آیلتس و مهاجرت

مهاجرت به استرالیا

دوستداران مهاجرت به استرالیا بد نیست که بدانند. استرالیا کشوری توسعه ‌یافته است. این کشور در نیم‌کره‌ جنوبی و با 7,686,850 کیلومتر مربع است . ششمین کشور پهناور دنیاست. در سال 1901 از بریتانیا مستقل شد.

کانبرا پایتخت استرالیا است. این شهر جایگاه مجلس کشور و خانه‌ فرماندار کل می باشد. فرماندار کل استرالیا بصورت تشریفاتی و به نمایندگی از ملکه الیزابت دوم ریاست دولت را به عهده دارد. اما عملا نخست‌وزیر در کنار دولت و مجلس، اداره‌ کشور را در دست دارد.

از نظر مرزی می توان گفت: استرالیا با هیچ کشوری مرز خاکی ندارد. شرق استرالیا اقیانوس آرام، جنوب اقیانوس منجمد جنوبی، غرب اقیانوس هند و از شمال چندین دریا و خلیج میباشند.

در حقیقت این کشور سرزمین اصلی قاره‌‌ اقیانوسیه، کوچک‌ترین قاره‌‌ی دنیاست. استرالیا همچون جزیره‌ای بزرگ در اقیانوس آرام واقع شده. از نظر زمین‌شناسی کهن‌ترین خشکی جهان است. نکته‌ اینجاست که استرالیا متنوع‌ترین کشور دنیا از لحاظ زیست‌بوم است.

جمعیت استرالیا

سازمان ملل در سال 2018 استرالیا را حدود 25 میلیون نفره اعلام کرد. تراکم جمعیتی استرالیا 3 نفر در کیلومتر مربع است. رقم تراکم جمعیت استرالیا یکی ار کمترینها در جهان است. در این کشور 90% جمعیت در حومه‌ شهرها زندگی می‌کنند. باید گفت که: متوسط سن مردم استرالیا 37.5 سال است.

اقتصاد استرالیا

آگاهی از وضعیت اقتصادی کشوری که قصد مهاجرت به آن را دارید، اهمیت بسیار زیادی دارد. مهاجران به استرالیا بدانند که، استرالیا کشوری ثروتمند است. اقتصادی بر پایه‌ بازار دارد. محصولات اصلی استرالیا نیشکر، پنبه، غلات و گوشت است. این کشور که در شاخص آزادی‌های اقتصادی رتبه‌‌ی دوم را دارد.

صادرات استرالیا

در مارس 2017 رکورد طولانی‌ترین دوره‌‌ی رشد تولید ناخالص ملی را شکست. پس برای بیست‌وششمین سال پیاپی، رشد در تولید ناخالص ملی را ثبت کرد. باید گفت که: بزرگ‌ترین بخش اقتصاد استرالیا بخش خدمات است. بنابر داده‌های سال 2016 ، 61% تولید ناخالص ملی و 79% نیروی کار در این بخش ثبت شده است. در سال 2017 بیشترین نیروی کار در حوزه‌‌ سلامت و مراقبت عمومی و سپس مبادلات خرد اشتغال داشته‌اند.

استرالیا از نظر منابع طبیعی سرزمینی غنی است و معادن بسیاری دارد. این کشور از بزرگ‌ترین صادرکنندگان گندم و پشم است. مواد معدنی صادراتی استرالیا مانند آهن و طلا، گاز مایع و زغال‌سنگ است. مهم‌ترین شرکای بازرگانی استرالیا چین، ژاپن و کره جنوبی و آمریکا هستند. هرچند مطابق داده‌های سال 2017 فقر در استرالیا افزایش یافته است. اما این کشور در رده‌بندی ثروت به‌ازای هر فرد بالغ، در رتبه‌ دوم و بعد از سوئیس قرار دارد!.

فرهنگ و ورزش در استرالیا

اروپاییان در قرن هجدهم میلادی، شیوه‌ زندگی خود را به فرهنگ استرالیا تبدیل کردند. با حمایت دولت فرهنگ، هنر، تغذیه و وسایل رفاهی در استرالیا بهبود یافتند. شهرهای کوچک و بزرگی ساخته شد که پر از ساختمان‌های هنری، گالری و تئاتر بودند.

در اواخر قرن 19 ملبورن از ثروتمندترین شهرهای جهان شناخته شد. بعلاوه بزرگترین شهر در سراسر امپراتوری بریتانیا پس از لندن شد. پس از این تاریخ گالری، تئاتر و موزه‌های بسیاری در آنجا ساخته شدند. شرکت‌های رسانه‌ای، روزنامه و مجلات به فرهنگ منطقه‌ای استرالیا کمک بسزایی کردند. از همین رو امروزه شهر ملبورن به‌عنوان پایتخت فرهنگی کشور شهرت دارد.

هزینه مسکن در استرالیا

یکی از مهمترین مباحثی که در مهاجرت ذهن همگان را مشغول می سازد، هزینه زندگی در کشور مقصد می باشد. ما در این مقاله شما را با هزینه های زندگی و مسکن در استرالیا بیشتر آشنا میسازیم.

قیمت مسکن در بخشها، ایالتها و شهرهای مختلف تفاوت قابل ملاحظه ای دارد.
قیمت مسکن در بخشهای شهری و نزدیک به مرکز شهر نسبت به حومه شهر تفاوت زیادی دارد.

هزینه اجاره خانه در استرالیا

برای اجاره کردن منزل می توان گفت:

در سیدنی اجاره آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر 2700 دلار استرالیا. در حومه شهر 1900 دلار استرالیا. آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر 4600 دلار استرالیا. در حومه شهر 3000 دلار استرالیا.
در کان برا اجاره آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر 1800 دلار استرالیا. در حومه شهر 1400 دلار استرالیا. آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر 3000 دلار استرالیا . در حومه شهر 2200 دلار استرالیا.
در ملبورن اجاره آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر 1800 دلار استرالیا. در حومه شهر 1400 دلار استرالیا. آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر 3500 دلار استرالیا. در حومه شهر 2100 دلار استرالیا.
در بریزبن اجاره آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر 1700 دلار استرالیا. در حومه شهر 1200 دلار استرالیا. آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر 2900 دلار استرالیا. در حومه شهر 1800 دلار استرالیا.
در آدلاید اجاره آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر 1400 دلار استرالیا. در حومه شهر 1000 دلار استرالیا.

خرید ملک در استرالیا

برای خرید منزل در استرالیا می توان گفت.

قیمت خرید یک مترمربع آپارتمان در مرکز شهر 4500 تا 14000 دلار استرالیا.
قیمت خرید یک مترمربع آپارتمان در حومه شهر 3000 تا 9200 دلار استرالیا.

تحصیل در استرالیا

در استرالیا تحصیل برای کودکان از 5 یا 6 سالگی تا پایان 15 تا 17 سالگی است. که بسته به ایالت و قلمرو سرزمینی اجباری است.

تأمین هزینه‌ها، اجرا و نظارت بر برنامه‌ آموزش بر عهده‌ی دولت‌های ایالتی و سرزمینی است. 

هزینه‌ تحصیل در استرالیا

باید متذکر شد که هزینه تحصیبل بسته به مقطع تحصیلی، رشته‌ و مؤسسه‌ آموزشی‌، متفاوت است. هزینه‌‌ های تقریبی هر سال تحصیلی به شرح زیر هستند.

دبیرستان بین 8 تا 30 هزار دلار.
در دوره‌‌ی لیسانس بین 15 تا 33 هزار دلار.
در دوره‌‌ی فوق‌لیسانس بین 20 تا 37 هزار دلار.

در مقطع دکترا 14 تا 37 هزار دلار.
هزینه‌ تحصیل در استرالیا براساس واحدهای درسی محاسبه می‌شود. در واقع برای اطلاع دقیق از هزینه‌ها باید به سایت مؤسسه‌ آموزشی مربوطه مراجعه کنید. همچنین برخی دانشگاه‌ها بابت ارائه‌‌ خدمات غیرآموزشی شهریه دریافت می‌کنند.

