آیلتس و مهاجرت

کانادا

کانادا یکی از بهترین کشورهای جهان برای مهاجرت می باشد و سالانه افراد زیادی این کشور را به عنوان مقصد مهاجرت خود انتخاب می نمایند. به جرعت می توان گفت که ویزای کانادا و مهاجرت به کانادا ذهن بسیاری را به خود جذب کرده. کشور کانادا در آمریکای شمالی و در همجواری آمریکا واقع شده است. کانادا کشوری سردسیر است و اکثر جمعیت آن در بخش جنوبی و خوش آب و هوای این کشور در نزدیکی خاک آمریکا زندگی می کنند. کانادا دارای 10 استان و 3 قلمرو است.

استان ها در کانادا

استان آلبرتا
استان بریتیش کلمبیا
استان منیتوبا
استان نیوبرانزویک
استان نیوفاندلند و لابرادور
استان نوا اسکوشیا
استان انتاریو
استان جزیره پرینس ادوارد
استان کبک
استان ساسکاچوان

قلمروها در کانادا

قلمروی شمال غربی
قلمروی نوناووت
قلمروی یوکان

کانادا در یک نگاه

مساحت کانادا 9،985،000 کیلومتر مربع و جمعیت آن 35،675،834 نفر می باشد. پایتخت این کشور اتاوا است و مهمترین شهرهای آن تورنتو، مونترال و ونکوور هستند. زبان رسمی کانادا انگلیسی و فرانسوی و واحد پولی آن دلار کانادا است.

امنیت در کانادا

امنیت در کانادا به اندازه‌ای بالاست که بر اساس شاخص صلح جهانی GPI، این کشور یکی از پایین‌ترین نرخ‌های جرم و جنایت در جهان را داراست و در رتبه ششم امن‌ترین کشور دنیا قرار می گیرد. باید متذکر شد که این امنیت، تنها به امنیت اجتماعی محدود نمی‌شود! بلکه نشانه‌های امنیت در کانادا را می‌توان در اقتصاد، سرمایه‌گذاری، شغل، مسکن، تولید و صنعت این کشور به خوبی مشاهده کرد.

PR کانادا

البته مهاجران کانادایی و افرادی که از روشهای مختلف نظیر تحصیل و یا کار در کانادا اقامت دارند باید برای برخورداری از تمامی مزایای شهروندی کانادا برای حداقل 5 سال در این کشور اقامت داشته و در صورت فارغ‌التحصیلی و داشتن کار تمام‌وقت در بازار کار این کشور نسبت به دریافت اقامت دائم (PR) و سپس حق شهروندی کانادا اقدام نمایند.

تحصیل در کانادا

در مورد تحصیل در کانادا می توان به جرات گفت که، مدارس، کالج‌ها و دانشگاه‌های کانادا از بالاترین استانداردهای آموزشی در سطح جهان برخوردار هستند. دورنمایی شغلی در این کشور به اندازه‌ای مثبت است که هر محصل و دانشجو پیش از پایان دوران تحصیل، شغل آینده خود را انتخاب کرده و به خوبی می‌داند قرار است چه افقی را برای خود متصور باشد.کانادا یکی از 10مقصد برتر تحصیلی و با کیفیت‌ترین سیستم‌های آموزشی در دنیاست و شرایط و مزایای متعدد و چشمگیری را بر سر راه مهاجران متقاضی ادامه تحصیل در این کشور قرار داده است.

بهترین شهر های کانادا

شهرهای ونکوور، کلگری، ساسکاچوان، وینیپگ، برندون، سنت کاترینز انتاریو و اتاوا همگی در فهرست بهترین شهرهایی قرار دارند.
البته باید به شهر ساگنای استان کبک نیز به عنوان یکی از مقاصد برتر زندگی و مهاجرت به کانادا اشاره کرد، اما باید به این موضوع توجه داشت که قریب به ۹۵ درصد از مردم این شهر و استان کبک به فرانسوی صحبت می‌کنند و زندگی در این بخش از کانادا نیازمند مهارت و شناخت کامل زبان فرانسوی خواهد بود.

هزینه زندگی در کانادا

کسب اطلاع راجع به هزینه زندگی در کانادا یکی از الزامات منطقی جهت مهاجرت به کانادا است که می بایست قبل از هر تصمیمی بدان اقدام نمود. یکی از گزینه هایی که مورد توجه متقاضیان مهاجرت به کشور کانادا می باشد هزینه زندگی در کانادا است که باید قبل از اقدام مورد ارزیابی قرار گیرد. کانادا از جمله کشورهایی است که نسبت به مساحت خود٬جمعیت کمی دارد و به دلیل اقتصاد پویا از جمله مقاصد افراد برای کار و تحصیل می باشد. کارشناسان ما در این مورد مقاله ایی را ترتیب دادند تا بدین روش بسیاری از شما علاقه مندان به مهاجرت به کانادا با واقعیتهای هزینه های زندگی روزمره در کانادا آشنا شوید. و شاید با این روش بتوانیم تعدادی از سوالاتی که شما عزیزان از ما هر روزه می پرسید را جوابگو باشیم.

هزینه های ثابت زندگی در کانادا

هزینه هایی که فرد باید یک بار به صورت ثابت پرداخت کند که نسبت به سایر هزینه ها جزء هزینه های سنگین محسوب می شوند، مانند هزینه خرید خودرو یا هزینه خرید مسکن.
هزینه هایی که به صورت جاری برای متقاضی منظور می شوند. ازجمله هزینه هایی که متقاضی برای خرید وسایل روزمره، خورد و خوراک، استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی، استفاده از انرژی برق، گاز، تلفن، اینترنت، پوشاک، مالیات و … می پردازد.
هزینه هایی که با اقامت و زندگی در کانادا بوجود خواهد آمد و در واقع نوعی هزینه برای آینده است.

بیکاری و هزینه های زندگی در کشور کانادا

لازم به ذکر است که آمار بیکاری در دسامبر 2019 تنها 5.6% بوده که این رقم در سال 2020 کمتر نیز شده و در واقع به 5.5% رسیده است. بعبارت دیگر شرایط خوبی بر بازار کار کانادا در سال 2020 حکم فرما می باشد و خصوصا در ایالت های انگلیسی زبان این کشور شانس بالایی برای پیدا کردن کار موجود است. از همین رو افراد با داشتن شغل مناسب با مشکلی در پرداخت هزینه زندگی در کانادا روبرو نخواهند شد.

البته باید متذکر شد که ، هزینه زندگی در کانادا اصولا مرتبط با سبک زندگی افراد است که تا حد زیادی به محل اقامت فرد در استان، ناحیه و منطقه مورد نظر وی بستگی دارد. به طور معمول هزینه زندگی در این کشور به سه دسته تقسیم می شود. این دسته بندی بر اساس نیاز متقاضی به وسایل، ابزار و مایحتاج شروع یک زندگی مناسب و نزدیک به استانداردهای این کشور می باشد.

هزینه پوشاک در کانادا

در زمینه هزینه های پوشاک شهری نظیر تورنتو به خاطر داشتن حراجی‌ های فراوان و به صرفه اش از نظر هزینه بهتر از ونکوور می باشد. البته مجددا باید متذکر شد که هزینه پوشاک بیشتر بستگی به فرد و علاقه اش به مصرف پوشاک برند دارد.

 بصورت متوسط برای هزینه پوشاک باید ماهیانه رقمی بین 100$‌ (دلار کانادا) تا 150$ (دلار کانادا) کنار گذاشت.برای مثال: 

یک شلوار جین 62$

یک دست لباس تابستان 43$

مالیات، بیمه و سایر هزینه های زندگی در کانادا

در زمینه مالیات اگر کسی خودش کارفرما باشد باید مبلغی را به عنوان مالیات در انتهای سال مالیاتی به دولت پرداخت نماید و اگر کارمند باشد و برای فرد یا نهادی کار کند، مستقیما مالیات از حقوق او کسر خواهد شد.

