقیقه برای هر قسمت است.

کلمه کلیدی در ریدینگ

در مورد یافتن کلمه کلیدی در ریدینگ استاد حمیدی می گویند: اغلب آزمون دهندگان IELTS در تشخیص کلمات کلیدی یا key words در ریدینگ مشکل دارند. لیست ده مورد زیر میتواند کمک کننده باشد.

404 Not Found

404 Not Found


nginx/1.18.0 (Ubuntu)
404 Page Not Found