هزینه مواد غذایی در استرالیا

در شناخت هزینه های زندگی در استرالیا، آشنایی با قیمت مواد غذایی و سوپر مارکتی بسیار مهم است. در ادامه شما با قیمت چند قلم از مواد غذایی در استرالیا بیشتر آشنا خواهیم شد.

یک کیلو برنج سفید 2.62 دلار.
12 عدد تخم مرغ 4.36 دلار.
یک کیلو پنیر محلی 9.3 دلار.
یک کیلو سینه مرغ 10.15 دلار.
یک کیلو گوشت گاو 10.15 دلار.
یک کیلو سیب 4.09 دلار.
یک کیلو موز 3.04 دلار.
یک کیلو پرتقال 3.55 دلا

هزینه جانبی زندگی در استرالیا

از آنجا که هزینه های زندگی در استرالیا به هزینه های مسکن و غذا منتفی نمی شوند. در این بخش شما با هزینه های جانبی زندگی در استرالیا بیشتر آشنا خواهید شد:

بلیط یک طرفه 4.20 دلار استرالیا.
اینترنت نامحدود 73.65 دلار استرالیا.
کرایه تاکسی برای یک ساعت 49.2 دلار استرالیا.
شهریه یک ماه باشگاه 90 دلار استرالیا.
طی کردن یک کیلومتر متوسط تاکسی 2.00 دلار استرالیا.
یک جفت شلوار جین مارک لیوایز 95.46 دلار استرالیا.
یک لیتر بنزین 1.46 دلار استرالیا.
یک دست لباس تابستانی مارک زارا 24.59 دلار استرالیا.
آب و برق و غیره برای یک آپارتمان ۸۵ متری 225 دلار استرالیا.

درآمد در استرالیا

بسته به نوع شغل و حرفه افراد در استرالیا حقوق و درآمدها نیز متغیر می باشد. که در ادامه با چندی از مشاغل و درآمد آنها در استرالیا بیشتر آشنا خواهید شد.

درآمد سالانه جراح حدودا 394000 دلار استرالیا.
متخصص بیهوشی سالانه مبلغی در حدود 359000 دلار استرالیا.
متخصص داخلی سالانه در حدود 291000 دلار استرالیا.
معامله گر به طور تقریبی 264000 دلار در سال.
درامد روانپزشک تقریبا 211000 دلار سالانه.
دیگر تخصص های پزشکی حدودا 200000 دلار استرالیا در هر سال.
قضاوت و مشاغل حقوقی دیگر در حدود 198000 دلار استرالیا در سال است.

بهترین شهرهای استرالیا برای مهاجرت

شهرهای گوناگون استرالیا هر ساله در فهرست برترین شهرهای دنیا برای زندگی قرار می‌گیرند. در این بین برخی از شهرهای استرالیا جذابیت بیشتری برای مهاجران دارند.

ملبورن

دومین شهر بزرگ استرالیا به‌نوعی مرکز فرهنگی و ورزشی کشور به‌شمار می‌رود. ملبورن سال‌های پیاپی در فهرست برترین شهرهای دنیا برای زندگی بوده است. در تابستان‌ هوایی دلپذیر دارد. و در زمستان ممکن است گاهی با یخبندانی خفیف همراه شود. هندی‌های زیادی به‌دلیل موقعیت‌های شغلی بسیار در این شهر زندگی می‌کنند.

ملبورن پایگاه صنایع و حوزه‌های گوناگونی ازجمله هوانوردی، آموزش، اطلاعات، ارتباطات، ساخت‌وساز، بهداشت، امور مالی و …… است. نرخ پایین بیکاری باعث شده است این شهر پذیرای مهاجران متعددی با ویزای کار استرالیا باشد.

توصیه دایانا مهاجر

قمیت مسکن در ملبورن گران است. افراد زیادی از عهده‌‌ی خرید خانه برنمی‌آیند. اما خوشبختانه در مقایسه با بسیاری از شهرهای بزرگ اجاره‌بها به‌نسبت درآمد به‌صرفه است. اگر به‌دنبال خانه‌ای مناسب خانواده هستید. بهتر است از مرکز شهر فاصله بگیرید. تا خانه‌های ارزان‌تری پیدا کنید. حمل‌ونقل عمومی کارامد و گسترده است. اگر در حومه‌ی شهر زندگی می‌کنید. خرید ماشین ایده‌‌ی بدی نیست.

هزینه های زندگی در ملبورن

یکی از نکاتی که داشتن آگاهی از آن مهاجرت شما را به ملبورن استرالیا ساده تر می کند. هز ینه های زندگی در این شهر می باشند که این هزینه ها به قرار زیر هستند:

هزینه رستوران برای دو نفر 88.00 $ استرالیا.
یک لیتر شیر 1.49 $ استرالیا.
یک کیلوگرم برنج 2.62 $ استرالیا.
یک کیلوگرم موز 3.44 $ استرالیا.
یک کیلوگرم سیب زمینی 5.15 $ استرالیا.
یک لیتر بنزین 1.41 $ استرالیا.
یک دست شلوار جین 101.62 $ استرالیا.
اجاره یک آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر 1.874.73 $ استرالیا.

آدلاید

آدلاید از قدیمی‌ترین شهرهای استرالیاست. زندگی شهریِ آرام، آب‌وهوای دلپذیر و اقتصاد سالم این شهر را محبوب مهاجران کرده است. در این شهر برخلاف دیگر شهرهای بزرگ از هیاهو و راه‌بندان‌ در زمان اوج رفت‌و‌آمد خبری نیست. هزینه‌های زندگی ازجمله مسکن در مقایسه با دیگر شهرهای بزرگ کشور، پایین‌تر است. درواقع در بین کلان‌شهرها، آدلاید اقتصادی‌ترین شهر است. در آدلاید موقعیت‌های شغلی گوناگونی برای مهاجران وجود دارد.این شهر سالانه پذیرای 5 هزار مهاجر است.

میزان متوسط دستمزد در آدلاید کمتر از دیگر شهرهای بزرگ است. اما درمقابل هزینه‌‌ی زندگی کمتر است. مثلا هزینه‌‌ی ملاقات 15 دقیقه‌ای با پزشک 49 دلار است. این رقم در ملبورن و سیدنی حدود 70 دلار است. با توجه به گسترده نبودن خطوط حمل‌ونقل عمومی، خرید خودرو ایده‌ای قابل‌ قبول و البته به‌صرفه است. اگر می‌خواهید به همراه با خانواده‌تان به این کشور مهاجرت کنید. براساس نظرات کارشناسان دایانا مهاجر، آدلاید بهترین گزینه برای زندگی در استرالیا محسوب می‌شود.

سیدنی

قدیمی‌ترین شهر استرالیا به مناظر زیبا و دلفریب همچنین تنوع فرهنگی‌اش معروف است. اگر به محیط‌های آرام و دوستانه علاقه دارید، سیدنی بهترین مکان برای زندگی در استرالیاست. تابستان‌های سیدنی گرم و زمستان‌هایش ملایم است. سبک زندگی را در سیدنی در یک کلمه می‌توان خلاصه کرد: خوشگذرانی! تفرج‌گاه‌های متعدد شهر امکان گشت‌وگذار و انواع تفریحات را فراهم کرده‌اند.

این شهر مرکز کسب‌وکار و تجارت استرالیاست. موقعیت‌های شغلی خوبی برای متخصصان و افراد بامهارت دارد. صنایع این شهر فناوری اطلاعات، آموزش، خدمات مالی و گردشگری هستند. سیدنی برای کارشناس‌ها و افراد بامهارت شرایط کاری خوب و توازن بین کار و زندگی را فراهم می‌کند. در استرالیا شاغلین از 4 هفته مرخصی باحقوق در سال، بیمه‌ سلامت و ذخیره‌ بازنشستگی برخوردارند.

قمیت خانه‌ در حومه غربی سیدنی معقول‌تر و اجاره‌بها به‌نسبت دیگر کلان‌شهرهای استرالیا بیشتر است. سیستم حمل‌ونقل سیدنی بسیار گسترده است. به‌ همین دلیل زندگی در حومه‌ شهر و رفت‌و‌آمد چندان دشوار نیست. البته اگر محل زندگی‌تان خیلی از مرکز شهر فاصله دارد، این بار هم می‌توانید به خرید ماشین فکر کنید.