مبلغ مالیات رابطه مستقیم با میزان درآمد فرد دارد، درآمد هایی که به 100.000$ (دلار کانادا) در سال می رسند رقمی معادل 40% را مالیات می دهند.

و اما هزینه بیمه عمر یا بیمه بیماری‌ های سخت نوسان شدیدی دارند. سن و سال متقاضی این نوع بیمه ها، وضعیت سلامت جسمی فرد متقاضی، مبلغ بیمه و حتی مرد و زن بودن متقاضی، تاثیر زیادی بر مبلغ بیمه می گذارد پس رقم ثابتی را نمی توان عنوان کرد.

هزینه مسافرت نیز بستگی به کشور مقصد دارد. گاهی یک مسافرت تقریبا کوتاه مدت مثلا یک ماهه به کشور ایران و برای یک خانواده ای چهار نفره به 10.000$ (دلار کانادا) می رسد.

معایب و مشکلات زندگی در کانادا

همان طور که می دانید زندگی کردن در کشور کانادا مانند دیگر کشورهای پیشرفته جهان از سختی و دشواری های خاص خود برخوردار می باشد.

شاید بتوان گفت برای مثال: بسیاری از مشکلات زندگی در این کشور متاثر از نوع آداب فرهنگی در این کشور و هم چنین عادات اجتماعی می باشد.

مشکلات و معایب زندگی در کانادا عبارتند از:

بزرگ بودن بیش از حد اقلیم و وسعت کانادا جهت مسافرت
سرد بودن برخی شهرها و ایالت های کانادا
هزینه بالای تحصیل
هزینه بالای زندگی در برخی از شهرهای کانادا
غیر انگلیسی بودن زبان برخی شهرهای کانادا مانند کبک و مونترال

اخذ اقامت کانادا پس از تحصیل در کانادا

دانشجویانی که از طریق ویزای تحصیلی کانادا به این کشور رفته اند، می توانند برای مدت مشابه با دوره تحصیل خود در کانادا بمانند و با یافتن کار در این کشور، اقامت موقت کانادا را بدست آورند و پس از مدتی آن را به اقامت دائمی تبدیل کنند.

در صورتی که فردی بتواند اقامت دائم کشور کانادا را کسب کند، می تواند با درخواست دریافت شهروندی کشور کانادا، پاسپورت این کشور را نیز بدست آورد و رسما به یک فرد کانادایی تبدیل شود و از مزایای بسیار زیاد آن بهره مند شود.

درآمد مشاغل مختلف در کانادا در سال 2020

بر اساس آمار منتشر شده، درآمد هفتگی برخی از مشاغل موجود در کشور کانادا در سال 2020 به شرح ذیل است:

جنگلداری 1754 دلار کانادا در هفته
معدن، صنایع نفت و گاز 2159 دلار کانادا در هفته
ساخت و ساز 2310 دلار کانادا در هفته
خرده فروشی 2310 دلار کانادا در هفته
حمل و نقل و انبارداری 1285 دلار کانادا در هفته
امور مالی و بیمه 1366 دلار کانادا در هفته
بنگاه معاملات مسکن 3456 دلار کانادا در هفته
خدمات تفریحی 1431 دلار کانادا در هفته

میزان درآمد در کانادا در سال 2020

در سال 2020 متوسط درآمد در کانادا نسبت به سال گذشته 14% افزایش داشته است.

با توجه به اینکه کانادا کشوری انگلیسی زبان و مهاجر پذیر اشت تقاضا در این کشور جهت کاریابی روندی افزایشی داشته است.

بر اساس آخرین آمار بدست آمده، میانگین درآمد در کانادا ماهیانه 3800$ (دلار کانادا) می باشد.

مردان $27 دلار کانادا در ساعت
زنان $23 دلار کانادا در ساعت
کارمندان تمام وقت $27 دلار کانادا در ساعت
کارمندان نیمه وقت $18 دلار کانادا در ساعت

کار در کانادا برای ایرانیان

موانعی که ایرانیان برای کاریابی در کانادا با آن مواجه هستند عموما به 3 دسته تقسیم می شوند:

عدم تجربه کار در کانادا که بزرگترین چالش برای استخدام شدن میباشد
عدم مسلط بودن بر زبان انگلیسی ( IELTS ) یا فرانسوی
کارفرمایان کانادایی تمایل دارند تا فردی را استخدام کنند که مدرک خود را از کانادا اخذ کرده باشد

لیست مشاغل مورد نیاز کانادا در سال 2020

کشور کانادا در سال 2020 نسبت به مشاغل زیر نیازمند نیروی کار است:

نماینده فروش و بازاریاب
حسابدار و امور مالی
مهندس IT
مهندس نرم افزار
مهندس شیمی
مهندس عمران
مهندس صنایع
مهندس برق
پزشک
پرستار
مدیر پروژه ساختمانی
ماشین کار

شهر تورنتو یکی از بهترین شهرهای کانادا

اولین انتخاب بسیاری از ایرانیان برای زندگی تورنتو می باشد.از نظر دمای هوایی این شهر در تابستان تا 36 درجه سانتی گراد می باشد و در زمستان تا -15 درجه نیز کاهش دما دارد. اکثر مراکز همچون مراکز بیمه بانک و خدمات درمانی و مالی در این شهر قرار دارد. از معایب زندگی در این شهر می توان به بالا بودن هزینه اجاره و خرید ملک اشاره کرد.

ویژگی های تورنتو

شهر تورنتو پس از ونکوور دومین شهر پر اهمیت و گران قیمت کانادا به شمار می رود. این که با توجه به گران بودن این شهر باز هم مرکز توجه بسیاری از مهاجرین است تنها یک دلیل دارد و آن هم این امر می باشد که بسیار از مراکز دانشگاهی و موقعیت های کاری در این شهر واقع شده است از طرفی دسترسی به مراکز فارسی زبان و موسسات فرهنگی فارسی زبان در این شهر بسیار راحت می باشد.

شهر ونکوور از بهترین شهرهای کانادا

ونکوور در استان بریتیش کلمیبیا مقصد بعدی بسیاری از مهاجرین به کانادا است. ونکوور تنها شهر بزرگ کانادا به شمار می رود که آب و هوایی بسیار معتدل دارد و به دلیل آب و هوای مناسب بسیار مورد توجه مهاجران است از طرفی تنها 11 روز در سال در این شهر بارندگی برف مشاهده می شود. از طرفی چند فرهنگی بودن این شهر باعث شده زندگی در این شهر برای مهاجران راحت باشد. سیستم حمل و نقل گسترده در این شهر از حجم ترافیک در ونکوور تا حد بسیاری کاسته است. 

وجود دانشگاه های همچون بریتیش کلمبیا و دانشگاه سیمون بر محبوبیت ونکوور بیش از پیش افزوده است.

شهر مونترال کانادا

یکی دیگر از بهترین شهرهای کانادا شهر مونترال است که در ردیف شهرهای غالبا فرانسوی زبان این کشور به شمار می رود.اکثر مراکز دولتی و عمومی این شهر به زبان فرانسه صحبت می کنند. از نظر شرایط آب و هوایی به نسبت تورنتو شرایط نسبتا ناپایدار و سختی دارد از طرفی هزینه های مسکن در این شهر بسیار پایین تر از سایر شهرهاست و همین امر از محاسن قابل توجه مونترال می باشد. شهر مونترال به عنوان شهر محبوب دانشجویان شناخته می شود و لقب دانشجویی ترین شهر کانادا را به خود اختصاص داده است. علت محبوبیت این شهر در بین دانشجویان تنوع رشته های دانشگاهی متعدد است. از طرفی مراکز تفریحی مناسب و شرایط آب و هوایی مطلوب سبب شده این شهر سالانه پذیرایی دانشجویان بسیاری باشد، همچنین درسال های اخیر شهر مونترال لقب بهترین شهر برای زندگی را به خود اختصاص داده است.

