آیلتس و مهاجرت
مهاجرت و ویزای انگلستان

مهاجرت و ویزای انگلستان

هدف در این مقاله آشنایی هر چه بیشتر متقاضیان مهاجرت به انگلستان و هزینه های پیشروی ایشان در کشور انگلیس می باشد. از آنجا که در رابطه با این کشور و هزینه های زندگی در انگلستان سوالات مختلفی نظیر :

 • هزینه زندگی ماهیانه در انگلستان چقدر است؟
 • آیا می توان هزینه های زندگی در انگلستان را کاهش داد؟
 • هزینه اجاره مسکن و یا خرید ملک در انگلستان چه میزان است؟
 • هزینه زندگی دانشجویی در انگلستان چقدر است؟
 • شرایط اجازه کار در انگلیس چیست؟
 • کیفیت بهداست در انگلستان چگونه می باشد؟
 • خدمات بیمارستانی و پزشکی در انگلیس چگونه است؟
 • میزان مالیات در انگلیس چقدر است؟ 

هر روزه از کارشناسان مهاجرتی موسسه دایانا مهاجر پرسیده می شوند. پس ما بر این شدیم که به تمامی سوالات شما پاسخگو باشیم.

مطالب بحث شده در این مقاله

 • زندگی در انگلستان
 • مجوز های اقامتی در انگلیس
 • اجازه کار
 • ملاك های مهارتی
 • میانگین درآمد در انگلستان
 • میزان ساعات کار دانشجویی در انگلستان و درآمد آن
 • مسكن در انگلستان
 • بهداشت در انگلستان
 • خدمات بيمارستانی NHS در انگلستان
 • خدمات پزشكی خصوصی در انگلستان
 • رانندگی در انگلستان
 • هزینه های زندگی در انگلستان
 • هزینه خدمات بهداشتی و درمانی در انگلستان
 • هزینه مالیات، آب، برق، گاز و تلفن در انگلستان
 • هزینه تحصیل در انگلستان
 • هزینه مسکن و اجاره خانه در انگلیس
 • هزینه خرید خانه در انگلستان
 • هزینه سوپر مارکت و مواد غذایی در انگلستان
 • هزینه وعده غذایی در انگلستان
 • هزینه تفریحات سالم در انگلستان
 • هزینه حمل و نقل در انگلستان
 • هزینه پوشاک در انگلیس
 • مقایسه هزینه زندگی در انگلستان و ایران در سال 2020

ویزای تحصیلی انگلستان

ویزای تحصیلی انگلستان و مدارک لازم جهت اخذ پذیرش تحصیلی انگلستان و شرایط آن در این مقاله مورد بحث و بررسی قرار می گیرتد. آیا می توان به واسطه ویزای تحصیلی انگلستان اقامت و تابعیت انگلیس را اخذ کرد؟ شرایط اخذ بورسیه تحصیلی در انگلیس چگونه می باشد؟ آیا دانشجو حین تحصیل اجازه کار دارد؟ انگلیس یکی از کشورهای قدرتمند در اروپاست که برای بسیاری از متقاضیان تحصیل در خارج از کشور جذابیت های زیادی دارد. در این مقاله که توسط کارشناسان مؤسسه مهاجرتی دایانا محاجرتهیه و تنظیم شده است تلاش نموده ایم که با اطلاعات بروز در خصوص تحصیل در انگلستان به شما عزیزان راهنمایی درستی ارائه دهیم. چنان چه تمایل دارید شرایط شما به صورت تخصصی و حرفه ایی توسط کارشناسان موسسه مهاجرتی دایانا مهاجر بررسی شود می توانید از طریق تماس با دفاتر مؤسسه مشاوره رایگان دریافت کنید .

شرایط ویزای تحصیلی انگلیس

انگلستان کشوری پادشاهی می باشد که به همراه ولز، اسکاتلند و ایرلند شمالی جز بریتانیا محسوب می شود انگلیسی زبان اصلی مردم انگلستان می باشد پوند واحد پول اانگلیس می باشد. پایتخت انگلستان شهر لندن است. قدرت اقتصادی این کشور در اروپا و جهان در کنار ارزش و قدرت بالای پاسپورت انگستان، آن را به عنوان کشوری محبوب در بین مهاجرین تبدیل نموده است. روش های مختلفی برای مهاجرت به انگلستان وجود دارد که عبارتند از تحصیل، کار، سرمایه گذاری، ازدواج و تولد. ویزای تحصیلی انگلستان به دو صورت تعریف می شود. تحصیل در مدارس تحت عنوان ویزای Tier 4 Child که برای افراد زیر 18 سال می باشد و ویزای Tier 4 General برای افراد بالای 18 سال است.

ویزای سرمایه گذاری انگلیس

سه نوع ویزای سرمایه گذاری انگلستان وجود دارد :

ویزای سرمایه گذاری ۵۰ هزار پوندی انگلستان
ویزای سرمایه گذاری ۲۰۰ هزار پوندی انگلستان 

ویزای سرمایه گذاری ۲ میلیون پوندی انگلستان

اقامت دایم و تابعیت انگلستان

کسب اقامت دائم انگلستان به طور معمول پس از ۵ سال حاصل می گردد. افراد می توانند سال ششم درخواست تابعیت، شهروندی یا پاسپورت انگلستان نمایند.

وقتی متقاضیان مهاجرت به انگلستان از طریق سرمایه گذاری مبلغ قابل توجهی را در این کشور سرمایه گذاری کنند. می توانند سریعتر به اقامت دائم انگلستان دست یافته و بعداز ۵ سال درخواست تابعیت نمایند.

 

سرمایه گذاری و ثبت شرکت در انگلستان

سرمایه گذاری به روش ثبت شرکت یکی از روشهای مهاجرت به انگلستان می باشد. 

