آیلتس و مهاجرت

مقالات عمومی آیلتس استاد حمیدی، باید ها و نباید های آیلتس

مقالات عمومی مختلف

در این صفحه از وبسایت رسمی استاد حمیدی شما با مقالات عمومی آیلتس آشنا خواهید شد.

هدف استاد حمیدی از ارائه مقالات عمومی آیلتس:

  1. آشنایی شما با باید ها و نباید های این آزمون
  2. ارتقائ نمره آزمون آیلتس شما با آگاهی از برخی اشتباهات هر چند کوچک که بسیاری آنها را ندانسته در حین آزمون انجام میدهند.

امیدواریم مقالات عمومی آیلتس استاد حمیدی بتوانند کمک هر چند کوچکی برای همه دوستداران زبان انگلیسی باشند.

نمره 9 آیلتس و اگزمینرهای آیلتس در ایران

استاد حمیدی درباره نمره 9 آیلتس و اگزمینرهای آیلتس در ایران می گوید:
به یاد داشته باشید که، اگزمینر یا آزمون گیرنده آیلتس حق منتشر کردن این اطلاعات را در دوره همکاری با مرکز مورد نظر ندارد.

اگزمینر های آیلتس
مشکلات آیلتس، تقلب و لو رفتن سوالات

مشکلات آیلتس ، تقلب و لو رفتن سوالهای آزمون آیلتس

یکی از بزرگ‌ترین مشکلات آزمون آیلتس احتمال لو رفتن سوالات از طریق برگزار کنندگان آزمون است. طی سال‌های اخیر در ایران در پی شائبه لو رفتن سوالات چند مرتبه شاهد “withheld” یا “نگه داشتن” نتیجه آزمون از طریق مؤسسه IDP بوده‌ایم.

10 توصیه جهت کسب نمره 8 در آزمون آیلتس

10 توصیه بسیار کارآمدی که استاد حمیدی برای کسب نمره 8 در آزمون آیلتس به داوطلبان این آزمون ارا ئه می کند: 

آیلتس و مهاجرت

نوشتن انگیزه نامه

در مورد نوشتن انگیزه نامه یا همان SOP استاد حمیدی به دانشجویان مقطع دکترا جند نصیحت کرده است که در ادامه مطلب این مفاله به آنها بیشتر می پردازیم. استاد حمیدی معتقد است که برای نوشتن یک SOP خوب باید به نکاتی نظیر 

سوالهای تکراری در آیلتس

سوال یکی از دانشجویان استاد حمیدی در باره اینکه آیا سوالات آیلتس در تاریخ های یکسان تکرار پذیر است؟ سلام روزتون بخیر، یه سوال داشتم از خدمتتون. دوستانم در تهران و شیراز در تاریخ 8 سپتامبر آزمون آیلتس جنرال داشتن،

نکات ضروری برای آزمون آیلتس

توصیه های استاد حمیدی برای شرکت در آزمون آیلتس آکادمیک و آیلتس جنرال را می توان در 8 مورد خلاصه کرد که آنها به ترتیب 1. آمادگی برای آزمون آیلتس 2. یک هفته قبل از آزمون آیلتس 3. روز برگزاری آزمون آیلتس 4. شرایط خاص

برترین های آیلتس در جهان در اکتبر 2019

10 برترین نمره آیلتس اخذ شده در سرتاسر جهان در اکتبر 2019 در 2 ماژول جنرال و آکادمیک به شرح زیر می باشند.

برترین های آیلتس در جهان در ژانویه 2020

7 برترین نمره آیلتس اخذ شده در سرتاسر جهان در ژانویه 2020 در 2 ماژول جنرال و آکادمیک به شرح زیر می باشند.

تقلب در آزمون آیلتس

استاد حمیدی در مورد تقلب در آیلتس اینچنین می گوید: یکی از بزرگ‌ترین مشکلات آیلتس احتمال لو رفتن سوالات از طریق برگزار کنندگان آزمون است.