شهر کلگری یکی از بهترین شهرهای کانادا

این شهر از شهرهای معروف و پرطرفدار در استان البرتا می باشد که در کوهپایه های کوه راکی قرار گرفته است از ویژگی های این شهر می توان به آب و هوای مناسب و فضاهای تفریحی متنوع همانند پارک ها و کوه ها و رودخانه ها اشاره کرد. علت اصلی انتخاب کلگری توسط مهاجران پایین بودن نرخ مالیات در این شهر و از طرفی پایین بودن هزینه مسکن کلگری می توان اشاره کرد. همین طور وجود صنایع نفت و گاز و صنایع کشاورزی تا حد زیادی متخصصان این مشاغل را به خود جلب می کند.

ویزای تحصیلی کانادا

ویزای تحصیلی کانادا از پرطرفدارترین ویزاهای کانادا و روشهای مهاجرت و دریافت اقامت کانادا است. دانشجویان از سراسر دنیا برای تحصیل در موسسات آموزشی و دانشگاه های کانادا راهی کانادا می شوند. اگر به مهاجرت تحصیلی به کانادا و ویزای تحصیلی کانادا فکر می کنید. و می‌خواهید بدانید.هزینه تحصیل در کانادا چقدر است؟
چه مدارکی برای مهاجرت تحصیلی به کانادا نیاز است؟
آیا با ویزای تحصیلی کانادا می توان اقامت دائم دریافت کرد؟
آیا با ویزای تحصیلی کانادا می‌توان در کانادا کار کرد؟
با ما همراه شوید. و مقاله زیر که حاصل ریسرچهای کارشناسان دایانا مهاجر هست را مطالعه فرمایید.

دلایل انتخاب ویزای تحصیلی کانادا

آمار نشان میدهند که ویزای تحصیلی کانادا یکی از محبوبترین ویزاهای تحصیلی دنیاست. دلایل محبوبیت ویزای تحصیلی کانادا در یک نگاه به شرح زیر است.

کیفیت بالای آموزش و تحصیل
امکان کار برای دانشجویان و همسرانشان حین تحصیل و پس از فارغ التحصیلی
فرصت تحصیل و زندگی در محیط های انگلیسی زبان/فرانسه زبان
امنیت بالا/ استقبال از مهاجران، دانشجویان خارجی، نیروی کار خارجی و توریست های 200 کشور جهان
هزینه نسبتا ارزان تر تحصیل نسبت به سایر مقاصد تحصیلی جهان

سیستم آموزشی کانادا

کشور کانادا سیستم آموزشِ بسیار عالی و کارآمدی دارد. که عمدتاً به شکل استانی (ایالتی) مدیریت می‌شوند. البته باید گفت که برخی شرایط و موقعیتهای سیستم آموزشی کانادا بین استان‌های مختلف ممکن است متفاوت باشد.

ولی از آنجا که سیستم آموزشی تحت نظارت دولت فدرال قرار دارد. استانداردهای آموزشی در سراسر کشور تا حد زیادی یکپارچه می باشد. در کشور کانادا سیستم آموزش همگانی و سیستم آموزش خصوصی هر دو موجود هستند.

دولت کانادا به آموزش از پایه‌ کودکستان تا سطوح دانشگاهی یارانه تخصیص داده است. یعنی به‌طور متوسط 6% از کل تولید ناخالص داخلی (GDP) خود را صرف امور آموزشی و پرورش می‌کند. بنابراین کانادا بیشتر از تمامی کشورهای دیگرِ عضو سازمان همکاری و توسعه‌ی اقتصادی (OECD) در بحث آموزش هزینه کرده است.

مدرسه در کانادا

به طور کلی آموزش در تمامی مدارس کانادا برای سنین بین 5 سال تا 17 یا 18 سال می باشد. اما سیستم آموزشی و سطح بندی دانش‌آموزان در استان‌های مختلف از یکدیگر متفاوتند:

مدارس ابتدایی کانادا سطوح 1 (یا پیش دبستانی) تا 4، 5، 6 و یا گاهی سطح 7 را پوشش میدهند.
مدارس راهنمایی کانادا سطوح 5، 6، 7 و 8 را پوشش داده. ولی سطوح ارائه شده به منطقه و مدرسه نیز بستگی دارد.
دبیرستان مقدماتی سطوح 7، 8 و گاهی 9 را شامل می شوند. و در واقع دانش‌آموزان را برای انتقال به دبیرستان آماده می سازند.
دبیرستان کانادا سطوح 8، 9 یا 10 تا 12 هستند. ولی لازم به ذکر است که، تحصیل در دبیرستان استان کبک از سطح 7 تا 11 می باشد.
عموما ساعات مدرسه بین 5 تا 6 ساعت می‌باشد. به جز پیش دبستانی که تقریبا نیمی از ساعات روز را تشکیل می دهد.

سال تحصیلی از ماه سپتامبر (مهر) تا ماه ژوئن (خرداد) می باشد. البته گاهی برخی مدارس کل سال را برنامه های تحصیلی و آموزشی متنوع ارائه می‌دهند.

دانش‌آموزان خارجی برای تحصیل در مدارس دولتی کانادا باید، بین 10 تا 14 هزار دلار در سال اختصاص دهند. که البته هزینه مدارس خصوصی از این میزان هزینه ذکر شده بیشتر است.

سن اجباری تحصیل در استانهای مختلف کانادا

با سن اجباری تحصیل در کانادا در استانهای مختلف بیشتر آشنا شوید:

سن اجباری تحصیل بین 6 تا 16 سالگی در استانهای: آلبرتا، بریتیش کلمبیا، نیوفاندلند و لابرادور و کبک.
سن اجباری تحصیلی بین 7 تا 18 سالگی در استان: مانیتوبا.
سن اجباری تحصیل بین 5 تا 18 سالگی در استانهای: نیوبرانزویک و نورت‌وست تریتوری.
سن اجباری تحصیل بین 5 تا 16 سالگی در استانهای: نوا اسکوشیا و جزیره پرنس ادوارد.
سن اجباری تحصیل بین 6 تا 18 سالگی در استان: انتاریو.
سن اجباری تحصیل بین 7 تا 16 سالگی در استان: ساسکاچوان.

پس از دبیرستان در کانادا

پس از پایان دوره دبیرستان در کانادا، همچون دیگر کشورها مقاطع لیسانس، فوق لیسانس و دکترا شروع می شوند. 

امروزه ترجیح دانش آموزان دبیرستانی که در ایران سال های سوم و چهارم معدل دیپلم آنها پایین می باشد. بعبارت دیگر پایین تر از حد نصاب اخذ پذیرش لیسانس در کانادا می باشد. می توانند ابتدا دیپلم دبیرستان کانادایی خود را از یک دبیرستان کانادایی دریافت نمایند. 

 سپس برای دانشگاه اقدام کنند. مدت تحصیل در دبیرستان بستگی به سابقه تحصیل متقاضی و نمرات قبلی آنها دارد. 

معمولا بین 1 تا 2 سال طول می کشد.ح بسیاری از افراد بر این است که. با توجه به رشد سریع بازار کار، به دوره های کوتاه مدت در کالج‌ها و یا موسسات فنی بروند. تا بتوانند مهارت های مرتبط با دنیای بازار کار را با سرعت بیشتر و در دوره های کوتاهتر فرابگیرند.