شرکت ها انواع گوناگونی دارند که یکی از مهمترین آنها شرکت با مسئولیت محدود است. برای ثبت شرکت در انگلستان نیازی به داشتن اقامت انگلستان نمی باشد. انواع شرکتهایی که شما می توانید در انگلستان ثبت کنید عبارتند از: 1.ثبت شرکت جدید در انگلستان 2.ثبت شعبه ای از شرکت خود در انگلستان 3.ایجاد حساب بانکی برای شرکت در بیزنس جهانی

سرمایه گذاری و کارآفرینی در انگلستان

کارآفرینی 50 هزار پوندی در انگلستان

آنها می توانند پس از اتمام تحصیلات خود، از طریق کار آفرینی در انگلستان، ویزای تحصیل خود را به ویزای سرمایه گذاری تغییر دهند. با این روش آنها با اخذ اقامت بلند مدت مسیر رسیدن به اقامت دائم را آسان تر می نمایند.

متقاضیان کارآفرینی در انگلستان بایستی اثبات نمایند که قادر به سرمایه گذاری 50,000 پوندی در این کشور هستند. افرادی که از طریق کارآفرینی در انگلیس سرمایه گذاری کنند، اقامتی 2 ساله دریافت می نمایند.

توجه توجه:

این نوع اقامت برای ایرانیان بسیار دشوار می باشد و با ریسک بالایی همراه است. شایان ذکر است این نوع ویزای کارآفرینی فارغ التحصیلان از جولای 2019 بسته شده است . و با ویزای استارت آپ جایگزین گردیده است.

کارآفرینی 200 هزار پوندیی در انگلستان
ویزای سرمایه گذاری از طریق کارآفرینی 200 هزار پوندی روش دیگر مهاجرت به انگلستان می باشد. این نوع ویزا، ویزای امتیاز بندی می باشد. سرمایه گذار از طریق ویزای کارافرینی در انگلستان بایستی 95 امتیاز کسب نماید.

75 امتیاز مربوط به دسترسی و نشان دادن تمکن مالی 200 هزار پوندی می باشد.

10 امتیاز مربوط به داشتن دانش زبان انگلیسی در حد B1 است که معادل با نمره 4 یا 4.5 در آزمون IELTS است.

10 امتیاز آن مربوط به ارائه نامه تمکن مالی که پوشش دهنده هزینه های زندگی فرد در انگلستان می باشداست. که سوای 200 هزار پوند می باشد.

اقامتی که متقاضیان این نوع ویزای سرمایه گذاری انگلستان به دست می آورند. اقامت ۴ سال و سه ماه می باشد که قابل تمدید شدن است.

سرمایه گذاری و خرید اوراق قرضه دولتی در انگلستان

یکی از بهترین روشهای سرمایه گذاری در انگلستان، سرمایه گذاری در کسب و کارهای فعال یا اوراق قرضه دولتی می باشد. که مبلغ این نوع از سرمایه گذاری حداقل ۲ میلیون پوند است. مدت زمان اقامت شما در انگلستان توسط این ویزا ۴ سال و سه ماه است. و مشروط بر این اینکه معیارهای واجد الشرایط بودن را رعایت فرموده باشید. ویزای شما به مدت 2 سال دیگر تمدید می گردد

افرادی که مبلغ 2 میلیون پوند را در این کشور سرمایه گذاری می کنند. بعد از 5 سال می توانند برای اقامت دائم انگلستان اقدام نمایند. و پس از شش سال نیز برای پاسپورت انگلستان اقدام کنند.

شایان ذکر است که:

افراد خواهان سرمایه گذاری در انگلستان چنانچه بتوانند مبلغ 5 میلیون پوند را سرمایه گذاری کنند. می توانند بعد از 3 سال به اقامت دائم انگلستان دست یابند. بعد از 5 سال نیز تابعیت این کشور را اخذ نمایند.

در برنامه ۲ میلیون پوندی هدف دولت انگلستان، جذب افراد با دارایی های زیاد به همراه خانواده می باشد.

متقاضی موظف است که:

75% از سرمایۀ را، از طریق خرید اوراق قرضۀ دولتی، وام یا خرید سهام شرکت های فعال سرمایه گذاری نماید.

اگر متقاضی قادر به سرمایه گذاری به مبلغ 10 میلیون پوند در انگلستان باشند. پس از گذشت 2 سال می توانند اقامت دائم انگلستان را اخذ نمایند.

ویزای سرمایه گذاری 2 میلیون پوندی

جهت اخذ ویزای سرمایه گذاری در انگلستان مدرک دانشگاهی خاصی نیاز نمی باشد.

متقاضیان باید دارایی خودشان را به صورت خرید اوراق قرضه یا سهام شرکت های معتبر فعال داشته باشند. اوراق یا سهام باید سپرده یکی از بانک ها و مؤسسات مالی اعتباری انگلستان برای 5 سال باشد. یا یک فعالیت تجاری را در انگلستان راه اندازی نمایند.

نکته مهم قابل توجه این است که:

فرد نمی تواند سرمایه خود را در املاک، مدیریت املاک، توسعه املاک و موارد ورزشی از قبیل خرید بازیکن قرار دهد.

بعد از 5 سال، سرمایه گذار می تواند برای گرفتن پاسپورت اقدام نماید. البته باید 6 ماه در سال را حتما در انگلستان سکونت داشته باشند. با این ویزا خانواده فرد ( همسر و فرزندان زیر ۱۸) سال می توانند به انگلستان سفر کنند. با ویزای 2 میلیون پوندی سرمایه گذاری انگلستان، سرمایه گذار و همراهان از حقوق برابر با شهروندان انگلستان استفاده می کنند. 

مزایای ویزای سرمایه گذاری 2 میلیون پوندی

مزایای ویزای سرمایه گذاری در انگلستان عبارتند از:

ویزای سرمایه گذاری انگلستان طی مدت زمان کوتاهی صادر می شود. کل پروسه نهایتاً 3 ماه به طول می انجامد. و پس از مراجعه به سفارت، طی 3 هفته نتیجه اعلام می شود.
هزینه درخواست پایین، (application fee=1561 pound).
ویزای سرمایه گذاری انگلستان قابل اقدام برای 4 شخص اصلی(حداقل سن 18 سال) و همراهان وی تا 10 نفر می باشد.
تمامی افراد مهاجر با ویزای سرمایه گذاری tier 1، از حقوق شهروندی مشابه تبعه انگلیس رایگان برخورداند.