مقایسه مراکز برگزاری آزمون IELTS در ایران

آنچه از نظر زبان آموزان استاد حمیدی در جهت مقایسه مراکز برگزاری آزمون IELTS در ایران اهمیت دارد.    

توصیه برای هفته قبل از آزمون آیلتس

استاد حمیدی برای هفته قبل از آزمون آیلتس همیشه به چند مورد اشاره کرده و همیشه به تمامی دانشجویان خود گوشزد کرده است که رعایت این نکات …

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام آزمون آیلتس و مراکز مجاز برگزاری آزمون آیلتس

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام آزمون آیلتس چه در ماژول آکادمیک و چه در ماژول جنرال و همچنین استاد حمیدی توصیه میکند که قبل از ثبت نام در یکی از مراکز برگزار کننده آیلتس حتما ادامه این مقاله را بخوانید.

گسترش دایره واژگان (Vocabulary)

استاد حمیدی در کلاسهای آیلتس خود بارها به دانشجویان خود در رابطه با گسترش دایره لغات و واژگان توصیه کرده است.

کتاب واژگان آیلتس
کتاب های آیلتس

Fluency و روان بودن در 4 مهارت آیلتس

استاد حمیدی معتقد است که روان صحبت کردن یا Fluency مختص مهارت اسپیکینگ نیست! و در این باره می گویند: وقتی صحبت از روانی کلام به میان می آید تقریبا تمامی داوطلبین بر این باورند که Fluency مختص مهارت اسپیکینگ است

قیمت آزمون آیلتس و حقایق هزینه بالای این آزمون

درباره قیمت آزمون آیلتس و حقایق پنهان هزینه بالای این آزمون استاد حمیدی پرده برداری کرد: قیمت آزمون آیلتس در کشور های مختلف متفاوت است و در کشور ما هم طی سالیان و با نرخ ارز تغییر می کند.

آیلتس جنرال سخت تره یا آکادمیک

آیلتس آکادمیک و آیلتس جنرال با بهترین اساتید آیلتس

سوالات گوناگونی که استاد حمیدی راجع به سخت تر یا آسانتر بودن آیلتس جنرال نصبت به آکادمیک پاسخ داد.

سوال :
آیا ماژول GENERAL TRAINING از ماژول ACADEMIC آیلتس سخت تر است؟

مدت اعتبار دو آزمون آیلتس و تافل

دانشجویان و متقاضیان آزمون آیلتس در مورد مدت اعتبار دو آزمون آیلتس و تافل همیشه از استاد حمیدی سوال می کنند و جوابی که استاد حمیدی به آنها در پاسخ به این سوال می دهد را تصمیم گرفتیم در این مقاله برای تمامی دوستداران این دو آزمون بین المللی بیان کنیم.

آزمون آیلتس چندبار در سال برگزار می شود؟

آزمون آیلتس چندبار در سال برگزار می شود؟ این سوالی است که شاید تا به امروز بیش از هزاران بار توسط افراد مختلف از استاد حمیدی پرسیده شده و ایشان در پاسخ همیشه می گوید: زمان برگزاری آزمون آیلتس بسیار متنوع است و می توانید در زمان دلخواهتان در آیلتس شرکت کنید.

خرید مدرک آیلتس تنها یک فریب است

به گفته استاد حمیدی خرید مدرک آیلتس تنها یک فریب است. اگر به دنبال مهاجرت یا ادامه تحصیل در خارج از کشور بوده باشید احتمالا در مورد خرید مدرک آیلتس در ایران مطالبی دیده یا شنیده اید.