هزینه زندگی در سیدنی

درمورد قیمت ها و هزینه ها در سیدنی می توان گفت :

هزینه رستوران برای دو نفر 89.00 $ استرالیا.
یک بطری 330 میلی لیتری نوشابه 3.26 $ استرالیا.
یک کیلو برنج 2.67 $ استرالیا.
12 عدد تخم مرغ 4.53 $ استرالیا.
یک کیلو سیب زمینی 3.34 $ استرالیا.
یک لیتر بنزین 1.45 $ استرالیا.
یک جفت کفش نایک 142.30 $ استرالیا.
اجاره یک واحد آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر 2.569.57 $ استرالیا.
اجاره یک واحد آپارتمان سه خوابه در حومه شهر 2.970.90 $ استرالیا.

پرث

این شهر ساحل غربی در مقایسه با شهرهای ساحل شرقی، شهر کوچکی است. اما روزبه‌روز مهاجران بیشتری به امید بهره‌گیری از فرصت‌های شغلی سودآور جذب آن می‌شوند. این شهر زیبا، تمیز و امن به‌ویژه خانواده‌های جوان را در خود جای داده است. جوان‌ها علاقه‌ی بیشتری به این شهر دارند. زیرا در کنار محیط آرامش‌بخش، امکانات بسیاری برای تفریح در فضای باز دارد. مردم پرث رفتار دوستانه‌ای دارند و علاقه‌مند به دورهمی‌های خانوادگی هستند. هرچند فروشگاه‌ها و کافه‌های خوبی در شهر وجود دارد اما مردم شهر تفریح خانگی را ترجیح می‌دهند.

در پرث برای خرید یا اجاره‌ خانه انتخاب‌های متنوعی وجود دارد. از آپارتمان و استودیو گرفته تا خانه‌های ویلایی و آپارتمان‌های لوکس. در این شهر از حمل‌ونقل عمومی به وسعت سیدنی یا ملبورن خبری نیست. اما سیستمی کارامد و باکیفیت دارد. اگر خیلی از شهر فاصله دارید و بچه‌دار هستید، شاید بد نباشد ماشین بخرید.

تحصیل در استرالیا

بسیاری از دانشجویان بین المللی به دلیل سیستم آموزشی و زندگی عالی تصمیم به اخذ ویزای تحصیلی استرالیا می نمایند. در حال حاضر استرالیا سومین مقصد انگلیسی زبان محبوب برای دانشجویان بین المللی است. برای تحصیل در استرالیا تحصیل ویزای تحصیلی باید اخذ شود. با ادامه این مقاله همراه شوید و تمامی اطلاعات مورد نیاز در زمینه ویزای تحصیلی استرالیا را کسب نمایید.

آموزش مدرسه در استرالیا شامل مهد کودک،‌ پیش دبستان،‌ دبستان، دبیرستان و دبیرستان ارشد (کالج) است. به صورت کلی تحصیل در مدارس استرالیا 13 سال ادامه دارد. اما تحصیل در استرالیا تا سن 16 سالگی اجباری است. مدارس در استرالیا به سه بخش دولتی، غیردولتی ( وابسته به ادیان ) و مدارس مبتنی بر آموزه های فلسفی تقسیم می شوند. دانش آموزان پس از اتمام آزمونهای دوره متوسطه موفق به دریافت یک گواهینامه رسمی می شوند. که این گواهینامه مورد قبول تمامی مراکز آموزشی استرالیا در مقاطع بالاتر می باشد.

ویزای تحصیل در مدارس استرالیا

آموزش مدرسه در استرالیا شامل مهد کودک،‌ پیش دبستان،‌ دبستان، دبیرستان و دبیرستان ارشد (کالج) است. به صورت کلی تحصیل در مدارس استرالیا 13 سال ادامه دارد. اما تحصیل در استرالیا تا سن 16 سالگی اجباری است. مدارس در استرالیا به سه بخش دولتی، غیردولتی ( وابسته به ادیان ) و مدارس مبتنی بر آموزه های فلسفی تقسیم می شوند.

دانش آموزان پس از اتمام آزمونهای دوره متوسطه موفق به دریافت یک گواهینامه رسمی می شوند. که این گواهینامه مورد قبول تمامی مراکز آموزشی استرالیا در مقاطع بالاتر می باشد.

ویزای دانشجویی در مقطع لیسانس در استرالیا

برای اخذ ویزای داشجویی استرالیا در مقطع لیسانس شما باید مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی داشته باشید. برای مهاجرت تحصیلی به استرالیا شما باید موفق به کسب نمره 6 در آزمون آیلتس گردید. در بین 43 دانشگاه معتبر استرالیا،‌ 8 دانشگاه آن در میان 100 دانشگاه برتر جهان قرار گرفته اند. صورتی که شما از نظر معدل و یا دانش زبان انگلیسی در سطح قابل قبولی نباشید. ابتدا باید در دوره های Foundation شرکت نمایند. مقطع کارشناسی در استرالیا 4 سال است. همچنین هزینه تحصیل شما بسته به نوع دانشگاه و رشته تحصیلی متفاوت است. ولی بطور میانگین هزینه های تحصیل از سالی 20 هزار دلار استرالیا شروع می شود. توجه داشته باشید که، دانشجویان مقطع لیسانس اجازه 20 ساعت کار در طی یک هفته را دارند. که این خود کمک بزرگی در تامین هزینه های زندگی دانشجویان است.

ویزای دانشجویی در مقطع فوق لیسانس در استرالیا

برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و اخذ ویزای تحصیلی استرالیا شما باید مدرک لیسانس داشته باشید. مدرک زبان آیلتس با نمره 6.5 نیز جزو ضروریات است. شما جهت اخذ پذیرش در برخی از دانشگاه های استرالیا به توصیه نامه نیز احتیاج است. توجه داشته باشید که، دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و دکترا اجازه کار به صورت نامحدود را دارند. و این امر مطمعنا جبرانی برای هزینه های تحصیل و زندگی در استرالیا خواهد بود. یکی از فواید تحصیل کارشناسی ارشد در استرالیا سهولت ورود به مقطع دکتری است. هزینه دوره فوق لیسانس بطور میانگین از سالی 25 هزار دلار استرالیا شروع می شود.

بورسیه تحصیلی در استرالیا

جهت اخذ ویزای تحصیلی استرالیا و بورس تحصیلی، بالا بودن معدل فرد بسیار مهم است. به صورت کلی بورس تحصیلی به مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری تعلق می گیرد. بورسیه های تحصیلی در هر یک از دانشگاه های این کشور متفاوت است. بیشتر دانشگاه های استرالیا دانشگاه های خصوصی هستند. تنها دانشجویانی که تابعیت و یا اقامت دائم استرالیا را دارند از تحصیل رایگان برخوردارند. بورس دانشجویی مقطع دکتری بسته به سوابق تحصیلی و پژوهشی ارائه شده است.

هزینه ویزای تحصیلی استرالیا

هزینه درخواست ویزای دانشجویی استرالیا (کلاس 500) برای نفر اصلی 620 دلار استرالیا است. برای همراهان 18 سال یا بالاتر 460 دلار و با سن کمتر از 18 سال 150 دلار می باشد. شهریه دانشگاه نیز بخش دیگری از هزینه های تحصیل در استرالیا است. در ادامه به بررسی هزینه های تحصیل و هزینه های زندگی در استرالیا جهت متقاضیان اخذ ویزای تحصیلی استرالیا میپردازیم.