ویزای کار انگلستان

اگر در صدد اخذ ویزای کار در انگلستان هستید. اگر قصد زندگی در انگلستان را دارید. اگر جویای اقامت دائم در انگلستان و در ادامه تابعیت انگلستان هستید. مطالب ذکر شده در این مقاله را ازدست ندهید. مطالب بحث شده در این مقاله عبارتند از:

شرایط ویزای کار انگلستان
مهاجرت به انگلستان از طریق مهاجرت کاری به انگلستان
شرایط اخذ اقامت انگلستان
مدارک مورد نیاز ویزای کار انگلستان

فردی که از انگلستان فارغ التحصیل شده باشد. پس از اتمام درس برای مدت زمان مشخصی اجازه کار در انگلستان را دارد. .شانس این اشخاص برای کاریابی بسیار بیشتر از تحصیلکرده های خارج از انگلستان است.

سوالات رایج شما در مورد ویزای کار انگلستان

آیا داشتن پیشنهاد کاری از انگلستان جزو شرایط ویزای کار انگلستان است؟
آیا میتوان با جاب آفر ویزای کاری انگلستان را اخذ نمود؟
آیا برای به دست آوردن شرایط ویزای کار انگلستان باید اقامت انگلستان را داشت؟
چگونه میتوان برای کار در انگلستان اقدام کرد؟

روشهای مهاجرت به انگلستان از طریق ویزای کار

ویزای کار انگلستان به دو روش اخذ می شود:

ویزای جستجوی کار

 ( Job Seeker VISA )
ویزای پیشنهاد کاری ( Job Offer VISA )

ویزای جست و جوی کار
Job Seeker Visa

ویزای جستجوی کار ویزایی است محدود. که درآن مدت مشخص متقاضی باید به جستجوی کار کشور انگلستان پرداخته. و موفق به عقد قرارداد کاری با کارفرما شود. چنانچه موفق نشود کاری پیدا کند. باید انگلستان را ترک کند و به ایران بازگردد.

این نوع ویزا معمولا امتیاز بندی دارد. متقاضی جهت اخذ این ویزا امتیاز مورد نیاز را کسب کند.

اخذ این نوع ویزا برای ایرانیان تغریبا غیر ممکن است.

ویزای پیشنهاد کاری
Job Offer VISA

جهت اخذ ویزای کار از طریق پیشنهاد کاری (Job Offer ) کارفرما از انگلستان برای متقاضی دعوتنامه کاری میفرستد. این ویزا شرایط خاص و سختی دارد. کارفرما در این ویزا کار مورد نظر را باید در کشور خود به مدت مشخص و معینی آگهی نماید. در صورت نبودن متقاضی با شرایط کارفرما کار را برای فرد مورد نظر خود بفرستد. 

فارغ التحصیلان در انگلستان و کاریابی

فردی که از انگلستان فارغ التحصیل شده باشد. پس از اتمام درس برای مدت زمان مشخصی اجازه کار در انگلستان را دارد. .شانس این اشخاص برای کاریابی بسیار بیشتر از تحصیلکرده های خارج از انگلستان است.

انواع ویزای کار انگلستان

ویزای کار انگلستان مجوزی است که به فرد جهت ورود به کشور انگلستان داده می‌شود. ویزای انگلستان دارای انواع مختلفی می‌باشد. که دارای اهداف مشخصی است. که اعتبار آنها نیز برحسب نوع ویزا متفاوت است. و قبل از تمام شدن تاریخ ویزا شما موظف خواهید بود کشور را ترک کنید. و یا اینکه در بعضی شرایط خاص می‌توانید ویزای خود را تمدید کنید.

ویزای کار انگلستان – ویزای Tier 2 انگلستان
ویزای کار انگلستان – ویزای Tier 5 انگلستان
ویزای انگلستان – ویزای Tier 1 انگلستان

ویزای Tier 2 انگلستان

ویزای Tier 2 انگلستان یا ویزای کار انگلستان به صورت دائمی برای افراد متخصصی‌ است. که به صورت بلندمدت قصد اقامت و کار در حوزۀ تخصصی خود در انگلستان را دارند. بعنوان مثال متخصصان حوزه فناوری اطلاعات، حسابداری، تدریس و یا مراقبت‌های بهداشتی. تخصص شما باید در لیست شغل‌های Tier 2 یا شغل‌هایی که انگلستان در آن کمبود دارد، موجود باشد. این شغل‌ها ابتدا می‌بایست به افراد داخل منطقه اقتصادی اروپا معرفی شده. اگر هنوز جای خالی باقی ماند. افراد خارج از منطقه اقتصادی اروپا می‌توانند برای این شغل‌ها اقدام کنند.

احتمال قبولی افراد در این بخش بسیار کم و تقریباً نزدیک به صفر است. مگر اینکه شغل مورد نظر شما در لیست شغل‌های دارای کمبود باشد. شغل‌های این لیست از قاعده بالا مستثنا می‌باشند.

انواع ویزای Tier 2 انگلستان

انواع مهاجرت به انگلستان از طریق ویزای Tier 2 به صورت زیر است:

ویزای کار عمومی (تخصص)
ویزای انتقال داخل شرکتی
ویزای مبلغ دینی
ویزای ورزشکاری

این ویزا مناسب افرادیست که پیشتهاد شغلی و گواهی مخصوص اسپانسری از کارفرمای انگلیسی دریافت کرده باشند.

ویزای Tier 2 انگلستان (ویزای کار عمومی)

این ویزا مناسب افرادیست که. دارای پیشنهاد شغلی و گواهی مخصوص اسپانسری از یک کارفرمای انگلیسی که مجوز اسپانسری دارد، هستند. پیشنهاد شغلی این کارفرما ابتدا باید برای افراد داخل بریتانیا ارسال شود و اگر به حدنصاب نرسید. به مهاجران ابلاغ می‌شود. مگر اینکه این شغل در لیست مشاغل دارای کمبود نیروی کار باشد. در هر سال، 20700 نفر می‌توانند از این نوع ویزا استفاده نمایند. کاری که قرار است در انگلستان انجام دهید. باید با حوزۀ کاری کارفرمای شما، ارتباط داشته باشد.

توجه داشته باشید که:

حداکثر 14 روز از زمان شروع تاریخ گواهی اسپانسری فرصت دارید. تا کار خود را شروع کنید. همچنین می‌توانید مدت ویزای خود را تا حداکثر پنج سال دیگر افزایش دهید. البته به این شرط که مدت اقامت کلی شما، بیشتر از 6 سال نشود. زیرا امکان اخذ اقامت دائم انگلستان از این طریق وجود ندارد.