اگر نمره مطلوب نگرفتید، چه گزینه هایی دارید؟

آزمون آیلتس و نمره آیلتس

شاید شما هم در اولین تلاش خود نتوانسته اید نمره مطلوب را در آزمون کسب کنید پس حتما فکر می کنید که باید بلافاصله برای ثبت نام آزمون بعدی اقدام کنید.خوشبختانه شما می توانید که هر چند بار که دوست دارید در آزمون آیلتس شرکت کنید اما قبل از ثبت نام دوباره، استاد حمیدی معتقد است

روش موفقیت در آیلتس و زمان لازم برای پاسخ دهی به هر سوال

توصیه های مهم برای موفقیت در IELTSرا استاد حمیدی اینگونه معرفی میکند:

استاد حمیدی در دوره آموزشی ایلس IELTS مديريت زمان را اولین و مهمترين رمز موفقيت در این آزمون میدانند، همچنین ایشان تاکید میکنند که آشنائی با مهارتها و تکنیک های پاسخگویی به سوالات نقش بسزایی دارند،البته این به معنی بی اهمیت قلمداد کردن دانش زبان انگلیسی نیست. اما تو آزمون جنرال نقش دو مورد اول پررنگتر از دانش زبانی بوده.

آزمون آیلتس و بیماری کرونا

متن پیام موسسه ایرسافام در خصوص لغو آزمون آیلتس روز 16 اسفند 1398 ( 6 مارچ 2020 ) که برای یکی از زبان آموزان استاد حمیدی از طریق اس ام اس ارسال شده بود.

چگونه برای تست ریدینگ آیلتس آماده شویم؟

آیلتس و ویروس کرونا

7 برترین نمره آیلتس اخذ شده در سرتاسر جهان در ژانویه 2020 در 2 ماژول جنرال و آکادمیک به شرح زیر می باشند.

اشتباهات رایج معنایی در آیلتس

در مورد استفاده ار دیکشنری و لغت نامه های فارسی به انگلیسی و یا در بسیاری از مواقع استفاده از دیکشنری انگلیسی به فارسی برای یادگیری لغات استاد حمیدی همیشه توصیه می کنند که این دو نوع دیکشنری در صورتی مفید می توانند باشند که در کنار آنها حتما از دیکشنری انگلیسی استفاده شود

مواجه با اعداد در ریدینگ و رایتینگ آیلتس

درباره رایتینگ آزمون آیلتس بخصوص اعداد در این بخش از آزمون استاد حمیدی می گویند: همانطور که در چند مقاله پیشتر راجع به مواجه با اعداد در لیسنینگ آیلتس ذکر و مطالب متنوعی در این باره آموزش داده شد در رایتینگ آیلتس نیز بخصوص در رایتینگ تسک اول آزمون آکادمیک ما با اعداد مواجه خواهیم شد که لازم به ذکر است که قوائد کلی بیان شده درباره اعداد در مقاله مواجه با اعداد در لیسنینگ آیلتس برای رایتینگ نیز صدق می کنند.

پاسخ به سوالهای شما در مورد کلاسهای آیلتس استاد حمیدی

کلاس آنلاین آیلتس استاد حمیدی بهترین دوره تخصصی آیلتس در ایران می باشد. تا با این روش اطمینان خاطری برای متقاضیان این دوره باشیم و به ایشان این اطمینان را دهیم که کلاس آنلاین آیلتس ما با کلاس حضوری آیلتس ما و همچنین کلاس آنلاین مکالمه زبان انگلیسی ما با کلاس حضوری مکالمه ما در عملکرد و بازده هیچگونه تفاوتی ندارند و در هر دو سبک آموزشی استاد حمیدی درخشش خود و کارآمدی خود را اثبات کرده اند.

آزمون آیلتس آنلاین جدید برای حمایت از دانشجویان تحت تأثیر محدودیت های Covid19

برگزار کنندگان IELTS آزمون آیلتس آنلاین جدید را برای حمایت از دانشجویان تحت تأثیر محدودیت های Covid-19 در ایام کرونا آغاز می کنند. که البته لازم به ذکر است که این آزمون در ایران موجود نمی باشد.

تجربه کلاسی و امتحانی

تجربیات آزمونی یکی از دانشجویان استاد حمیدی از شهر بوشهر که متقاضی آزمون جنرال آیلتس بود و به مدت تقریبا 4 ماه در کلاسهای آنلاین آیلتس استاد حمیدی بطور مجازی و غیر حضوری شرکت داشت و پس از پایان دوره یادگیری مهارتهای آیلتس در آزمون آیلتس جنرال شرکت کرد و موفق به کسب نمره 6.5 شد.