هزینه تحصیل در استرالیا بر اساس مقطع تحصیلی

دبستان 7،800 تا 30،000 دلار استرالیا
دبیرستان 4،000 تا 22،000 دلار استرالیا
کالج 10،000 تا 20،000 دلار استرالیا
کارشناسی 10،000 تا 25،000 دلار استرالیا
کارشناسی ارشد 15،000 تا 30،000 دلار استرالیا
دکترا 14،000 تا 35،000 دلار استرالیا

هزینه زندگی دانشجویی در استرالیا

مواد غذایی 400 تا 1200 دلار استرالیا
گاز طبیعی، ‌برق، تلفن و اینترنت 200 تا 800 دلار استرالیا
حمل و نقل عمومی 60 تا 200 دلار استرالیا
سرگرمی و اوقات فراغت 400 تا 800 دلار استرالیا

مجوز کار دانشجویی در استرالیا

دانشجویان کارشناسی و کارشنااسی ارشد مجاز به کار به مدت 40 ساعت در 2 هفته هستند. ولی در ایام تعطیلات مجازند به صورت فول تایم کار کنند. کلیه دانشگاه های این کشور مجهز به خدمات جستجوی شغل دانشجویی هستند. دانشجویان می توانند از طریق این سرویس شغل های دانشجویی متناسب با شرایط خود را بیابند. ولی هیچ تضمینی برای مدت زمان رسیدن شما به شغل دلخواهتان وجود ندارد. پیشنهاد دایانا مهاجر این است که‌ قبل از ورود به استرالیا حتما رزومه جامعی از سوابق شغلی خود تهیه نمایید. کلیه دانشجویان قبل از اقدام به کاریابی باید کد مالیاتی دریافت نمایند. حداقل حقوق در استرالیا معادل ۱۵.۹۶ دلار استرالیا در ساعت است.

ویزای همراه

قوانین ویزای همراه برای متقاضیان ویزای تحصیلی استرالیا با توجه به شرایط سنی متقاضی متفاوت است.

متقاضیان ویزای تحصیلی زیر 18 سال می توانند. به همراه یکی از والدین خود وارد استرالیا شوند. بعد از چند ماه والد دیگر و خواهر یا برادر زیر 18 سال وی نیز می توانند به آنها ملحق شوند.

متقاضیان مقاطع تحصیلی لیسانس تا دکتری می توانند برای همسر و فرزندان زیر 18 سال خود درخواست ویزای همراه دهند. با شروع دوره تحصیلی دانشجو همراه نیز همچون متقاضی اصلی حق کار دارد.

دانشگاه های برتر استرالیا

استرالیا 43 دانشگاه دارد. 8 دانشگاه آن در بین 100 دانشگاه برتر جهان قرار دارند.

دانشگاه های سیدنی، ملبورن، کوئینز لند، آدلاید، وسترن، موناش ودانشگاه ملی استرالیا از دانشگاه های برتر استرالیا می باشند.‌

استرالیا بعد از ایالات متحده و انگلیس بیشترین جذب دانشجوی بین المللی را دارد. متقاضیان ویزای تحصیلی استرالیا برای دریافت پذیرش، باید رزومه تحصیلی و هزینه پذیرش را به سایت دانشگاه ارسال نمایند.

مدارک لازم جهت اخذ ویزای تحصیلی استرالیا

متقاضیان ویزای تحصیلی استرالیا می بایست در دو مرحله مدارک خود را ارائه نمایند.

اخذ پذیرش از دانشگاه و مدرسه مورد نظر.
اصل و ترجمه مدرک تحصیلی دیپلم ۱۲ ساله
اصل و ترجمه مدارک تحصیلی مقاطع قبلی
ارائه مدرک زبان معتبر در صورت نیاز
اصل و ترجمه مدارک هویتی
ارائه گذرنامه معتبر و عکس
ترجمه سوابق کاری
اخذ مجوز ورود به خاک استرالیا و دریافت ویزا.
ارائه پذیرش تحصیلی

موقعیت کار پس از تحصیل

هدف بسیاری از متقاضیان ویزای تحصیلی استرالیا، اخذ اقامت و تابعیت استرالیا پس از تحصیل در استرالیا می باشد. ولی توجه کنید که برای اخذ اقامت دائم پرداخت بیمه و مالیات نقش بسیار مهمی را ایفا می کنند. درنتیجه فرد با استخدام در یک شرکت استرالیایی میتواند اخذ اقامت دائم استرالیا را تضمین کند.

توجه:

دانشجویان پس از تحصیل در استرالیا به مدت ۱۸ ماه وقت کاریابی دارند. که برای موفقیت در این امر سطح زبان و مهارت های انفرادی و ارتباطی نقش مهمی را بازی میکنند.

ویزای سرمایه گذاری استرالیا

بهترین و سریعترین روش برای مهاجرت و اخذ اقامت دائم استرالیا اخذ ویزای سرمایه گذاری استرالیا است. ویزای سرمایه گذاری استرالیا مختص سرمایه گذاران و کارآفرینانی می باشد. که علاقه مند به سرمایه گذاری در یک کشور امن با یک اقتصاد پویا هستند. استرالیا محیطی امن با اقتصاد و زیرساخت های پایدار، موقعیت های کاری و استانداردهای بالای زندگی است. به همین منظور افراد بسیاری در سرتاسر جهان خواهان اخذ ویزای سرمایه گذاری استرالیا هستند.

کشور استرالیا، یکی از مناسب‌ترین کشورها برای مهاجرت محسوب می‌شود.این کشور سال‌هاست که پذیرای مهاجرینی است که شرایط مهاجرت به استرالیا را دارند. سالانه حدود 100 هزار نفر موفق به اخذ ویزای استرالیا و مهاجرت به استرالیا می‌شوند. سرمایه‌گذاری در استرالیا، برای صاحبان مشاغل، کارآفرینان و تاجران بسیار مناسب است. همچنین مدیران اجرایی در سطوح عالی با سوابق درخشان خواستار این روش مهاجرتی می باشند.

طبقه بندی ویزای سرمایه گذاری استرالیا

اداره مهاجرت استرالیا ویزاهای در کلاسهای مختلف به متقاضیان مهاجرت و ویزای سرمایه گذاری استرالیا ارائه می دهد. البته باید متذکر شد که برخی از کلاس ها متشکل از ساب کلاسهای می باشند. که این ویزا ها ( کلاس و ساب کلاس ویزا ) عبارتند از:

ویزای کلاس 188 استرالیا
ویزای نوآوری تجاری استرالیا
ویزای سرمایه گذاری خاص استرالیا
ویزای کارآفرینی استرالیا

ویزای کلاس 188 استرالیا

ابتدای سال 2012 ویزای سرمایه گذاری استرالیا کلاس 188 بخشی از Skill Select مشخص شد. درواقع متقاضیان نمی توانند مستقیما تشکیل پرونده بدهند. ابتدا باید برای EOI (درخواست نامه اظهار تمایل برای مهاجرت ) اقدام کرده. و منتظر دعوتنامه برای ارسال مدارک بمانند.

این ویزای 188 استرالیا به متقاضی این اجازه را می‌دهد. که به مدت 4 سال بعد از صدور ویزا در استرالیا زندگی کنند. که قابلیت افزودن دو سال دیگر به این مدت نیز وجود دارد. 

ویزای نوآوری تجاری استرالیا

این شاخه (ساب کلاس) از ویزای 188 سرمایه گذاری استرالیا برای افراد با مهارت در کسب و کار است. که می‌خواهند یک تجارت جدید در استرالیا راه‌اندازی کنند. و یا یک تجارت موجود در استرالیا را مدیریت کنند و توسعه دهند. متقاضیان ابتدا باید توسط یک ایالت یا منطقه‌ای از استرالیا اسپانسر شوند. و حداقل 65 امتیاز بر طبق جدول امتیازبندی ویزای سرمایه گذاری استرالیا دریافت کنند.

ویزای سرمایه گذاری استرالیا

برای افرادی است که می‌خواهند سرمایه گذاری حداقل 1.5 میلیون دلار در یکی از ایالت‌های استرالیا داشته باشند. و به کسب و کار و سرمایه‌گذاری خود در خاک استرالیا ادامه دهند. متقاضیان ابتدا باید توسط یک ایالت یا منطقه‌ای از استرالیا اسپانسر شوند. و حداقل 65 امتیاز بر طبق جدول امتیازبندی دریافت کنند.

ویزای سرمایه گذاری خاص استرالیا

ویزای کلاس 132 استرالیا

مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای سرمایه گذاری استرالیا 132 از دو روش ممکن می باشد. که برای هر دو روش متقاضیان باید از طرف یک ایالت و یا استان یک دعوتنامه دریافت کنند. و متعهد شوند که بعد از ورود به استرالیا بر ایده و بیزینس خود کار کرده. و آن را مدیریت می کنند..