دوره های کالج

دوره DEC این دوره در کالج های کبک ارائه می‌شود و پیش نیاز ورود به آن دیپلم دبیرستان است.
دوره دیپلما ( پیش نیاز این دوره دیپلم و پیش دانشگاهی است.)
دوره سرتیفیکیت (‌پیش نیاز این دوره‌ها دوره دیپلم است.)
دوره پست بچلر (‌پیش نیاز این دوره‌ها دوره لیسانس است.)
دوره بچلر (این دوره همان دوره لیسانس بوده. که پیش نیاز ورود به آن دوره دیپلم و پیش دانشگاهی است.)

نمره آیلتس برای پذیرش در کالج کانادا

برخی از کالج‌ها نیاز به نمره زبان حداقل آیلتس 6 دارند. البته در بسیاری از کالج‌ها این امکان وجود دارد که. متقاضی از طریق انجام تست آنلاین سطح زبان انگلیسی یا فرانسوی خود را اثبات نماید.

شهریه کالج در کانادا

شهریه کالج های کانادا بین 8000 تا 16000 دلار در سال است. بازه هزینه‌ها بستگی به دوره و فشردگی کلاس‌ها دارد. در طول دوران تحصیل در کالج باید هزینه بیمه درمانی خود را نیز پرداخت نمایید.

شرایط سنی و کالج در کانادا

هیچ شرط سنی برای اخذ پذیرش تحصیلی و ویزای تحصیلی کانادا وجود ندارد. البته آفیسرهای اداره مهاجرت مسلما فاکتور سن را در ارزیابی پرونده ویزای متقاضیان در نظر می‌گیرند. و باید برنامه تحصیلی متقاضی برای آفیسر توجیه پذیر باشد.

ویزای کار برای همراه

فرد همراه می‌تواند برای دریافت ویزای بازدید یا ویزای کار اقدام نماید. و محدودیتی در این مورد وجود ندارد.

فرزند متقاضی نیز امکان برخورداری از تحصیل رایگان در کانادا را خواهد داشت.

از کالج کانادا به دانشگاه های کانادا

Credit Transfer شیوه مرسوم در مورد ادامه تحصیل در کانادا برای دانشجویان کانادایی و بین‌المللی است. در این روند، دانشجو در کالج مورد نظر خود دوره ای را شروع کرده. و سپس بر اساس معدل دروس خود را به کالج یا دانشگاه دیگری منتقل میسازد. این روش برای متقاضیانی که قصد ورود به دانشگاه های با رتبه بالا را دارند. بسیار کارآمد است. زیرا متقاضی می‌تواند در دوره کالج که ورود به آن رقابت کمتری را می‌طلبد وارد شوند. سپس با تقویت مهارت زبان و همچنین پایه درسی، دروس خود را به دانشگاه مورد نظر انتقال دهد. و به این شکل به ادامه تحصیل بپردازد.

کانادا در زمینه انتقال واحد های درسی بین کالج‌ها و دانشگاه‌ها، پیشرفته‌ترین کشور دنیا است. در بین استان های کانادا در زمینه انتقال واحدهای درسی، قوی‌ترین سیستم را استان بریتیش کلمبیا دارد. سالیانه در کل کانادا بیش از 60 هزار دانشجو از سیستم انتقال واحد درسی استفاده می‌کنند.

اقامت دائم پس از تحصیل در کالج های کانادا

بعد از تحصیل در دوره های کالج در کانادا، بسته به استانی که در آن تحصیل کرده‌اید. میتوانید درخواست اقامت دائم کانادا کنید.

در هرکدام از 11 استان کانادا برای اخذ اقامت پس از تحصیل در دوره های کانادا شرایط خاصی وجود دارد

تحصیل برای لیسانس در کانادا

متقاضیان تحصیل در مقطع لیسانس در کانادا بایستی دارای معدل بالا و نمره زبان انگلیسی IELTS باشند. پذیرش مقطع لیسانس بستگی به سابقه تحصیلی و معدل متقاضی دارد. پذیرش لیسانس در تمامی رشته‌ها و دانشگاه های کانادا انجام می‌شود. در صورتی که متقاضی دارای نمره زبان IELTS کافی برای دانشگاه مورد نظر نباشد، بایستی ابتدا در دوره زبان دانشگاه شرکت نماید. 

دوره پری مستر ( Pre-Master ) در کانادا

دوره پری مستر در کانادا مخصوص کسانی است که قصد ورود به دوره کارشناسی ارشد را دارند. ولی این افراد از نظر آکادمیک و زبان در این دوره پذیرفته نشده‌اند.

برای برخی از رشته‌ها مانند حقوق، شرکت در دوره های پری مستر برای ادامه تحصیل در دوره فوق لیسانس بسیار رایج است.

در رشته‌های مهندسی برخی از دانشگاه‌ها برای ادمیشن فوق لیسانس نیاز به آزمون جی آر ای (GRE) یا جی مت (GMAT) دارند. ولی با شرکت در دوره پری مستر و ارائه کارنامه آن، دانشگاه متقاضی را بدون این مدارک می‌پذیرد.

دوره فوق لیسانس ( Master's ) در کانادا

دوره کارشناسی ارشد در کانادا که همان‌ graduate degree است.این دوره معمولا 1 تا 2 سال بوده.

این دوره به صورت ریسرچ یا کورس ارائه می‌شود.

دوره های course-based

دانشجو با شرکت در کلاس و گذراندن واحد های درسی مدرک فوق لیسانس خود را دریافت می‌کند.

دوره های research-based

دانشجو باید با کمک استاد راهنمای خود بر روی موضوعی تحقیق کرده. و پایان نامه ارائه بدهد.

برخی از دوره های کارشناسی ارشد نیز ترکیبی بوده. و شامل کورس و ریسرچ می‌شوند.

دوره های مستر با ریسرچ در بسیاری از موارد توسط دانشگاه یا استاد راهنما فاند می‌شوند. که نوعی از بورسیه تحصیلی کانادا را دریافت می‌کنند.

برخی از دوره های مستر این امکان را به فرد می‌دهند که به صورت مستقیم در مقطع دکتری ادامه پیدا کند.

دوره دکتری ( Doctoral Degree ) در کانادا

دوره دکتری در کانادا 3 تا 5 سال طول می‌کشد. در دوره دکترای کانادا دانشجو باید یک پروژه را دنبال کند. بیشتر این پروژه‌ها توسط شرکت های بزرگ اسپانسر شده هستند. به همین دلیل بیشتر پروفسورها در دوره دکتری به دانشجویان فاند یا کمک هزینه تحصیلی اعطا می‌کنند. این فاندها گاها شهریه دانشجو را پوشش داده و گاها مبلغی اضافه بر آن نیز به دانشجو تخصیص داده می‌شود. این مبلغ اضافه هزینه‌های زندگی او را نیز پوشش می دهد. دوره دکتری در کانادا دارای کورس نیز می‌باشد.

دانشجویان خارجی و کلاس‌های آنلاین دانشگاه‌های کانادا

به گزارش اداره مهاجرت کانادا هم اکنون متقاضیانی که در کانادا حضور ندارند. می‌توانند با دریافت ویزای تحصیلی کانادا در کلاس‌های آنلاین شرکت کنند.

تحصیل در کانادا و دریافت و ارسال مدارک دانشجویی پس از همه گیری ویروس کرونا با مشکلات زیادی مواجه شد. در این شرایط مرزهای کانادا نیز به روی بیشتر دانشجویان خارجی بسته است. دانشجویانی که ویزای تحصیلی کانادا ی خود را قبل از تاریخ 18 مارس 2020 دریافت کرده باشند. شامل محدودیت‌های سفر به کانادا نمی‌شوند.

با این حال، دانشجویان خارجی برای ورود به کانادا، حتما باید دلیل قانع کننده و حیاتی داشته باشند. یعنی اگر افسر مهاجرتی تشخیص دهد که دانشجویی می‌تواند به صورت آنلاین در کلاس‌ها شرکت کند. ممکن است به او ویزای تحصیلی کانادا را ندهد.