دوری از جملات حفظی در اسپیکینگ و رایتینگ آیلتس

در این مقاله استاد حمیدی به یکی از رایجترین سوالات و اشتباهات تمامی متقاضیان آزمون آیلتس را در مورد حفظ کردن جملات بدین گونه بیان میکند که: بارها دیده ام که داوطلبان آزمون آیلتس در گویش و نوشتار خود از جملاتی استفاده می کنند که در آنها به وضوح حفظی بودن دیده می شود.

لغو آزمون آیلتس

متن پیام موسسات آیلتس در مورد لغو آزمونهای آیلتس جنرال و آیلتس آکادمیک یکم و دهم خرداد 1399 در ایران که بوسیله اس ام اس به داوطلبین آزمونهای ثبت نام شده در این زمانهای مذکور فرستاده شد.

تمرین متمرکز فراموش نشود

در مورد شرایطی که دانشجویان آیلتس استاد حمیدی احساس می کنند که مدتی است فقط درجا میزنند و پیشرفتی در رویه نمرات و ارتقا در آزمونهای ماک آیلتس دیده نمی شود

اگر نمره مطلوب نگرفتید، چه گزینه هایی دارید

شاید شما هم در اولین تلاش خود نتوانسته اید نمره مطلوب را در آزمون کسب کنید پس حتما فکر می کنید که باید بلافاصله برای ثبت نام آزمون بعدی اقدام کنید

دانلود رایگان CAMBRIDGE IELTS 5

برای آیلتس روزی چند ساعت مطالعه شود

میزان زمان مطالعه جهت کسب آمادگی برای شرکت در آزمون آیلتس در نظر استاد حمیدی رابطه مستقیمی با نمره مطلوب، قدرت یادگیری، میزان مشغله کاری و تحصیلی و محدودیت های زمانی داوطلبین آزمون آیلتس دارد و نمی توان از یک نسخه واحد برای تمام افراد استفاده کرد.

گرامر S جمع

یکی از گرامرهایی که در عین سادگی موجب برانگیخته شدن شک در بسیاری از داوطلبان آیلتس در حین نوشتن رایتینگ آیلتس می شود گرامر S جمع می باشد. بسیاری از شرکت کنندگان در آزمون آیلتس بارها دیده شده که بخاطر ندانستن گرامر اس جمع در رایتینگ آیلتس یا حتی در پاسخگویی به سوالات لیسنینگ آیلتس

 اشتباه املایی داشته اند.

اشتباهات رایج املایی در لیسنینگ و رایتینگ آیلتس

دقت شود كه ھمه غلط ھاى املایى بلا استثنا در لیسینینگ و ریدینگ كل نمره آن سوال را از شما مى گیرند و غلط محاسبه مى شوند و در رایتینگ نیز از فاكتور LR یا دانش واژگانى شما به طور قابل ملاحظه اى نمره كم مى كنند.در این مقاله شما به تعدادی از لغات که معمولا داوطلبین آزمون آیلتس در نوشتن و املای آنها اشتباه دارند آشنا می شوید.

سوالات رایج در مورد آزمون IELTS Indicator

در این مقاله استاد حمیدی بهترین استاد ایلتس در شیراز و موسس و مدیر موسسه مهاجرتی دایانا مهاجر بدلیل تنوع در سوالات شما در مورد آزمون آیلتس ایندیکیتور تصمیم گرفت تا به تمامی سوالات شما پاسخ دهد.

آیلتس و ویروس کرونا

آزمون آیلتس کامپیوتری

استاد حمیدی در مورد آزمون آیلتس کامپیوتری جدید و مقایسه آن با آیلتس سنتی یعنی همان آیلتس کاغذی می گوید:

زمان مورد نیاز برای کسب نمره بالا در ایلتس

یکی ازسوالات متداول این است که چقدر زمان مورد نیاز است تانمره مطلوب را بدست اورد

منابع و کتاب های مفید و موثر برای ازمون ایلتس .