زمان اخذ ویزای کار و سفر به انگلستان

می‌توانید از سه ماه قبل از شروع کار در انگلستان، اقدام به اخذ این ویزا کنید. بعد از اخذ ویزا، سه هفته فرصت دارید. تا جهت خروج از کشور تصمیم بگیرید. مدت اقامت شما در انگلیس، به دو چیز بستگی دارد.

تاریخ درج شده روی ویزای شما. که حداکثر پنج سال و 14 روز است. تاریخ گواهی اسپانسری. به اضافۀ یک ماه.

قابل توجه متقاضیان ویزای کار انگلیس ( Tier 2 )

شما می‌توانید برای اسپانسرتان کار کنید.
شغل شما در گواهی اسپانسری، توصیف شده است.
شما می‎‌توانید در مدت اقامت، شغل دوم داشته و کارهای داوطلبانه انجام دهید.
شما می‌توانید در مدت اقامت به تحصیلات بپردازید، البته تا زمانی که با کار شما تداخل نداشته باشد.
می‌توانید در مدت اقامت خود به خارج از بریتانیا سفر کنید و سپس برگردید.
می توانید خانوادۀ خود را نیز همراه خود ببرید.
سهام شما از شرکت فرد حامی مالی، نباید بیشتر از 10% باشد. (مگر اینکه درآمد شما بیشتر از 159,600 پوند در سال باشد).
نمی‌توانید قبل از شروع کار برای حامی مالی‌تان، برای کار دوم اقدام کنید.
شما واجد شرایط دریافت public funds نیز نخواهید بود.

شرایط اخذ ویزای کار انگلیس (Tier 2 visa)

ویزای کار انگلستان ( ویزای Tier 2 انگلستان ) شرایط ویژه ای دارد.

داشتن يک پيشنهاد کاري از شرکت و يا مؤسسه معتبر در انگلستان اولین شرط اخذ ویزای کار انگلستان می باشد.
داشتن مدرک زبان آيلتس با نمره ی بالای 6 جنرال
مدرک تحصيلی معتبر
داشتن اسپانسری که اقامت انگلستان داشته باشد
مبلغی که شخص متقاضی اخذ کننده ویزا در حساب خود باید نشان دهد. برابر80000 پوند برای نفر اصلی و 5300 پوند به ازای هر يک از همراهان اوست.

مدارک مورد نیاز اخذ ویزای انگلیس

ارائه ترجمه رسمي و همچنین اصل مدارك ملكي (شامل سند ملكي، اجارهنامه)
ارائه ترجمه رسمي و اصل مدارك بانكي متقاضی شامل (پرينت 6 ماهه حساب بانكی ( فقط بانک پاسارگاد یا پارسیان )
ارائه ترجمه رسمي و همچنین اصل مدارك شغلي متقاضی شامل ( گواهی اشتغال به كار، فيش حقوقي، جواز كسب، روزنامه رسمی متقاضی است .
ارائه دو قطعه عکس جديد با زمينه سفيد در سایز 6*5

مدارك مورد نیاز از طرف اسپانسر در کشور انگلستان

دعوتنامه کاری
ارائه كپي پاسپورت شخص دعوت كننده
مدارك شغلي اسپانسر
گواهي اشتغال به كار
ارائه مقدار درآمد سالانه
پرينت حساب بانكي اسپانسر
اجاره نامه يا ارائه سند مالكيت محل سكونت اسپانسردر کشور انگلستان
ارائه آخرين برگ ماليات پرداختي اسپانسر به کشور انگلستان

سن و سابقه کار جهت اخذ ویزای کار انگلستان

بهترین سن برای دریافت ویزای کاری انگلستان با در نظر گرفتن میزان تخصص شخص بین بیست و پنج تا چهل سال می باشد. کارفرما در انگلستان می تواند. معیار اصلی خود را در انتخاب شخص مورد نظر، سن متقاضی یا میزان سابقه کار او را در نظر بگیرد. داشتن مدرک زبان انگلیسی اجباری است .

ویزای Tier 2 انگلستان (ویزای انتقال داخل شرکتی)

این ویزا برای کارمندان شرکت‌های بین‌المللی انگلستان به کار می‌رود. که قرار است. از یکی از کشورهای خارج منطقه اقتصادی اروپا، به یکی از شعبات شرکت خود در بریتانیا، منتقل شوند. این افراد باید گواهی اسپانسری از کارفرمای خود داشته باشند. همچنین زمینۀ کاری که قرار است. در انگلستان به آن مشغول باشید. باید با زمینۀ کاری کارفرما یا اسپانسر شما، همخوانی داشته باشد. این ویزا خود به سه بخش تقسیم می‌شود:

کارکنان بلندمدت (Long-term Staff)

این ویزای برای کارکنانی‌ است که قصد انتقال بیشتر از 12 ماه را دارند. البته به این شرط که کارمندان انگلیسی نتوانند در این موقعیت شغلی، کار کنند. شما باید به مدت یکسال یا بیشتر در این شرکت کار کرده باشید. در غیراینصورت شرکت باید حاضر باشد حقوقی معادل 73,900 پوند در سال برای کار در بریتانیا به شما پرداخت کند.

کارکنان کوتاه ‌مدت (Short-term Staff)

این ویزای برای کارکنانی‌ است که قصد انتقال کمتر از 12 ماه یا 12 ماه را دارند. البته بازهم به این شرط که کارمندان انگلیسی نتوانند در این موقعیت شغلی کار کنند باید به مدت یکسال یا بیشتر در این شرکت کار کرده باشید. تنها در صورتی می‌توانید از این نوع ویزا استفاده کنید که. گواهی اسپانسری از قبل دریافت کرده باشید.

کارآموز فارغ‌التحصیل (Graduate Trainee)

این ویزا برای انتقال کارآموزان فارغ‌التحصیل برای موقعیت‌های شغلی ا‌ست که نیاز به متخصص دارند. برای این ویزا، باید حداقل سه ماه سابقه‌ کار در شعبه‌ خارج از بریتانیای آن شرکت داشته باشید.