با همه این تفاسیر، اداره مهاجرت کانادا یک فرآیند دو مرحله‌ای را معرفی کرده است. تا دانشجویان از طریق آن بتوانند. بدون داشتن ویزای تحصیل کانادا، ترم تحصیلی خود را شروع و در کلاس‌های آنلاین شرکت کنند. دانشجویان تا 15 سپتامبر سال 2020 فرصت دارند. برای دریافت مجوز تحصیلی خود در این فرآیند دو مرحله‌ای ثبت نام کنند.

اجازه کار بعد از فارغ‌التحصیلی برای دانشجویان آنلاین

برای اخذ مجوز کار پس از فارغ‌التحصیلی، دانشجویان باید حتما داخل کانادا تحصیل کرده باشند. اداره مهاجرت کانادا در پی بحران کرونا، این قانون را تغییر داد. و اعلام کرد دانشجویان خارجی که نیمی از تحصیل خود را به صورت آنلاین در دانشگاه‌های کانادا می‌گذرانند، می‌توانند پس از فارغ‌التحصیلی مجوز کار در کانادا دریافت کنند

با دریافت این مجوز، فرد می‌تواند حداکثر تا سه سال در کانادا بماند. و تجربه کار کانادایی کسب کند.

ویزای سرمایه گذاری کانادا

بدون تردید سرمایه گذاری در کانادا یکی از بهترین روش های مهاجرت به کشور کانادا می باشد. کانادا از جمله کشورهای ثروتمند جهان به شمار می آید. دارای اقتصادی پویا و منعطف متکی به بازار آزاد می باشد. الگوهای اقتصادی و تولیدی کانادا شباهت فراوانی به اصلی ترین شریک تجاری این کشور یعنی ایالات متحده آمریکا دارد. این ویژگیها در کنار یکدیگر موجب شده اند تا ویزای سرمایه گذاری کانادا علاقمندان خاص خود را پیدا کند.

از لحاظ حجم تولیدات ناخالص داخلی و صادرات، کانادا جزو ۱۰ کشور برتر جهان می باشد، بخش اعظمی از تولیدات و صادرات کانادا مربوط به وسایل نقلیه، چوب، کاغذ، محصولات کشاورزی و صنایع شیمیایی است.

روش های سرمایه گذاری در کانادا

دولت کانادا در راستای توسعه اقتصادی، برنامه های متنوعی جهت جذب سرمایه گذاران خارجی ارائه می دهد. کانادا سعی دارد کارآفرینان، مدیران ارشد موسسات تولیدی و سرمایه داران کلان را جهت رشد اقتصادی خود جذب کند.

میزان سرمایه مورد نیاز برای سرمایه گذاری در کانادا با توجه به روش مورد نظر افراد متفاوت خواهد بود.

رایج ترین روش های سرمایه گذاری در کانادا عبارتند از:.

سرمایه گذاری در ایالت کبک
سرمایه گذاری از طریق کارآفرینی / ویزای استارت آپ کانادا

سرمایه گذاری در ایالت کبک

سرمایه گذاری در ایالت کبک راحت ترین روش سرمایه گذاری در کانادا است. که از مزایای بسیاری برخوردار می باشد و هیچگونه ریسکی در پی ندارد. در این روش سرمایه گذاری فرد متقاضی نیازی به ارائه مدرک زبان آیلتس ندارد. و از بدو ورود به کانادا اقامت دائم (PR) خود را دریافت می نماید.

روشهای سرمایه گذاری در کبک به 2 صورت است.

سرمایه گذاری 2 میلیون دلاری در کبک
سرمایه گذاری 350 هزار دلاری در کبک

سرمایه گذاری 2 میلیون دلاری در کبک

فرد متقاضی سرمایه گذاری در ایالت کبک می بایست 2 میلیون دلار کانادا سرمایه داشته باشد. توجه داشته باشید این میزان سرمایه متشکل از کلیه دارایی های فرد متقاضی می باشد. علاوه بر پول نقد ارائه اسناد ملکی، اتومبیل و حتی دارایی های همسر فرد مورد قبول دولت کانادا است.

در این روش فرد باید حداقل 2 سال از 5 سال اخیر سابقه مدیریت در بیزینسی را داشته باشد. مبلغ یک میلیون و دویست هزار دلار کانادا را به حساب دولت کانادا واریز نماید. پس از ۵ سال بدون هیچ سودی می تواند سرمایه خود را دریافت نماید.

سرمایه گذاری از طریق استارت آپ

ویزای استارت آپ کانادا نوعی ویزای سرمایه گذاری کانادا بحساب می آید. ولی باید متذکر شد که، با تمام برنامه های سرمایه گذاری کانادا متفاوت است.

متقاضی اخذ ویزای استارت آپ کانادا می بایست.

یک برنامه و ایده جدید و قابل توجه را برای برنامه مهاجرتی خود ارائه کنند.
طرح مورد نظر باید به تایید سازمانهای معرفی شده از طرف اداره مهاجرت کانادا برسد.
اخذ ویزای استارت آپ کانادا از طریق طرح تایید شده.
این ویزا علاوه بر فرد متقاضی به خانواده وی نیز تعلق می گیرد. و پس از گذشت 2 الی 3 سال امکان اخذ اقامت دائم کانادا (PR) نیز وجود خواهد داشت.

ذکر این نکته حائز اهمیت است که:

در استارت آپ شما مجاز به سرمایه­ گذاری شخصی نیستید. حتماً باید یکی از سازمان‌هایی که از سوی اداره­ مهاجرت کانادا معرفی ‌شده اند از طرح شما حمایت کنند. و از شما بخواهند در سرمایه ­گذاری مشارکت کنید. و سپس این واحد تجاری در کانادا به صورت یک شرکت سهامی Incorporation ثبت خواهد شد.

مقایسه روشهای سرمایه گذاری در کانادا

به طور کلی تفاوت روش های سرمایه گذاری در کانادا به میزان سرمایه و مدارک مورد نیاز ارتباط دارد.

روش سرمایه گذاریمیزان سرمایه مورد نیازمدرک تحصیلیسیستم امتیاز بندیشرایط سنی
ایالت کبک2 میلیون دلارالزامی نیستنداردحداکثر 55 سال
کارآفرینیحداقل  100 هزار دلارحداقل کارشناسیداردحداکثر 55 سال
استارت آپحداقل 30 هزار دلارحداقل کارشناسیداردحداکثر 55 سال

مزایای سرمایه گذاری در کانادا

مزایای سرمایه گذاری در کانادا عبارتند از:

کانادا از جمله 10 کشور ثروتمند جهان به شمار می آید.
ثبات اقتصادی و سیاسی کانادا
زیرساخت های مناسب جهت انجام فعالیت های تجاری کلان در سطح بین المللی.
پایین ترین نرخ تورم در کانادا.
ذخایر عظیم نفت در سواحل انتاریو با کل ذخایر نفتی خاورمیانه برابری می کند.
منابع گاز طبیعی کانادا بعنوان سومین کشور غنی جهان.
سهولت در اخذ اقامت دائم کانادا
هزینه کم سرمایه گذاری در کانادا
حمایت دولت از سرمایه گذاران

اخذ اقامت دائم کانادا با سرمایه گذاری

یکی از راحت ترین و سریعترین روش های اخذ اقامت دائم کانادا سرمایه گذاری در کانادا است. که موجب بهره مندی فرد از امتیازات بی شمار شهروندی در این کشور می شود. برای اخذ ویزای سرمایه گذاری در کانادا روش های متنوعی وجود دارند. در برخی از روش های سرمایه گذاری در کانادا امکان اخذ اقامت دائم کانادا (PR) موجود است. که استفاده از مزایای شهروندی نظیر تحصیل رایگان فرزندان، استفاده از خدمات درمانی رایگان و … را از بدو ورود به کانادا بدنبال دارد.