ویزای 132 استرالیا حالت اول: مختص افرادی است که سهم در سرمایه گذاری های بسیار بزرگ دارند. و متعهد می شوند بعد از ورود به استرالیا مبلغی معادل 1.5 میلیون دلار استرالیا را به آنجا آورده. و در تجارت و کارهای تجاری سرمایه گذاری کنند.
ویزای 132 استرالیا حالت دوم: این حالت مختص به افرادی است که ایده ی خاصی دارند. و می توانند از شرکت های خاص عضو سازمان َAVCAL مبلغ معادل 1 میلیون دلار استرالیا سرمایه دریافت کنند. تا ایده خود را گسترش و به نوعی شراکت کنند.

ویزای کار استرالیا

برای مهاجرت کاری استرالیا و اخذ ویزای کار استرالیا، دولت استرالیا برنامه‌ریزی دقیق و سیستم مکانیزه‌ای در نظر گرفته است. استرالیا به دنبال جذب نیروی کار ماهر است. نیروی کاری که با استعداد و توانایی‌هایش بتواند باعث رونق و پیشرفت اقتصادی استرالیا شود. مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای کار استرالیا ، یکی از محبوب‌ترین روش‌های مهاجرت به استرالیا در بین ایرانیان است. اگر رشته‌ی تحصیلی و سابقه‌ی کار شما در لیست مشاغل استرالیا ( MLTSSL و STSOL ) باشد. و تمامی شرایط لازم را برای اخذ ویزا جهت کار در استرالیا داشته باشید. می‌توانید برای مهاجرت کاری به استرالیا اقدام کنید.

شرایط ویزای 189 استرالیا

شرایطی که برای اخذ ویزای 189 استرالیا لازم است. عبارتند از:

مهارت و تخصص شما باید در لیست مشاغل مورد نیاز استرالیا موجود باشد.
سن شما برای اخذ ویزای 189 استرالیا باید کمتر 45 سال باشد.
حداقل امتیاز 65 را از جدول امتیاز بندی ویزای کار استرالیا کسب کنید.

سطح زبان انگلیسی شما برای ویزای کار استرالیا 189 باید آیلتس 6 باشد. و یا معادل آن در دیگر آزمون های مورد تایید استرالیا باشد.
سوابق کاری شما باید توسط سازمان های ارزیاب مدارک استرالیا مورد ارزشیابی مثبت قرار گیرد.

نکته

در ویزای 491 استرالیا شرط صدور ویزای کار استرالیا 491 تعهدی است. که متقاضی به یکی از ایالت های استرالیا می دهد. که به مدت 3 سال اول ورودش در آن ایالت خاص کار و زندگی کند. و بعد کسب شرایط لازم برای یک ویزای دائم اقدام کنند.

انواع ویزای کار

ویزای کار را می توان در 3 گروه عمده دسته بندی کرد. که در هر یک از این 3 نوع ویزا. متقاضی باید روش خاصی را جهت اخذ ویزای کار و پیشبرد پروسه پرونده خود در امر مهاجرت پیس بگیرند. در این قسمت از مقاله موسسه مهاجرتی و کاریابی بین المللی دایانا مهاجر قصد دارد. تا شما را با این 3 نوع ویزا جهت مهاجرت کاری بیشتر آشنا سازد.

ویزا های کار عبارتند از:

ویزای جستجوی کار ( JOB SEEKER VISA )
ویزای پیشنهاد کار ( JOB OFFER VISA )
ویزای اسکیل ورکر ( SKILLED WORKER VISA )

بازار کار در استرالیا

یکی از مطالبی که استرالیا را از سایر کشورها در امر مهاجرت و کار مهاجران متمایز می‌کند. سیاست‌های خوب دولت این کشور برای اشتغال مهاجران است. دولت تقریبا در همه‌ی مشاغل با کمبود نیروی کار ماهر و متخصص روبه‌روست. مهاجران در تمامی حوزه‌ها در این کشور مشغول به کارند. و تقریبا می‌توان با هرعنوان شغلی، ویزای کار استرالیا را کسب کرد. البته شرط مهم برای اشتغال در این کشور، دانش و تخصص بالاست. این تخصص می‌تواند در شغل‌های رده بالای مهندسی باشد یا در انواع مشاغل خدماتی. با توجه به فهرست مشاغل مورد نیاز استرالیا در سال 2020، می‌توانید. به راحتی به این مسئله پی برد.

در استرالیا صاحبان کار موظف‌اند بدون توجه به نژاد، رنگ پوست، مذهب و ملیت نیروی کار را استخدام کنند. و حق هیچ‌گونه برخورد تبعیض‌آمیز با کارمندان خود را ندارند.

بازار کار در یونان

خرید ملک در استرالیا

امروزه بسیاری از افراد به دنبال مهاجرت به استرالیا هستند . خرید ملک نیز یکی از مواردی است. که به آن توجه ویژه ای می شود. دایانا مهاجر در این مقاله نکات مهم خرید ملک در کشور استرالیا را جهت آگاهی شما مورد بحث و بررسی قرار می دهد.

موارد مورد بحث در این مقاله عبارتند از:

خرید ملک در استرالیا
شرایط خرید ملک در استرالیا
اخذ اقامت استرالیا از طریق خرید ملک در استرالیا
شرایط و ضوابط خرید ملک در استرالیا
در صورت نیاز به اطلاعات تکمیلی شما می توانید. با کارشناسان و مشاورین موسسه مهاجرتی دایانا مهاجر تماس حاصل نمایید.

بهترین شهرهای استرالیا

کانبرا
درصورتی‌که درآمد زیادی مثل اکثر ساکنین کانبرا در مشاغل حرفه‌ای و خدمات عمومی دارید. کانبرا بعنوان پایتخت کشور استرالیا. یک مکان مناسب از لحاظ هزینه برای مهاجرت است. 

آدلاید
متوسط فی خانه‌ها آدلاید 465000 دلار است. به نظر می‌رسد.

گلد کوست
شهر گلد کوست استرالیا از سیدنی حدود 20 درصد ارزان‌تر است.

ولونگونگ
این شهر به نیوکاسل خیلی شبیه است.

انواع خانه در استرالیا

داپلکس
به ساختمانی که توسط دیواری مشترک به دو خانه جداگانه تقسیم می‌شود، داپلکس می‌گویند. این ساختمان بر روی زمینی بزرگ قرار دارد و هر مسکن دارای ورودی و باغچه‌ای مجزا است.

واحد یا آپارتمان
شامل آپارتمان‌ها یا واحدهایی هستند. که بخودی ‌خود تمام‌ و کمال هستند. این آپارتمان‌ها زمین خصوصی ندارند. و عموماً دارای ورودی یا پلکان مشترک هستند. به آپارتمان‌هایی که یک اتاق دارند نیز استودیو گفته می‌شوند.

خانه
خانه‌ها در استرالیا با حداقل فاصله (2/1 متر) از دیگر ساختمان‌ها. یا خانه‌ها قرار دارند. خانه‌ها با این فاصله‌ها از یکدیگر جدا می‌شوند. 

خرید ملک در استرالیا

نمایندگی‌های املاک و مستغلات
شما می‌توانید. از یک عامل در استرالیا برای پیداکردن. یک ملک ارزان‌ استفاده کنید. که به شما در مذاکره قیمت مناسب کمک می کند. در استرالیا بسیار عادی است. که شما 10٪ کمتر از قیمت درخواست کننده. برای خرید ملک بپردازید. بنابراین یک عامل حرفه‌ای برای کمک به شما. که یک پیشنهاد منصفانه دارد. می‌تواند شما را در موقعیت خوبی قرار دهد.

وب‌سایت‌های املاک در استرالیا

قیمت زمین در غرب استرالیا

قیمت زمین در بوسلتون که در غرب استرالیا واقع شده است. 13041 دلار در هر هکتار است. این قیمت گران‌ترین. نرخ در طول چندین سال گذشته محسوب شده است. در حالی که در جاهای دیگر استرالیا. زمین با 411 دلار در هر هکتار به فروش رفته است.