هزینه اپلای ویزای کار انتقال داخل شرکتی

برای اپلای ویزای انتقال میان شرکتی انگلستان Tier 2،

اگر از نوع کارکنان کوتاه‌مدت یا کارآموزان فارغ‌التحصیل استفاده می‌کنید. و خارج از بریتانیا هستید. باید مبلغ 463 پوند به ازای هر نفر پرداخت کنید. تمدید یا تغییر ویزا نیز 463 پوند است.
اگر می‌خواهید از سرویس Premium استفاده کرده. و به صورت حضوری برای تمدید یا تغییر ویزا اقدام کنید. مبلغ پرداختی شما، 1,053 پوند است.
اگر قصد اقدام برای اخذ ویزای کارکنان بلندمدت (کمتر از سه سال) را دارید. این مبالغ به ترتیب به 587، 677 و 1,267 پوند، افزایش می‌یابند.

خرید ملک در انگلستان و ویزای انگلستان

مطالب مورد بحث در این مقاله عبارتند از:. خرید ملک در انگلستان. اخذ اقامت انگلستان از طریق خرید ملک. شرایط و مراحل سرمایه گذاری در انگلیس از طریق خرید ملک.

موسسه مهاجرتی دایانا مهاجر به مدیریت استاد حمیدی بهترین مدرس آیلتس در شیراز در این مقاله تلاش دارد. تا به سوالات شما در خصوص سرمایه گذاری از طریق خرید منزل در انگلستان پاسخ دهد. سوالات رایج شما در این خصوص عبارتند از:

آیا خرید خانه ارزان در انگلیس برای ایرانیان امکان پذیر است؟
قیمت خانه ارزان در لندن چقدر است؟
آیا خرید ملک در انگلستان منجر به اخذ اقامت دائم انگلستان می گردد؟

سرمایه گذاری و خرید ملک در انگلستان

مطابق قوانین انگلستان افرادی که قصد مهاجرت به انگلستان از طریق سرمایه گذاری را دارند، نمی توانند تنها از طریق خرید ملک در این کشور اقامت دائم یا پاسپورت انگلستان را دریافت نمایند. امروزه کشورهای زیادی وجود دارند که از طریق خرید ملک به شما اقامت و تابعیت اهدا می کنند. این کشورها عبارتند از:

دومینیکا
سنت لوشیا
جمهوری دومینیکن
سنت کیتس نویس
اسپانیا
یونان
پرتغال
قبرس
حداقل مبلغ سرمایه گذاری جهت اخذ اقامت، متعلق به کشور یونان می باشد. فرد بایستی حداقل مبلغ 250,000 یورو را در زمینه خرید املاک و مستغلات سرمایه گذاری نماید. سرمایه گذاری از طریق خرید ملک برای پرتغال و اسپانیا به ترتیب 350 و 500 هزار یورو می باشد.

توصیه دایانا مهاجر

خرید ملک در انگلستان منجر به اخذ اقامت و تابعیت این کشور نخواهد شد.

قیمت خرید ملک

قیمت خرید ملک در شهر های مختلف انگلستان:

قیمت خرید ملک در بلفاست بطور متوسط 159,562 پوند
قیمت خرید ملک در منچستر بطور متوسط 193,415 پوند
قیمت خرید ملک در کاردیف بطور متوسط 250,618 پوند
قیمت خرید ملک در ادینبرو بطور متوسط 292,644 پوند
قیمت خرید ملک در لندن بطور متوسط 473,822 پوند

مالیات افراد مقیم و غیر مقیم انگلستان:

مالیات یکسانی بواسطه درآمد مربوط با ملک از افراد غیرمقیم و مقیم های انگلستان دریافت می شود. اگر فروش ملک با هدف کسب سود در انگلستان باشد. بنابرین هزینه مالیاتی و مالیات بر ارزش افزوده نیز با نرخ یکسانی از افراد غیرمقیم و مقیم های انگلستان گرفته می شود.

مراحل خرید ملک در انگلستان

اطلاع از منابع مالی و وضعیت بازار.
اعلام قصد خرید ملک به بنگاه املاک.
تنظیم قرارداد انتقال مالکیت قانونی. ( استخدام وکیل حقوقی جهت پیشرفت امور حقوقی می تواند مورد نیاز متقاضیان باشد.)

ویزای توریستی انگلستان

عنوان این ویزا، ویزای استاندارد توریستی ( Standard Tourist Visa ) است. اگر شما قصد سفر به انگلستان را دارید. برای مثال :گردشگری، ملاقات دوست فامیل یا برای کسب و کار. اما برای مدت کوتاه. طبق قوانین بریتانیا ابتدا شما وظیفه دارید. ویزا درخواست دهید.

در نوع اول:
متقاضی ویزای انگلستان می تواند. نوع کوتاه مدت ویزای توریستی که حداکثر مدت آن 6 ماه است را درخواست نماید.

در نوع دوم:
متقاضی ویزای انگلستان می تواند به اخذ ویزای توریستی بلند مدت اقدام کند. که مدت زمان آن 2.5 یا نهایتا 10 سال است.

درصورت تمایل اخذ ویزای توریستی انگلستان موسسه دایانا مهاجردر این زمینه با شما همراه خواهد بود.

شرایط ویزای توریستی انگلستان

افرادی که تمایل به درخواست ویزای توریستی دارند. ابتدا باید چنین شرایطی را دارا باشند:

درخواست ویزا برای معالجه پزشکی:
ابتدا فرد درخواست کننده باید اسناد مربوط به معالجه را اماده کند. همچنین موارد مربوط به تأمین بودجه درمانی فراهم شود. ثابت شود که در زمان مقرر پس از اتمام دوره درمان، کشور مقصد را ترک خواهند کرد.

اثبات تمکن مالی:
در طول دوره اقامت باید تمکن مالی تثبیت شود.

اثبات عدم تغییر کاربری ویزا:
برای درخواست ویزای بلند مدت متقاضی نباید ویزای خود را تغییر کاربری بدهد. و باید در تمام مدت حضور در بریتانیا نوع کاربری ویزای خود را حفظ کند و تغییر ندهد.