قیاس هزینه سرمایه گذاری در کانادا و دیگر کشورها

یکی از مهم ترین مزایای سرمایه گذاری در کانادا روش های متنوع و آسان در امر سرمایه گذاری است.

همانگونه که پیشتر اشاره شد. تنها با 100 هزار دلار کانادا امکان سرمایه گذاری در کانادا وجود دارد، این رقم در مقایسه با سرمایه مورد نیاز جهت سرمایه گذاری در اکثر کشورهای جهان بسیار ناچیز است.

به طور مثال هزینه سرمایه گذاری در ایالات متحده آمریکا 1 میلیون دلار و در استرالیا حداقل 200 هزار دلار است. از این رو افراد می توانند با مبالغ بسیار معقول در کانادا سرمایه گذاری نمایند. و از درآمد قابل توجهی برخوردار گردند.

حمایت دولت کانادا از سرمایه گذاران

کشور کانادا در راستای توسعه و رشد اقتصادی و بهبود هرچه بیشتر استانداردهای زندگی و رفاه اجتماعی. از افرادی که به هر نحوی برای این کشور مفید می باشند. خصوصاً افرادی که قصد سرمایه گذاری در کانادا را دارند حمایت می نماید.

بخشی از حمایتهای دولت کانادا از سرمایه گذاران خارجی عبارت اند از:

ارائه تسهیلات بانکی درازمدت
حمایت های قضایی در چهارچوب قانون
تسهیل در اجرای امور اداری برای سرمایه گذاری
اشتغال زایی

معایب سرمایه گذاری در کانادا

علاوه بر مزایای بی شمار مهاجرت و سرمایه گذاری در کانادا معایبی نیز در این راه وجود دارد. البته لازم به ذکر است که، تناسب مزایای سرمایه گذاری در کانادا با معایب آن قابل قیاس نیست.

معایب سرمایه گذاری در کانادا عبارت اند از:

سیستم مالیاتی پیچیده
کانادا کشوری در دوردست

سیستم مالیاتی پیچیده

اخذ مالیات در کشور کانادا ارتباط مستقیم با درآمد افراد دارد. حتی رقم مالیات دریافتی از سوی دولت در هر ایالت متفاوت می باشد. حداقل مالیات دریافتی در کانادا با توجه به شغل و درآمد افراد 15% از درآمد کل می باشد. و حداکثر مالیات دریافتی 33% است. از این رو کانادا از جمله کشورهایی است که مالیات های سنگینی نسبت به درآمد افراد اخذ می نماید.

ویزای کار کانادا

کانادا برای پویا نمودن بازار کار و جبران کمبود نیروی کار ماهر خود از سراسر جهان نیروی کار جذب می نماید. این موضوع باعث شده تا هر ساله ده ها هزار نیروی خارجی برای دوره‌های مشخصی وارد بازار کار کانادا شوند. و از این رو کشور کانادا به مقصد بسیاری از ایرانیان جهت مهاجرت نیز تبدیل شده است.

ما در موسسه مهاجرتی دایانا مهاجر هر روزه با سوالات گوناگونی از طرف متقاضیان مهاجرت به کانادا روبرو می شویم. سوالالتی در مورد مهاجرت به کانادا و ویزای کار کانادا که نشانگر علاقه ارانیان به مهاجرت به کانادا هستند. به همین خاطر استاد حمیدی بهترین مدرس آیلتس در شیراز و مدیر و موسس موسسه مهاجرتی دایانا مهاجر تصمیم گرفت. تا در این مقاله به سوالات مهاجرتی شما عزیزان پاسخگو باشد.

سوالات شما در خصوص ویزای کار کانادا

سوالات رایج شما در خصوص ویزای کار کانادا و مهاجرت به کانادا عبارتند از:

هزینه ویزای کار کانادا چقدر است؟
شرایط اخذ اقامت و مهاجرت کاری به کانادا چیست؟
مراحل پروسه اخذ ویزای کار کانادا کدامند؟
چگونه ویزای کار کانادا بگیریم؟
هزینه ویزای کار کانادا 2020 چقدر است؟
آیا اخذ ویزای کار کانادا تضمینی است؟
انواع ویزای کار کانادا کدام اند؟
در کنار پرداخت هزینه ویزای کار کانادا باید چه اقداماتی انجام گیرد؟
مدارک مورد نیاز برای ویزای کار کانادا کدامند؟
شرایط سنی ویزای کار کانادا چگونه است؟
آیا با اخذ ویزای کار می توان به پاسپورت کانادا دست یافت؟
با متخصصین موسسه دایانا مهاجر در این مقاله همراه شوید. تا پاسخ تمامی سوالات مهاجرتی خود را در مورد کشور کانادا بدست بیاورید.

انواع ویزای کار کانادا

انواع ویزاهای کاری کانادا عبارتند از:

ویزای کار کانادا از طریق اکسپرس اینتری
ویزای کار کانادا از طریق برنامه تجاری
ویزای کار کانادا از طریق برنامه کوتاه مدت

ویزای کار کانادا از طریق اکسپرس اینتری

شرکت در سیستم ورود سریع یا Express Entry مختص کسانی است که. قصد دارند از بدو ورود اقامت دائم کانادا یا کارت PR‌ کانادا را داشته باشند. و به همراهان (‌ همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال خود ) در کانادا زندگی نمایند. و به کار مشغول شوند. برای این امر شما باید پس از تشکیل پروفایل در سیستم امتیاز بندی وارد شوید. و بعد از تایید صلاحیت برای کار در کانادا دعوت می شوید. مطابق قوانین مهاجرتی کانادا عموما 3 برنامه مهاجرتی تحت سیستم اکسپرس اینتری وجود دارد. که در ابتدا نیاز به تعیین امتیاز شما می باشد. این امتیازات براساس موارد زیر هستند:

ملیت
سن
سطح زبان
تعداد اعضای خانواده
تحصیلات
جزئیات پیشنهاد شغلی

ویزای کار کانادا از طریق برنامه تجاری

در این برنامه ، افرادی که قراردادهای کاری و دعوتنامه از کمپانیهای کانادایی مورد تائید دولت کانادا دارند. می توانند موفق به دریافت این نوع از ویزا گردند. از دیگر انواع ویزای کار کانادا ، برنامه تجاری می باشد. که به جهت شرکت متقاضیان در فعالیت های تجاری و اقتصادی کانادا پایه گذاری شده است. فرد در این برنامه بعنوان نیروی کاری نمی توانند وارد کانادا گردد. این نوع از ویزا برای مدت زمان کوتاهی مورد استفاده خواهد بود. بدین معنی که افرادی که از طریق برنامه های تجاری وارد کشور کانادا می شوند. باید تا مدت زمان معنی در خاک کانادا حضور داشته باشند. که مدت کوتاهی هم خواهد بود. البته این نوع از ویزای کانادا قابلیت تمدید تا 6 ماه را نیز خواهد داشت.

ویزای کار کانادا از طریق برنامه کوتاه مدت

برای اخذ ویزای کوتاه مدت کاری کانادا نیاز به اجازه کار موقت ( Temporary Work Permit ) خواهد بود. که دریافت این مجوز با دعوتنامه کاری از یک کارفرما در کانادا میسر خواهد بود.

توجه:

این به متقاضیان با ملیت های خاص ارائه می گردد.

لازم به ذکر است که:

کارفرما باید نیاز خود را به تخصص متقاضی در موقعیت شغلی مشخص به اثبات رساند. و نشان دهد که استخدام متقاضی برای کشور کانادا سودمند خواهد بود.
کارفرما باید اجازه استخدام از اتباع خارج از کشور کانادا را داشته باشد. 