مجموعه کتاب های ایلتس با نویسندگی استاد حمیدی جزء بهترین منابعی هستند که شما می توانید ان ها را مطالعه کنید.

اشتباهات گرامری رایج در ایلتس

استاد حمیدی در قالب 2 جمله 2 فرم اشتباه رایج ایلتس را در این

مقاله بدین گونه برای شما تشریح میکند

تقویت دامنه لغات

استاد حمیدی در مورد راه و روش تقویت دایره لغات علاقه مندان به شرکت در آزمون آیلتس اینچنین می گویند.

Percentage of overweight men and women

The bar chart illustrates the rate of overweight adults in Australia, at the start of each decade, beginning in 1980.

Overall, it is clear that the percentage of overweight males was significantly higher than females in each year. Additionally, the rate of both men and women who were overweight rose over the research period.

اگر نمره مطلوب نگرفتید چه گزینه هایی دارید؟

شاید شماهم در اولین تلاش خود نتوانسته اید نمره مطلوب را در آزمون کسب کنید. پس حتما فکر می کنید که باید بلافاصله

برای ثبت نام آزمون بعدی اقدام کنید. خوشبختانه شما می توانید هرچند بار که دوست دارید در آژمون آیلتس شرکت کنید اما قبل از

ثبت نام دوباره. به این چند نکته توجه کنید زیرا شرکت مجدد در آزمون به منزله موفقیت در آزمون بعدی نیست….

مواجه با اعداد در قسمت های مختلف آیلتس اعداد در اسپیکینگ

برای بیان اعداد در اسپیکینگ از فرم محاوره ای آنها استفاده کنید مانند:

2500=two thousand five hundred{FORMAL} / twenty-five hundred

2019=two thousand nineteen{FORMAL} / twenty nineteen{CASUAL}

اگر اعداد مربوط به قیمت هستند. بصورت محاوره ای آنها را بیان کنید مانند

$42.15=forty two dollars and fifteen cents{FORMAL} / forty two fifteen{CASUAL}…

چه مواردی از دیدگاه ممتحن حفظی محسوب می شود؟

چه چیزهایی از دیدگاه ممتحن حفظی محسوب می شود؟

کلمات به تنهایی جزو موارد حفظی محسوب نمی شوند مگر اینکه کلمات سخت را بدون دقت به
کاربرد صحیح آنها در جمله ای بکار ببرید که غیر طبیعی به نظر برسند

کالوکیشن ها به تنهایی جزو موارد حفظی محسوب نمی شوند اما ترکیبات اغراق آمیز که بصورت پشت سرهم چیده شده باشند و در اصطلاح با جملات قبل و بعد هم خوانی نداشته باشند.در صورت استفاده از جملاتی که در زبان انگلیسی به کلیشه تبدیل شده اند.مراقب باشید که حجم زیادی از نوشته شما را به خود اختصاص ندهند…

10 دانشگاه برتر جهان

دانشگاه Harvard University با رنکینگ1 مقطع لیسانس با آیلتس{مراجعه به دانشگاه} مقطع فوق لیسانس با آیلتس7

دانشگاه Massachusetts Institute of Technology با رنکینگ2 مقطع لیسانس با آیلتس6 مقطع فوق لیسانس با آیلتس7

دانشگاهStanford University با رنکینگ3 مقطع لیسانس با آیلتس{مراجعه به دانشگاه} مقطع فوق لیسانس با آیلتس{مراجعه به دانشگاه}

دانشگاهUniversity of California Berkeley با رنکینگ4 مقطع لیسانس با آیلتس7 مقطع فوق لیسانس با آیلتس7

دانشگاه California institute of Technology با رنکینگ6 مقطع لیسانس با آیلتس{مراجعه به دانشگاه} مقطع فوق لیسانس با آیلتس7

دانشگاهColumbia University با رنکینگ8 مقطع لیسانس با آیلتس7 مقطع فوق لیسانس با آیلتس7

روزانه چه مدت زمانی را به مطالعه آیلتس محور اختصاص می دهید؟

برای آمادگی آزمون آیلتس حتما روزانه چند ساعت را به مطالعه آیلتس محوراختصاص دهید.