تعهد به خروج در زمان مشخص:
متقاضی ویزای توریستی باید اثبات کند. که در زمان معین شده از کشور خارج خواهد شد.

انجام فعالیت ها در چارچوب:
فعالیت‌های متقاضی باید در چارچوبی تعریف شده و مجاز انجام گیرد.مانند ( کسب و کار و غیره ).

درخواست ویزای توریستی انگلیس

انواع ویزای توریستی انگلستان از نظر مدت اقامت به دو دسته تقسیم می شوند

ویزای کوتاه مدت: معمولا حداکثر زمان اقامت با این ویزا 6 ماه است.
ویزای بلند مدت: ویزای توریستی بلند مدت با 2.5 یا 10 سال اقامت. در این نوع ویزا متقاضی باید متعهد شود.که قصد ندارد. به طور مستمر در بریتانیا اقامت داشته باشد. و متقاضی باید آن هدف مشخصی که هنگام اخذ ویزا بلند مدت در کنسولگری یا سفارت خانه بیان کرده را تغییری ندهد. پس نوع کاربری ویزا نباید تغییری کند.
فرد مورد نظر با توجه به دلایل سفر خود می‌تواند یکی از دو ویزای زیر را درخواست نماید.

مدارک مورد نیاز ویزای توریستی انگلیس

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای توریستی انگلیس را می توان به دو دسته تقسیم و طبقه بندی کرد.

مدارک الزامی
فرم درخواست ویزا
ترجمه تمام مدارک
اثبات تمکن مالی درمدت اقامت در انگلستان
پاسپورت معتبر ومدرک برای سفر
مدارک خاص
فرصتی برای کار افرینی
فرصت های مطالعات اکادمیک
اهدای عضو
درمان شخصی پزشکی
شرکت در دوره های بالینی (اهداف دانشگاهی)

فرم درخواست ویزای توریستی

فرم بازدید و اقامت کوتاه مدت یا همان فرم درخواست ویزای توریستی.

می‌توان این فرم را از طریق لینک دانلود در سایت رسمی دولت بریتانیا یا وب سایت کمیسیون عالی بریتانیا پیدا کرد. متقاضیان باید قبل از پر کردن فرم به دستورالعمل‌های ذکر شده در بالای فرم رجوع کنند.

اطلاعات فرم ویزای توریستی انگلستان

اطلاعات خواسته شده بر روی فرم ویزای توریستی انگلستان عبارتند از:

اطلاعات شخصی
اطلاعات مربوط به استخدام کامل متقاضی
اطلاعات خانوادگی

1.اطلاعات شخصی:

اطلاعات شخصی متقاضی عبارتند از:

نام و نام خانوادگی کامل
جنسیت متققاضی
وضعیت تاهل
محل تولد
تارخ تولد
ملیت
اعلام تابعیت کشور دیگر در صورت وجود

اطلاعات پاسپورت

شماره پاسپورت
تاریخ انقضا
تاریخ و محل صدور
نشانی سکونت متقاضی

بیان راه‌های ارتباطی

آدرس ایمیل
شماره تلفن
تلفن همراه

2. اطلاعات مربوط به استخدام کامل متقاضی:

اطلاعات مربوط به استخدام کامل متقاضی عبارتند از :

تمام اطلاعات مربوط به درآمد و اشتغال فرد در انگلستان
تمتم اطلاعات مربوط به هزینه مخارج بازدید از انگلستان
تمامی اطلاعات مربوطه مالی و اشتغال شغل کنونی
طول مدت زمان اشتغال تمامی اطلاعات مربوط به شرکت شغل و محل کار پیشین

اطلاعات خانوادگی

اطلاعات مربوط به خانواده مانند:

نام پدر
مادر
همسر
تاریخ
محل تولد
ملیت در صورت وجود
اطلاعات مربوط به همسر
فرزندان

ویزای ازدواج انگلستان

برای افرادی که قصد گرفتن ویزای انگلیس را از طریق ازدواج دارند. این نوع ویزا صادر می شود.اما اگر قصد، ازدواج صوری با یکی از اتباع یا افراد مقیم درانگلستان باشد. دانستن این نکته ضروری است که:. اگر مشخص شود که چنین قصدی وجود دارد. ممکن است مانعی برای ورود به انگلستان برای همیشه شود. برای اثبات ازدواج متقاضیان باید حداقل 18 ماه در ارتباط باشند.

شرایطی را که به آن ویزای ازدواج انگلستان تعلق می گیرد. عبارتند از:

ازدواج انجام شده باشد.
نامزدی به قصد ازدواج انجام شده باشد.
حداقل دو سال متقاضیان با بگدیگر زندگی کرده باشند.
انواع ویزای ازدواج انگلستان :

ویزای ازدواج
ویزای نامزدی

قوانین انگلستان جهت ازدواج

قوانینی که رعایت آنها برای ازدواج و اخذ ویزای ازدواج انگلستان ضروری است.

محل سكونت برای زوج مورد نظردر انگلستان هماهنگ شده باشد.
یکديگر را ملاقات كرده و با هم آشنا شده باشند.
زوج مورد نظر نیت گرفتن كمكهای دولتی وعام المنفعه را نداشته باشند.
زوج مورد نظر باید قصد اخذ اقامت دائم انگلستان را داشته باشند.
واجد شرایط از نظر سنی باشند. سن ازدواج 18 سال است. و افراد زیر 18 سال واجد شرایط این ویزا نخواهند بود.

مدارک لازم برای مقیمان انگلیس:

تسلط به زبان انگلیسی
حداقل سن 18.
دارا بودن اقامت از یکی از راه های قانونی.
سابقه کیفری نداشته باشد.
گواهی وضعیت تاهل گواهی طلاق، گواهی فوت همسر در صورت وجود.

قوانین نامزدی در انگلستان

درمورد ویزای نامزدی با فرد مورد نظر باید بدانید.که. باید امکان ثبت ازدواج برای متقاضی وجود داشته باشد. پس از دریافت ویزای شش ماهه. فرد به انگلستان رفته و فرصت می یابد آنجا ازدواج کند. سپس یک ویزای سه ساله دریافت کند..ولی اگر ازدواج نکند و تصمیم برگشت بعه کشورش بگیرد. فرد درخواست کننده پیش از اتمام مهلت ویزا، کشور انگستان را ترک خواهد کرد. در چنین شرایطی فرد در مدت اقامت خود در انگلستان باید. استطاعت پرداخت هزینه های خود را داشته باشد. البته بدون اشتغال در این کشور و یا دریافت کمکهای دولتی.