خرید مغازه در استرالیا

اقتصاد استرالیا یکی از بهترین مواردی است که موجب می‌شود. نیاز افراد را برای خرید مغازه فراهم کند. هم‌چنین نوع ارائه محصولات نیز در بازخورد فروش می‌تواند. تاثیر بسیار مهمی داشته باشد. زیرا که در این کشور همه مغازه‌ها با بهترین و باشکوه‌ترین عرضه‌ها همراه هستند. نوع ساختمان و تزیینات درون مغازه‌ها می‌توانند. برای جلب مشتری اهمیت داشته باشد.

بهترین سوپرمارکت در استرالیا

کسانی که مایل‌اند در کشور استرالیا سوپر مارکت دایر کنند. خوب است بدانند بهترین‌ترین سوپرمارکت‌ها در این کشور Woolworths است. زیرا این نوع سوپرمارکت بسیار گسترده است. و همه نوع مواد غذایی در آن یافت می‌شود. در واقع Woolworths مرکز سوپرمارکت در استرالیا است.

خرید مغازه‌ و فروشگاه از طریق سایت‌های آنلاین

با راه‌اندازی سایت Love Your Body Club می‌توان. به راحتی به دنبال مغازه برای خرید بود. هم‌چنین Body Shop At Home shop نیز از سایت‌هایی است. در آن می توان مغازه های متعددی را پیدا کرد.

این سایت‌ها می‌توانند در زمینه خرید مغازه مشاوره خوبی باشند. 

قیمت زمین کشاورزی در کوئیزلند

هنوز هم با خریدن 41 دلار در هر هکتار در شمال کروودون. می‌توان عالی‌ترین معامله زمین کشاورزی. را در کوئیزلند به‌دست آورد. زمین‌های کشاورزی بین مناطق بریزبن و ساحل آفتاب. بالاترین قیمت را برای آن ثبت کرده‌اند. این میزان نرخ تعیین شده. به‌طور میانگین 15694 دلار در هر هکتار است.

مراحل خرید ملک در استرالیا

محدوده هزینه ای که می‌خواهید برای خرید ملک پرداخت کنید را تعین کنید.
تا چقدر می‌توانید وام بگیرید؟
اخذ وام خانه
معاملاتی که در بازار انجام می‌شود را به خوبی بشناسید.
تائیدیه را دریافت کنید
خانه مورد نظر خود را پیدا کنید.
از ساختمان به خوبی بازدید و بررسی‌های لازم را انجام دهید.
ارائه پیشنهاد
طی مراحل قانونی

ویزای توریستی استرالیا

در حال حاضر سفارت استرالیا در تهران، درخواست ویزا را به صورت آنلاین می پذیرد. با این تدبیر، زمان بررسی و صدور ویزا بسیار کوتاه شده است. دریافت ویزای توریستی استرالیا، نیاز به مصاحبه یا مراجعه حضوری ندارد. تمام مراحل از ابتدا تا انتها، به صورت آنلاین و غیر حضوری انجام می پذیرد.

ویزای توریستی کشور استرالیا مناسب افرادی است. که قصد مسافرت، دیدار اهالی خانواده، یا حضور در قرارهای کاری در استرالیا را دارند.

در حال حاضر، متقاضیان توریستی استرالیا. از طریق ویزای زیر گروه 600، اقدام به اخذ ویزا می کنند. این ویزا بنا به درخواست متقاضی، 3 الی 6 ماه است. این ویزا به صورت الکترونیکی صادر شده. و در پاسپورت متقاضی، چاپ و درج نمی شود. متقاضی با در دست داشتن تاییدیه سفارت. مبنی بر داشتن ویزا می‌تواند به استرالیا مسافرت کند.

استرالیا

استرالیا، بی‌تردید قشنگ‌ترین قاره دنیا می باشد. اخذ ویزای توریستی استرالیا برای سفر به سرزمینی وسیع با اقلیم زیستی متنوع. با عجایب طبیعی فوق‌العاده و بی‌همتا است.

استرالیا یکی از بهترین گزینه‌ها برای متفاوت سپری کردن تعطیلات است. مسافرت به قاره زیبای استرالیا، تجربه ای فوق العاده و خاطره انگیز است. که در هیچ جای دیگر، قابل دستیابی نیست.

آب و هوای استرالیا معتدل است. هر ایالت در استرالیا اقلیم آب و هوای مختص به خود را دارد. برای مثال شهر سیدنی آب و هوای متعادل و نسبتا بارانی دارد. این در حالی است. که شهر ملبورن اندکی سرد تر از استان های دیگر است. بریزبین به نسبت شهر گرمی می باشد. این خصوصیات آب و هوایی. استرالیا را در هر چهار فصل سال مقصد توریست ها می نماید.

هدف از سفر به استرالیا:

ویزای توریستی استرالیا مناسب افرادی است. که تمایل به بازدید از این کشور را دارند. همچنین مناسب قرار ملاقات کاری و یا بازدید اقوام و دوستان به این کشور است.

دارندگان این ویزا. مجاز به کار و شرکت در دوره های آموزشی بیش‌تر از ۳ ماه نیستند. همچنین، امکان تبدیل این ویزا به اقامت دائم. و یا سایر ویزاها نیز وجود ندارد. ویزای توریستی شماره 600 استرالیا به چند دسته تقسیم می شود. که در مقاله های بعد به آنها اشاره شده است.

ویزای توریستی مسافرتی استرالیا:

اگر تمایل مسافرت به استرالیا تحت عنوان توریست را دارید. همچنین اگر پدرو مادر یا فرزندان شما در استرالیا هستند. و تمایل دارید به ملاقات آن‌ها بروید. این دسته بهترین انتخاب برای شما می باشد. ویزای توریستی استرالیا را می توانید از ایران و به صورت آنلاین دریافت کنید.

آنچه درمورد اخذ ویزای استرالیا باید بدانید:

هزینه اخذ این ویزا 135 دلار استرالیا می باشد.
اگر از استرالیا اقدام کردید. هزینه اخذ ویزا 340 دلار استرالیا می باشد.
با دریافت ویزای توریستی فامیلی استرالیا شما اجازه کار ندارید. و فقط تا 3 ماه می توانید تحصیل کنید.
معمولا پلیس چک و آزمایشات پزشکی لازم است. که تا یک سال اعتبار دارند.
مدت اعتبار این ویزا بین 3، 6 و 12 ماه است.

ویزای توریستی فامیلی استرالیا

اگر شما قصد دیدار خواهر و برادر یا اقوام یا دوستان که در استرالیا هستند. را با دعوت نامه دارید. معمولا این مورد برای دریافت ویزا. بسیار راحت تر و ساده تر می باشد.

در این دسته معمولا شخصی که در استرالیا است. و دعوت نامه برای شما ارسال می کند. بین 5000 تا 15000 دلار استرالیا تحت عنوان امانت نزد دولت استرالیا می‌گذارد. و بعد از اینکه شما به استرالیا رفتید. و بازگشتید مبلغ خود را پس می‌گیرد.

برای اخذ ویزای توریستی فامیلی استرالیا می‌توانید. از ایران و به صورت آنلاین اقدام کنید.

هزینه ویزای توریستی فامیلی 145 دلار استرالیا می باشد.
با دریافت ویزای توریستی فامیلی استرالیا شما اجازه کار کسب نمی‌کنید.

هزینه ی ویزای توریستی استرالیا:

هزینه بررسی پرونده متقاضی اخذ ویزای توریستی توسط سفارت. از جولای 2015 ، 135 دلار استرالیا می باشد. 

هزینه مذکور در صورت رد پرونده توسط سفارت. به شما مسترد نمی شود. برای اطلاع از هزینه ی خدمات این دفتر. با مشاورین ما در دایانا مهاجر تماس بگیرید.

زمان رسیدگی ویزای توریستی استرالیا:

فرایند رسیدگی به پرونده ی ویزای توریستی 1 ماه طول می‌کشد. 

اما تجربه نشان داده است. که استفاده از سیستم آنلاین این بازه زمانی را به مقدار قابل توجهی کاهش می‌دهد.

هزینه این ویزا 135 دلار استرالیا می باشد.
مدت اعتبار این ویزا معمولا 3، 6 یا 12 ماه است.

ویزای ازدواج استرالیا

ویزای ازدواج استرالیا یا ویزای همسر برای افرادی است. که از طریق ازدواج با شهروند استرالیا. یا مقیم استرالیا با اقامت دائم استرالیا. یا شهروند نیوزلند (واجد شرایط زندگی در استرالیا). قصد مهاجرت به استرالیا را داشته باشند.