چیزی حدود2 الی3 ساعت در روز. البته هرچه بیشتر بهتر اما توجه داشته باشید که باید

مطالعه مفید داشته باشید نه اینکه صرفا چند صفحه از هرکتاب…

تجربیات آزمون های آیلتس شما

تجربیات آزمونی شما: با سلام

بنده امروز در مرکز … با اگزمینر آقای … امتحان داشتم

سوالات رو خدمت شما و دوستان تا جایی که بتونم میفرستم…

تجربیات آزمون های آیلتس شما

تجربیات آزمونی شما: سلام میخوام تجربیاتم رو درباره امتحان امروز بگم

بنده امروز در مرکز … با اگزمینر آقای … امتحان داشتم

سوالات رو خدمت شما و دوستان تا جایی که بتونم میفرستم

پارت 1

سوال های تکراری درباره کار و درس

بعدش در مورد ترافیک شهر…

تجربیات آزمون های آیلتس شما

تجربیات آزمونی شما: سلام

سوالات آزمون امروز من در مرکز … با آقای …

بخش یک

ابتدا درباره کارم پرسیدند

شغلت چیه؟

چقدر دوستش داری؟…

نمونه سوالات امتحانی آیلتس

سلام. من امروز در مرکز … امتحان داشتم

همه چیز خوب و آروم بود

سوالات امروز:

Part 1

درس می خوانی یا کار می کنی؟…

بالاترین نمره های آیلتس در سطح جهان

IELTS Results competition winners in March 2020

At times like this good news is especially important, and today we would like to congratulate 4 people and hopefully inspire many more!

As you would have guessed, we are about to announce the lucky owners of highest IELTS results in March. Let’s give a round of applause to…

برترین نمرات آیلتس اکتبر 2019

10 Best IELTS Results in October 2019

This post is dedicated to the 10 lucky winners of October round of IELTS Results Competition. Speaking of luck, Thomas Jefferson once said, “I’m a greater believer in luck, and I find the harder I work, the more I have of it.” Imagine how hard they worked to get SO lucky!

برترین نمرات آیلتس نوامبر 2019

IELTS Results competition winners in November 2019

Congratulations to:

Academic Module – 1st place
Lucie Olivova from Czech Republic, Band 8.5

تمرکز در آیلتس

1. Stop constantly reading the news.
Now your top priority is to keep calm and stay positive. To do that you need to limit your exposure to the news. I believe you already have the words “Coronavirus” and “COVID-19” in your vocabulary, and at the moment there isn’t much content out there about other things. Most people who panic do so because they see and hear others panic – stay away from that mood, stay withdrawn, unplug your mind from the news…

تجربیات آزمون های آیلتس شما

تجربه ای که من از آزمون آیلتس دارم اینکه اگر بچها یک سطح حتی کم از زبان دارن. خیلی بهتره که به طور فشرده و با یک برنامه منسجم

حداقل 6 ماه آماده بشن برای آزمون به نظر من انسجام داشتن. و منظم بودن بهترین نتیجه رو میده.

با برنامه های دیگه گوش کنن چون خیلی موثر هست واقعا برای آزمون آیلتس . و باعث میشه با گویش های مختلفی آشنا بشن Ted برای لیسنینگ خیلی فیلم ببینید. و در زمان های بیکاری یا

حین کار هم برای ریدینگ حتما متن رو اول خیلی با دقت و بدون توجه به زمان بخونن و اگر در مدلی از سوالات مشکل دارید

یک وقتی مثلا یک هفته فقط برای اون مدل سوال بگذارید…

404 Not Found

404 Not Found


nginx/1.18.0 (Ubuntu)
404 Page Not Found