صدور ویزای نامزدی انگلستان

شرایط لازم جهت اخذ ویزای نامزدی:

مقیم بودن یکی از طرفین
هردو مجرد باشند.
تمکن مالی کافی داشته باشند.
فرد مورد نظر اقامت دائمی داشته باشد.
اثبات نداشتن ارتباط با شخص دیگر درحال حاضر غیر از نامزدتان.

مدارک لازم جهت اخذ ویزای نامزدی

یک قطعه عكس رنگی 3.5 در 4.5
مدارک تاییدی مبنی برنامه آینده شما برای ازدواج.
مدارک تاییدی مبنی بر هدف اینده شما.
عکس‌ها و فیلم‌ها ، پرینت‌های تلفن، بلیت‌های رزرواسیون‌های هتل در سفرهای مشترک.مبنی بر واقعی بودن ازدواج.
پاسپورت قدیمی و جدید.
اسنادی مبنی بر پرداخت بخشی از هزینه‌های ثبت ازدواج.
باید گواهی طلاق یا گواهی فوت داشته باشید.در صورتی که ازدواج کرده بوده اید.

مدارک مورد نیاز برای ویزای ازدواج

دوقطعه عکس 6 در 4 پشت سفید
برای تایید ارتباط مستمر با همسر.
عقد نامه
شناسنامه متقاضی
پاسپورت جدید و قدیم درخواست کننده
مدرک مبنی بر پرداخت هزینه بیمه
فرم درخواست ویزا توسط متقاضی پر شود.

هزینه ازدواج و تمدید ویزای انگلستان

درامد مورد نیاز:

2.400 پوند در سال برای هر فرد.
22.400 پوند در سال همراه با فرزند زیر18 سال.
22.400 پوند در سال با درخواست فقط برای خودتان.
هزینه ازدواج:

هزینه ازدواج در انگلستان حدود 27.000 پوند است. که متناسب به مکان یا رسمی بودن یا نبودن هزینه ها متفاوت است.

ویزای تولد فرزند در انگلستان

در این مقاله موسسه مهاجرتی دایانا مهاجر به برسی نحوه اخذ ویزای انگلستان از طریق تولد فرزند می پردازد.همان طور که می دانید. یکی ازروش مهاجرتی شایع و مطرح تولد فرزند در انگلستان است. تا افراد از این طریق به تابعیت و شهروندی این کشور دسترسی داشته باشند. انگلستان یک کشور اروپایی است. که متقاضیان بسیار زیادی برای اقامت در این کشور درخواست می دهند. درصورت هرگونه سوال در خصوص مهاجرت می توانید با مشاورین مجرب دایانا مهاجر در ارتباط باشید.

قوانین کلی تولد فرزند در انگلیس

سالانه تعداد افراد متقاضی مهاجرت رو به افزایش است. یکی از روش های انتخابی مهاجرت برای خارجیان تولد فرزند در انگلستان است. قانون خاصی برای هر کشوری در این موضوع به تصویب رسیده است. اما درکل 2 نوع تابعیت در زمینه تولد فرزند در کشورهای مختلف وجود دارد.

بعضی از کشورها صرفا از قانون خون تبعیت می کنند.
بعضی دیگر تنها از قانون خاک تبعیت می کنند.
بعضی کشورها در قانون تولد تابع هر دوی این اصل ها هستند.
البته انگلستان در جمع کشور هایی است که. اعطای تابعیت به فرزند تازه متولد شده بر اساس تاریخ تولد وی انجام می گیرد. چراکه از هر دوی قوانین خاک و خون پیروی می نماید.

قوانین جدید تولد فرزند در انگلیس

پیش از سال 1983 میلادی، قانون تولد فرزند در انگلیس مطابق با اصل خاک بود. پس اگر کودکی در خاک و قلمروی این کشور متولد می شد. بی هیچ شرط و شروطی تابعیت انگلستان را کسب می کرد.کودک وقتی که عضو شهروند انگلستانمی شد. می توانست پاسپورت انگلیسی داشته باشد.

ولی در سال 1983 میلادی قانون مورد نظر به اصل خون تغییر پیدا کرد. پس از آن دادن تابعیت به کودکان برحسب تابعیت انگلیسی والدین انجام گرفت. به گونه شد که تابعیت و پاسپورت انگلیسی فقط برای کودکانی صادر می گردد که پدر یا مادر وی دارای کارت شهروندی انگلستان باشند.پس طبق قانونی که به تصویب رسید .تولد کودک در خاک انگلستان یا خارج از خاک این کشور اهمیتی نداشت.

شرایط تابعیت انگلیسی فرزند

والدینی که تابعیت انگلیسی ندارند. نگرانی دارند بابت اینکه ممکن است کودک آنها جزو شهروندان انگلیسی محسوب نشوند. اما دولت انگلستان به گونه ای است که برای این دسته از والدین استثناء را قائل شده اند.

شرایط تولد فرزند در انگلستان برای والدین غیر اروپایی :

اگر کودک تازه متولد شده تا سن 10 سالگی در کشور انگلستان زندگی و اقامت داشته باشد. میتوان درخواست تابعیت انگلستان به راحتی داد و پاسپورت انگلیسی گرفت. به شرط اینکه هر ساله بیش از 3 ماه در خارج از این کشور حضور نداشته باشد. پس شرایط تابعیت برای این کودکان نیز وجود دارد.