شرایط اخذ ویزای ازدواج استرالیا

از مهمترین شروط لازم جهت اخذ ویزای ازدواج استرالیا اینست که.

فرد متقاضی ویزای ازدواج کشور استرالیا باید. حداقل 18 سال داشته باشد.
فرد متقاضی ویزای ازدواج باید. تا زمان اعلام نتایج ویزای ازدواج دائم در استرالیا زندگی کند.
متقاضی پیش از اتمام مهلت ویزای موقت باید. برای ویزای دائم استرالیا درخواست دهد.

اخذ ویزای ازدواج استرالیا

آنچه می بایست جهت اخذ ویزای ازدواج استرالیا انجام داد. اینست که. زمانی که متقاضی برای ویزای 820 ( اقامت موقت ) درخواست می‌دهد. و مدت زمانی که تصمیم‌گیری در مورد ویزای وی در حال انجام است. باید در استرالیا حضور داشته باشد. اما برای ویزای 801 ( اقامت دائم ) حضور فرد در استرالیا الزامی نیست.

اسپانسر ویزای ازدواج استرالیا

شرایط اسپانسر جهت اخذ ویزای ازدواج استرالیا عبارت است از:

این فرد باید شهروند استرالیا. یا مقیم استرالیا با اقامت دائم استرالیا. یا شهروند نیوزلند (واجد شرایط زندگی در استرالیا) باشد.
باید بتواند از زمان صدور ویزای 820 استرالیا (اقامت موقت). به مدت دو سال نیازهای اولیه‌ی زندگی فرد متقاضی. را تامین کند.

اقامت دو ساله در استرالیا ( ویزای 820 استرالیا )

مزایای ویزای موقت 2 ساله استرالیا عبارتند از:

اجازه انجام کار تمام وقت
تحصیل در استرالیا ( با صرف هزینه )
بهره‌مندی از بیمه خدمات درمانی

اعتبار ویزای ازدواج استرالیا

ویزای 820 (اقامت موقت). تا زمانی که ویزای 801 (اقامت دائم) صادر یا رد شود یعنی 2 سال اعتبار دارد.
ویزای 801 هم از زمانی که صادر شود. به صورت نامحدود معتبر است.

اعتبار ویزای نامزدی استرالیا

ویزای نامزدی استرالیا 9 ماه اعتبار دارد. متقاضی در طول مدت 9 ماه. باید وارد کشور استرالیا شود. و برای ازدواج با نامزدش اقدام کند.

لزومی در این باره که این ازدواج. حتما در استرالیا صورت بگیرد وجود ندارد. فرد پیش از اتمام مهلت این ویزا باید. برای اخذ ویزای 801 استرالیا و ویزای 820 استرالیا. که در بالا ذکر شده است. اقدام کند.

در صورت عدم ازدواج در طول این مدت. ویزا باطل گشته. و فرد باید به کشورش بازگردد.

اسپانسر ویزای نامزدی

ویژگی‌های اسپانسر در ویزای نامزدی:

اسپانسر باید شهروند استرالیا. یا مقیم استرالیا با اقامت دائم استرالیا. یا شهروند نیوزلند (واجد شرایط زندگی در استرالیا) باشد.
اسپانسر باید از زمان صدور ویزای نامزدی ( ویزای 300 استرالیا ). به مدت 9 ماه تمامی نیازهای اولیه‌ی زندگی فرد متقاضی را تامین کند. این نیازها اعم از محل اقامت. نیازهای مالی و… است. این تعهد باید به صورت کتبی ثبت شود.

شرایط کلی در مورد ویزای ازدواج استرالیا

افرادی می‌توانند درخواست ویزای ازدواج استرالیا دهند. که ازدواج رسمی و ثبت شده داشته باشند. یا بتوانند به نحوی ثابت کنند. که در 12 ماه گذشته. زندگی مشترک با شریک خود داشته داشته اند.

طریقه اقدام در مورد متقاضیانی که در زمان اقدام. داخل و خارج از استرالیا هستند. متفاوت می‌باشد. همینطور پروسه رسیدگی به پرونده هایی. که از داخل خاک استرالیا اقدام می‌شود. در حال حاضر بسیار طولانی‌تر خواهد بود.

شرایط خاص در مورد ویزای ازدواج استرالیا

در صورتی که متقاضی زمانی که در استرالیا بوده.‌ برای ویزای دیگری اقدام کرده‌. و این ویزا کنسل یا رد شده باشد. نمی‌تواند برای ویزای ازدواج اقدام کند.
فرزندان متقاضی نیز می توانند. مشمول ویزا شوند. و آنها نیز از همان حقوق مشابه برخوردار خواهند شد.
در صورتی که ازدواج. در یک کشور دیگر به جز استرالیا (مثلا ایران) صورت بگیرد. متقاضی باید ازدواج را با توجه به قوانین استرالیا. به طور رسمی ثبت کند. تا مورد تایید دولت استرالیا قرار بگیرد.
اشخاصی که ویزای تحصیلی استرالیا. یا ویزای کار استرالیا را دارند. در صورت ازدواج می‌توانند. ویزای خود را تبدیل کنند، وبه وضعیت و تحصیل یا کار آنها صدمه‌ای وارد نمی‌شود.

سایر‭ ‬هزینه‌های ویزای ازدواج استرالیا‭

‬سایر هزینه های ویزای ازدواجی کشور استرالیا عبارتند از:

معاینات‭ ‬پزشکی‌ برای ویزای ازدواج استرالیا‭
سؤ‭ ‬پیشینه برای ویزای ازدواج استرالیا‭
امتحان‭ ‬زبان برای ویزای ازدواج استرالیا‭
ترجمه‭ ‬مدارک برای ویزای ازدواج استرالیا‭

انواع ویزای ازدواج و نامزدی تا حدودی شرایط مشابهی دارند . بنابراین شما می‌توانید با کمک گرفتن از مشاورین ما در دایانا مهاجر برای ویزای متناسب با شرایط خودتان اقدام نمایید .

هزینه‌ اپلیکیشن ویزای ازدواج استرالیا‭

هزینه‌های‭ ‬مربوط‭ ‬به‭ ‬اداره‭ ‬مهاجرت برای ویزای ازدواج استرالیا‭

هزینه‭ ‬ویزا‭ ‬اپلیکیشن‭ ‬برای‭ ‬متقاضی‭ ‬اصلی‭ ‬6865 ‬دلار استرالیا
هزینه‭ ‬ویزا‭ ‬اپلیکیشن‭ ‬برای‭ ‬وابستگان‭ ‬بالای ‭ ‬18 ‬سال‭ ‬3435‭ ‬دلار استرالیا
هزینه‭ ‬ویزا‭ ‬اپلیکیشن برای‭ ‬وابستگان‭ ‬زیر ‭ ‬18‬سال ‭‬ 1720دلار استرالیا
‬این‭ ‬ارقام‭ ‬اداره‭ ‬مهاجرت‭ ‬ممکن‭ ‬است.‭ ‬در‭ ‬زمان‭ ‬اقدام‭ ‬شما‭ ‬افزایش‭ ‬یابد‭.‬ ضمنا‭ ‬مبلغ‭ ‬‮یک‭ ‬و‭ ‬هشت‭ ‬صدم‭ ‬درصد‮‭ ‬از‭ ‬کل‭ ‬هزینه‌های‭ ‬دولتی‭ ‬پرداختی.‭ ‬برای‭ ‬پرداخت‭ ‬با‭ ‬کارت‌های‭ ‬اعتباری‭ ‬اضافه‭ ‬می‌شود‭.‬

ویزای تولد فرزند در استرالیا

یکی از مهم‌ترین پرسش‌هایی که. همیشه برای علاقمندان مهاجرت مطرح است. این است که. آیا به وسیله تولد فرزندشان در کشور استرالیا می توانند. ویزای تولد فرزند در استرالیا. و حتی شهروندی این کشور را دریافت کرد؟.
در این مقاله موسسه مهاجرتی دایانا مهاجر در شیراز. شما را با روند اخذ ویزای تولد فرزند در استرالیا بیشتر آشنا خواهد کرد. پس با ما همراه باشید. تا شما را با قوانین مهاجرتی استرالیا و همچنین تولد فرزند در این کشور آشنا کنیم.