سابقه کار با بیمه در پروسه فدرال اسکیل ورکر کانادا

در هیچ جایی عنوان نشده است که برای سابقه کاری ارائه مدرک بیمه الزامی است. اما ارائه نامه بیمه ، اثبات سابقه کاری برای متقاعد کردن افسر اداره مهاجرت تسهیل می نماید. شایان ذکر است که. اگر بیمه ندارید. مدارک دیگری ( نظیر قرارداد کاری ، فیش های حقوقی و … ) در کنار نامه reference کاری که ارائه می دهید، موثر هستند.

سابقه کار دانشجویی، در برنامه فدرال اسکیل ورکر کانادا

سابقه کار دانشجویی به دو دسته تقسیم میشود.

کسانی که در خاک کانادا حین تحصیل شان کار کرده اند.
این دسته از افراد چه کار پاره وقت قانونی کرده باشند و چه خویش فرما بوده باشند. از سابقه کار حین تحصیل خود در کانادا جهت امتیازگیری در برنامه اسکیل ورکر نمی توانند استفاده کنند.

کسانی که در خارج از کانادا ، مثلا در ایران حین تحصیل شان کار کرده اند.
این دسته از افراد چه کار پاره وقت قانونی کرده باشند و چه خویش فرما بوده باشند. از سابقه کار حین تحصیل خود در کانادا جهت امتیازگیری در برنامه اسکیل ورکر میتوانند استفاده کنند.

سابقه کاری و کد رشته های شغلی

سابقه کاری باید در سطح کد رشته های ۰ یا A یا B باشد. برای برنامه فدرال اسکیل ورکر تنها همین 3 سطح شغلی هستند که. در آنها ارائه سابقه کاری قابل قبول است.

مدارک مورد نیاز ویزای کار کانادا

مدارک مورد نیاز ویزای کار کانادا عبارتند از:

پاسپورت
عکس
مدارک کامل تحصیلی
نامه سوابق کاری همراه با بیمه
ارائه فرم تکمیل شده CIC
متقاضیانی که در خارج کانادا اقدام به دریافت ویزای کاری کانادا می کنند باید فرم IMM1295 را نیز کامل کنند
ارائه فرم های تکمیل شده IMM5707 و یا IMM5645
ارائه فرم های تکمیل شده IMM5109 که لازم به ذکر است این فرم ها با توجه به کشوری که متقاضی از آن اقدام میکند متفاوت خواهد بود.
ارائه عقد نامه و یا سند ازدواج برای همراه در صورتی که متقاضی متاهل باشد
ارائه مدارکی مبنی بر این امر که از شرایط لازم به جهت اخذ کار مناسب در کانادا را خواهد داشت
ارائه مدرک CAQ اگر متقاضی تمایل به کار در ایالت کبک خواهد داشت
متقاضیانی که در طرح های استانی نامزد شده اند یک Nomination Letter و همچنین نامه R204c که توسط استان به متقاضی داده شده است باید ارائه نمایند.
نامه عدم سوء پیشینه
نامه گواهی سلامت پزشکی
شناسنامه و کپی آن و ترجمه
ارائه مدرک زبان انگلیسی و یا فرانسوی
ارائه نامه تمکن مالی

پردرآمد ترین مشاغل در کانادا

پردرآمد ترین مشاغل در کانادا با میانگین دستمزد سالیانه در ادامه به شما معرفی شده اند. مبالغ ذکر شده به دلار کانادا می باشند.

پزشکان متخصص 181,000
دندان پزشکان 150,000
مهندسین نفت 131,000
مدیران مهندسی 117,000
اساتید و مدرسان دانشگاه 121,000
سایر مدیران در مدیریت دولتی 117,000
دانشمندان علوم زمین و اقیانوس شناسان 115,000
مدیران و مسئولان ارشد دولتی 115,000
مامورین پلیس 113,000
مهندسان شیمی 113,000
روانشناس 73,000
برنامه نویس 74,000
مهندس نرم افزار 90,000
وکیل 135,000
پرستار 73,000
مدیریت منابع انسانی 73,000
مهندسی الکترونیک 64,000

کم درآمد ترین مشاغل در کانادا

کم درآمد ترین مشاغل در کانادا با میانگین دستمزد ساعتی در ادامه به شما معرفی شده اند.

 مبالغ ذکر شده به دلار کانادا می باشند.

آرایشگر 13.75
صندوقدار 13.95
کارگران مهد کودک و گلخانه 13.25
میزبان / مهماندار 12.85
مشاغل پشتیبانی 13.05
خدمات 13.05
کارگران 13.10

خرید ملک در کانادا

در این مقاله دایانا مهاجر شما را با واقعیتهای خرید ملک در کانادا آشنا خواهد کرد. در وحله اول باید گفت که ، با خرید املاک نمیتوان به اقامت دایم کانادا رسید. پس از ملک خریداری شده میتوان فقط به عنوان یک سرمایه استفاده کرد. در نتیجه با خرید خانه در کشور کانادا میتوان آن را اجاره داد. و درآمدی را کسب کرد. پس فقط با خرید ملک میتوان به دارایی فرد افزود.

موسسه دایانا مهاجر ارایه دهنده تخصصی ترین مشاوره ها با برترین وکلای مهاجرتی در زمینه مهاجرت به کانادا میباشد .

در کشور کانادا افرادی که خارجی هستند و ملکی را خریداری میکنند. با افراد مقیم و شهروندان کانادا حق و حقوقی مساوی دارند.

مهاجرت از طریق خرید املاک در کانادا

مدت زمان لازم جهت خرید ملک در کانادا حدود 60 تا 90 روز می باشد. البته اگر فرد ملکی را پیدا کند. که کسی در آن ساکن نباشد. ممکن است که خرید ملک کم تر از یک ماه طول بکشد.

توجه به این نکته مهم است که:.

قبل از خرید ملک باید حتما استطاعت مالی متقاضی بررسی شود.
به واسطه ضبط قرارداد عقدنامه، خرید ملک به کارگزار داده میشود.
سپس جهت بررسی امضا ها و جهت انتقال ملک باید با وکیل کار ادامه یابد.

هزینه خرید ملک در استان های کانادا

هزینه خرید ملک در استان های کشور کانادا در سال 2020:

استان نوا اسکوتیا: میانگین قیمت ملک 249000$ (دلار کانادا) است. که در 12 ماهه اخیر، 6% افزایش یافته است.
استان نیوفاندلند/ لابرادور: میانگین قیمت ملک 246000$ (دلار کانادا) است. که در 12 ماهه اخیر، 7% کاهش یافته است.
استان بریتیش کلمبیا: میانگین قیمت ملک 730000$ (دلار کانادا) است. که در 12 ماهه اخیر 2% افزایش یافته است.
استان کبک: میانگین قیمت ملک 297000$ (دلار کانادا) است. که در 12 ماهه اخیر، 1% افزایش یافته است.
استان انتاریو: میانگین قیمت ملک 578000$ (دلار کانادا) است. که در 12 ماهه اخیر 0% کاهش یافته است.
استان آلبرتا: میانگین قیمت ملک 387000$ (دلار کانادا) است. که در 12 ماهه اخیر، 9% کاهش یافته است.
استان منیتوبا: میانگین قیمت ملک 296000$ (دلار کانادا) است. که در 12 ماهه اخیر، 4% افزایش یافته است.
استان ساسکاچوان: میانگین قیمت ملک 288000$ (دلار کانادا) است. در 12 ماهه اخیر، 5% کاهش یافته است.
استان پرنس ادوارد آیلند: میانگین قیمت ملک 230000$ (دلار کانادا) است. که در 12 ماهه اخیر، 4% افزایش یافته است.
استان نیوبرانزوویک: میانگین قیمت ملک 178000$ (دلار کانادا) است. که در 12 ماهه اخیر، 2% افزایش یافته است.

قیمت خانه های فروشی در کانادا

یکی از مهمترین جذابیت های کشور کانادا نسبت به کشور همسایه خود کشور امریکا این است که. در کشور کانادا هزینه ملک پایین تر از امریکا است.