قوانین مهاجرتی انگلستان

در این مقاله موسسه دایانا مهاجر در رابطه با مهاجرت به انگلستان در سال 2021 بحث خواهد کرد. انگلستان کشوری است. که به دلیل موقعیت اقتصادی و شرایط اجتماعی در میان افراد زیادی در سرتاسر دنیا محبوبیت دارد. یکی از مقاصد مهاجرتی در دنیا انگلستان است. که سالانه هزاران نفر با هدف تحصیل، کار، گردش و زندگی به این کشور مهاجرت می کنند. بسته به شرایط و هدف فرد روشهای مختلفی برای مهاجرت به این کشور وجود دارد.رد؟

چه راه هایی برای گرفتن اقامت انگلستان وجود دارد؟
کاریابی در انگلستان به چه صورت است؟
کدام راه احتمال بیشترین موفقیت در انگلستان را دارد؟
هزینه ها ی مهاجرت به این کشور به چه صورت است؟
در مقاله پیش رو که توسط موسسه مهاجرتی دایانا مهاجر تهیه شده٬ به سوالات بالا در خصوص مهاجرت به انگلستان پاسخ داده شده است.

انگلستان مناسبترین مکان برای مهاجرت

تفکر عام این بود که با خارج شدن انگلستان از اتحادیه اروپا. با کاهش واحد پول این کشور رو به رو خواهیم بود. دستمزد کارگری کاهش شدیدی پیدا خواهد کرد. و نرخ بیکاری نیز در این کشور به صورت تصاعدی بالا میرود. اما تمام فرضیات غلط از آب درآمد. و ارزش پول این کشور به شدت بالا رفته است.از طرفی، آمار بیکاری انگلستان در طی سه ماه منتهی به ماه می حدود 3.9% بوده. که از پیشبینی های کارشناسان پایین تر بود. آنها نرخ بیکاری 4.2% را برای انگلستان پیش بینی کرده بودند.

همچنین اثرات منفی شیوع کرونا در این کشور. در دستمزدها بی تاثیر و حتی روند صعودی داشته است. طبق امار، متوسط دستمزدها در انگلستان از 529£ ( پوند ) در آوریل 2020 حدود 530£ ( پوند ) در ماه می افزایش یافته است.

ولی قابل ذکر است که. قوانین مهاجرتی در انگلستان برای ورود و خروج به این کشور. بدلیل شیوع بیماری کوید 19 در سال 2021 سخت گیرانه تر شده است.

ویزای تحصیلی انگلستان

صدور این ویزا برای دانشجویان و دانش اموزان بین المللی است. که خواستار تحصیل در انگلستان هستند.

انواع ویزای تحصیلی:

ویزای دانشجویی Tier 4 (عمومی)
یزای دانش آموزی Tier 4 (کودک)

ویزای تجاری و کار انگلستان

دولت انگلیس با هدف جذب نیروی کار با مهارت بالا از کشور های دیگر. که متقاضی کار و زندگی در انگلیس هستند. ویزاهای کار را صادر میکنند. که انواع آن بدین صورت است:

شهروندان خارجی با مهارت بالا: ویزای Tier 1 (استعداد استثنایی)

ویزای Tier 1 (سرمایه گذار) / ویزای Tier 1 (کارآفرین)
ویزای Tier 1 (کارآفرین فارغ التحصیل) / کارگران خارجی ماهر با پیشنهاد کار در پست مشاغلی دارای کمبود

ویزای اقامت کوتاه و توریستی انگلستان

انگلیس از نظر توریستی یکی از مقصد های معروف دنیاست. انگلیس برای اقامت های کوتاه مدت و گردشگران. ویزاهای بازدید کننده صادر میکند. که عبارتند از:

ویزای ازدواج
ویزای اولیای دانش آموز Tier 4 ( کودک )
ویزای نامزدی
ویزای تحصیلی کوتاه مدت
ویزای توریستی انگلستان

ویزای اقامت در انگلستان

این ویزاها برای گرفتن اقامت موقت در انگلستان صادر میگردد. که عبارتند از:

ویزای مقیم برگشتی
ویزای اقامت دایم
روادیدهای اقامت بیومتریک ( BRP ها )
روادید اقامت برای شهروندان مشترک المنافع

ویزای اسکان 2021

این ویزا که معروف به اقامت دائمی معین است، مخصوص کسانی است که برای طولانی مدت با ویزاهای موقتی در این کشور زندگی کرده اند. و حالا قصد گرفتن ویزای دائمی را دارند. همچنین پناهندگانی که در این کشور زندگی میکنند. و خواستار اسکان دائم هستند. شامل این ویزا میشوند. مدت زمان این ویزا حداقل برای 5 سال می باشد. ویزای پناهندگی شامل کسانی است. که از کشور خود به علت تهدید جانی جدی به این کشور پناه اورده اند. و در حال ورود به این کشور یا پشت مرزهای این کشورند.

درخواست برای این نوع ویزا از داخل انگلستان امکان پذیر می باشد. این ویزا تا زمانی اعتبار دارد که. فرد دارنده ویزا دیگر تهدید نشود. و بتواند به کشورش بازگردد. پناهندگی روشی قانونی نیست و پیشنهاد نمیشود.

ویزای استارت آپ انگلستان

این ویزا که جایگزین ویزای Tier1 شده است. خصوصیات فرد واجد شرایط بدین شرح است:

شهروند اتحادیه اروپا یا سوئیس نباشد.
قصد راه اندازی یک تجارت در انگلستان را داشته باشد.
برای راه اندازی یک بیزینس در انگلستان. باید یک نهاد مجاز مانند موسسه آموزش عالی یا یک سازمان تجاری با سابقه. از آن فرد به عنوان یک کارآفرین حمایت کند.

مدارک ویزای استارت آپ انگلستان

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای استارت آپ انگلستان به شرح زیر است:

داشتن حداقل 18 سال تمام
ایده تجاری یا کسب و کار. که باید این ایده توسط یک نهاد تایید شده ارزیابی شود.

روند مهاجرت به انگلستان

انگلیس به دلیل اینکه از حوزه شنگن خارج است. روند و قوانین مهاجرتی متفاوتی با دیگر کشورها دارد.

از سال 2010 تا 2020 ، میانگین سالانه تخمینی 495000 شهروند غیربریتانیایی. با قصد تحصیل به انگلستان مهاجرت کرده اند. در دوره ای مشابه. میانگین سالانه 190000 نفر برای اقامت دایمی انگلیس را انتخاب کرده اند.

علاوه بر قوانین مهاجرتی انگلستان ،قوانین تجاری و قوانین در زمینه کاری نیز در روند مهاجرت تاثیرگذارند.

404 Not Found

404 Not Found


nginx/1.18.0 (Ubuntu)
404 Page Not Found