قوانین تولد فرزند در کشور استرالیا

مهاجرت با این روش با توجه به اینکه کشور مورد نظر. پیرو قانون خون یا قانون خاک است متغییر است. در کشور‌هایی که از قانون خون برای تابعیت پیروی می‌کنند. فقط کودکانی که حداقل یکی از والدین آنها. تابعیت کشور مورد نظر را دارند. شهروند آن کشور محسوب می‌شوند. و در حقیقت محل تولد بر شهروندی آن ها تاثیر‌گذار نیست.اما در کشورهای پیرو قانون خاک. اگر کودکی در یکی از این کشورها متولد شود. به صورت خودکار شهروند آن کشور بشمار می‌آید.

استرالیا از کشور های پیرو قانون خون است. یعنی در صورت تولد کودکی در استرالیا. اگر حداقل یکی از والدین او شهروند این کشور باشند. کودک به صورت خودکار شهروند استرالیا محسوب می شود.

ویزای استرالیا با تولد فرزند

اگر هر دو والدین دارای شرایط دریافت ویزای استرالیا باشند. و ویزای خود را دریافت نمایند. به صورت قانونی فرزند همان نوع ویزا را دریافت خواهد کرد. زمانی که کودک به دنیا بیاید. لازم نیست والدین درخواست ویزا کنند. ولی باید با اداره مهاجرت و سفارت استرالیا تماس گرفته. تا یک ویزا به پاسپورت کودک اضافه شود. این کار کم هزینه یا بدون هزینه می‌باشد.

همانطور که در بالا گفته شد. اگر والدین ویزای اقامت دائم دریافت کنند. کودک هم ویزای اقامت دائم را دریافت خواهد کرد. اگر کودکی خارج از استرالیا به دنیا بیاید. و حداقل یکی از والدین او شهروند استرالیایی محسوب شود. و وی به طور قانونی حداقل 2 سال پیش. از درخواست تابعیت کودک خود در استرالیا حضور داشته است. فرزند وی واجد شرایط شهروندی استرالیا می باشد.

طلاق والدین و اقامت فرزند

اگر والدین کودک از هم جدا شوند. این وضعیت با عنایت به قانون تولد فرزند در استرالیا ممکن است. اندکی پیچیده شود. در صورتی که فردی که ویزای موقت دارد. با شهروند استرالیا ازدواج نماید. و کودک آن‌ها در استرالیا متولد شود. و سپس والدین کودک از یکدیگر جدا شوند. کودک متولد استرالیا یک شهروند استرالیایی تلقی می‌گردد. و والدین خارجی وی حق قانونی برای اقامت در استرالیا ندارند.

بنابراین قوانین پیچیده ای در مورد طلاق والدین. در استرالیا وجود دارد. که باید زمان بررسی مزایا و معایب مهاجرت. به استرالیا باید به آن توجه داشت.

قوانین مهاجرتی استرالیا

برای مهاجرت به کشورهای مختلف جهان. نیاز به رعایت قوانین کشور هدف می باشد. استرالیا هم از این موضوع متمایز نمیباشد. ازاین رو دانستن قوانین مهاجرتی استرالیا. بسیار ضروری و مهم می باشد.

می توان از طریق ویزای .

کار
سرمایه گذاری
تحصیلی
ازدواج
وارد کشور استرالیا شد. که هرکدام از این ویزاهای کشور استرالیا. قانونهای خاص خود را دارند. و اطلاع داشتن از قوانین مهاجرتی استرالیا. نیاز به دانش و تجربه خاص خود را دارد. عدم رعایت این قانونها می تواند. فرد را از مسیر مهاجرت دور کند. یا شاید حتی هرگز به هدف خود نرسد. توصیه می شود. هیچ کدام از قوانین مهاجرتی استرالیا دست کم گرفته نشوند. تا بتوان به هدف و مقصد راه پیدا کرد. درحال حاضر دایانا مهاجر با بهره گیری از یک تیم قدرتمند می تواند. متقاضیان مهاجرت به استرالیا را در این مسیر یاری. و راهنمایی کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه مهاجرت به استرالیا می توانید. به دایانا مهاجر مراجعه کنید.

اخذ ویزای کار

بیشتر متقاضیان مهاجرت به کشور استرالیا. از طریق ویزای کار اقدام به مهاجرت می کنند. در نتیجه متقاضیان زیادی علاقه مند به اخذ این ویزا هستند. متقاضیان در این مسیر و راه رقبای زیادی دارند. دانستن این قانونها برای مهاجرت می تواند. به متقاضی در ادامه مسیر کمک. و یاری بسیاری برساند.

متاسفانه در میان متقاضیان بسیاری. بدلیل اطلاع نداشتن. و نداشتن تجربه کافی از شرایط و قانونهای اخذ ویزای استرالیا. سعی و تلاش بر انجام مرحله های ویزای خود و یا دیگران را دارند. در بیشتر این موردها باعث از دست رفتن. بودجه و زمان خود و یا دیگران می شود. متقاضیان برای مهاجرت به این کشور از طریق کار باید. ویزای کار استرالیا را داشته باشند.

قوانین مورد نظر برای مهاجرت به کشور استرالیا. در زمینه ویزاهای کاری شامل مواردی هم چون:

سن (کمتر از 44 سال)
مدارک تحصیلی معتبربرای مهاجرت
سطح زبان انگلیسی (حداقل آیلتس 6)
سابقه کار مرتبط ( حداقل 3 سال)
و موردهای دیگر که باید توجه زیاد داشته باشیم. برای ویزای کار در استرالیا متقاضیان باید. در سیستم امتیاز بندی این کشور مورد نظر امتیازات لازم را کسب کرده باشند. و متقاضی باید براساس موارد خواسته شده. به صورت کاملا قانونی امتیازات مورد نظر را بدست اورده باشد.

ویزای والدین

متقاضیان مهاجرت به استرالیا که فرزندانی را در استرالیا دارند. می توانند وارد این کشور شوند. اما باید شرایط لازم برای. ورود به استرالیا را داشته باشند. و صرفا با بودن. فرزند شما در استرالیا نمی توان گفت که. شما واجد شرایط ویزای والدین هستید یا خیر.

به همین دلیل. باید قوانین این ویزا را رعایت کرد. مانند موارد همچون این موضوع که :

فرزندان شما حتما شهروند. مقیم و یا دارای اقامت دائم باشند.
اما این تنها شرط نمی باشد. چرا که شما باید از سیستم بالانس فامیلی. نیز نتیجه خوب و مثبتی کسب کنید. یعنی باید بیش از نیمی از فرزندان شما. ساکن در کشور استرالیا باشند. یا تعداد فرزندانی که در کشور استرالیا زندگی می‌کنند. بیشتر از سایر کشورها باشد.

ویزای ازدواج

اولین و مهم ترین قانون برای ویزای ازدواج استرالیا این است که. همسر شما باید شهروند مقیم کشور استرالیا. و یا اقامت دائم در این کشور را داشته باشد. باید توجه داشت که متقاضیان باید. این قوانین مهاجرتی کشور استرالیا را کاملا رعایت کنند. از این رو ویزای ازدواج نیز دارای قوانین خاص خود می باشد. مانند این مورد که. متقاضی باید به اداره مهاجرت استرالیا اثبات کند که. به صورت کاملا قانونی با فرد مقیم استرالیا ازدواج کرده است.

ویزای تحصیلی

این موضوع قابل قبول است که .یکی از راه حل های مهاجرت آسان و راحت به کشور استرالیا. ویزاهای تحصیلی این کشور می باشند. اما این نکته را هم باید در نظر داشت که. متقاضیان از این طریق نمی توانند. اقامت دائم استرالیا را بدست اورند. متقاضی باید یک گواهی. و یا به نوعی پذیرش از یکی از دانشگاه های استرالیا را داشته باشد. تا بتواند جهت گرفتن ویزای تحصیلی استرالیا اقدام کند.

404 Not Found

404 Not Found


nginx/1.18.0 (Ubuntu)
404 Page Not Found