در تورنتو متوسط قیمت خرید خانه $870000 است.
در اوتاوا متوسط قیمت خرید خانه $479000 است.
در ونکور متوسط قیمت خرید خانه $1036000 است.
در مونترال متوسط قیمت خرید خانه $435000 است.
در رجینا متوسط قیمت خرید خانه $254000 است.
در کالگری متوسط قیمت خرید خانه $410000 است.
در هالیفاکس متوسط قیمت خرید خانه $331000 است.
در فردریکتون متوسط قیمت خرید خانه $198000 است.

خرید و فروش ملک کانادایی

شخصی که قصد فروش ملک خود را در کانادا دارد. باید مدرک و سندی ارایه دهد که نشان دهد. هیچ بدهی به کشور کانادا ندارد. اخذ این مدرک چند هفته ای بسیشتر به طول نمی انجامد.این مدرک توسط اژانس ارایه شده. و در صورتی که این مدرک توسط اژانس یافت نشود. وکیل فرد فروشنده باید بدهی فروشنده را به آژانس درامد کانادا بپردازد. و هر مبلغی که بابت فروش ملک باقی ماند. به فروشنده پس میدهد.

وام مسکن در کانادا

شخصی که مقیم کشور کانادا نباشد. و قصد داشته باشد. در این کشور ملکی بخرد. به او وامی به عنوان وام مسکن تعلق خواهد گرفت. اگر فصد مهاجرت از طریق خرید ملک به کشور کانادا را دارید. نگران سرمایه و وقت خود نباشید. موسسه مهاجرتی دایانا مهاجر با سابقه درخشان در این زمینه. ارایه دهنده تخصصی ترین مشاوره برای شماست. و شما را به رویاهایتان نزدیک خواهد کرد. جهت اخذ مشاوره با مشاوران دایانا

ویزای توریستی کانادا

کشور کانادا از جمله کشور هایی است. که به دلیل داشتن طبیعت زیبا و جاذبه های دیدنی. مهاجران زیادی را جذب میکند. این کشور هر ساله میلیون ها گردشگر را به خود جذب میکند. و افراد زیادی به این کشور سفر میکنند. اگر قصد مسافرت به این کشور را دارید. حتما باید اجازه ورود به کشور کانادا را داشته باشید. بعبارت دیگر باید ویزای توریستی کانادا را از سفارت این کشور اخذ کنید.

انواع ویزای توریستی کانادا

3 نوع ویزای توریستی کانادا وجود دارد که در ادامه آنها را به اختصار توضیح میدهیم:

ویزای توریستی سینگل کانادا
ویزای توریستی مولتیپل کانادا
ویزای توریستی سوپر کانادا

مدت زمان اعتبار ویزای توریستی کانادا

اعتبار ویزای توریستی متفاوت خواهد بود:

مدت زمان اعتبار ویزای مولتیپل کانادا، 5 سال است. ویزای مولتیپل (ویزای چند بار ورود)، ۶ ماه است. (توجه شود که دارندگان این نوع ویزا لازم است. هر 6 ماه یکبار، از کشور کانادا خارج شوند.)
مدت زمان اعتبار سوپر ویزای کانادا، 2 سال است. (توجه شود که مدت اعتبار پاسپورت دارندگان این نوع ویزا، ۱۰ ساله می باشد.)
مدت زمان اعتبار ویزای سینگل کانادا، 6 ماه است.

شرایط اخذ ویزای توریستی کانادا

شرایط اخذ ویزای توریستی کانادا به شرح زیر می باشد.

داشتن گذر نامه
برخورداری از سلامت جسم و روان
تعهد جهت اثبات بازگشت به کشور خود
نداشتن سوء پیشینه
رعایت کردن تمامی قوانین مربوط به کانادا در هنگام سفر به این کشور
برنامه ریزی برای بازدید از کل مناطق کانادا

ویزای مولتیپل کانادا

ویزای مولتیپل کانادا یا ویزای مولتی کانادا. از جمله ویزاهای 5 ساله است. که به فرد اجازه اقامت موقت میدهد. و پس از پایان مدت اعتبار گذر نامه اعتباری نخواهد داشت.این نوع ویزا به طوری است که 6 ماه اقامت در کشور کانادا را فراهم میکند. و همچنین امکان تمدید به مدت 6 ماه دیگر را نیز دارد. و اعتبار آن تا پایان اعتبار گذر نامه میباشد. به همین دلیل یکی از پر طرفدارترین ویزاهای توریستی کانادا محسوب می شود.

سوپر ویزای کانادا

ویزای سوپر کانادا ویزایی است که. مناسب پدربزرگ و مادربزرگ و یا پدر و مادر افرادی است که. علاوه بر اینکه اقامت دایم کشور کانادا را دارند. بالای 18 سال هم هستند.

توجه: گرفتن این ویزا از طریق ارسال دعوتنامه ( از طرف فرزند یا نوه ) صورت میگیرد.

ویزای سینگل کانادا

این نوع ویزا تنها یک بار به شخص متقاضی فرصت میدهد. که در زمان مشخص شده به کشور کانادا وارد شود. و پس از پایان اعتبار این ویزا شخص مجبور است خاک کانادا را ترک کند.

مدارک لازم جهت اخذ ویزای توریستی کانادا

مدارک لازم جهت اخذ ویزای توریستی کانادا عبارتند از:

پاسپورت معتبر
عکس
فرم های مربوطه جهت دریافت ویزای توریستی کانادا
مدارک پرداخت هزینه های مربوطه جهت دریافت ویزا
مدارک تمکن مالی
مدارکی که نشان دهنده وابستگی متقاضی به کشور خودش است.
در واقع لازم است تا فرد برای اثبات و قانع کردن آفیسر، مدارکی چون:

سوابق شغلی
فیش مرخصی
فیش حقوقی
اسناد دارایی
ویزاهای مسافرتی به کشورهای قبلی
را برای نشان دادن وابستگی به کشور خود و دریافت ویزای توریستی کانادا ارائه دهد.

ارائه دعوت نامه از جانب فرد یا یک سازمان در کشور کانادا.
برنامه بازدید بطور دقیق
سپری کردن. مراحل مربوط به انگشت نگاری سفارت کانادا
به جهت عدم فعالیت سفارت کانادا در تهران لازم است. تا افراد متقاضی به سفارت کانادا در کشورهای دیگر همچون ترکیه مراجعه نمایند.

برای گرفتن ویزای توریستی کانادا:

با توجه به مدارک مورد نیاز ان و شرایط هر فرد به طور دقیق باید بررسی شود.

امکان گرفتن این ویزا در کوتاهترین و کم هزینه ترین شرایط با موسسه مهاجرتی دایا نا مهاجر امکان پذیر است. جهت اخذ مشاوره تخصصی در زمینه مهاجرت با شماره های دایانا مهاجر تماس بگیرید.

ویزای ازدواج کانادا

لورم ایپسوم متن ساخ

ازدواج در کانادا باید بر اساس قوانین خاص انجام شود. آشنایی با این قوانین برای افرادی که قصد ازدواج در این کشور را دارند. ضروری است.

جهت اثبات صلاحیت دو طرف ازنظر داشتن شرایط ازدواج بر اساس قوانین وضع‌شده می‌توان. به بررسی قوانینی که در این مورد وجود دارد، پرداخت.

تگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطر آنچنان که لازم است.

 

شرایط ویزای ازدواج در کانادا

شرایط ازدواج در کانادا به شرح زیر میباشد:

امکان ازدواج با خویشاوندان نزدیک در کشور کانادا وجود ندارد.
طرفین ازدواج باید در زمان ارسال درخواست. مجرد باشند و ازدواج نکرده باشند.
دو شخصی که میخواهند ازدواج کنند. باید حداقل 16 سال سن داشته باشند. در بسیاری از استان های کانادا، سن ازدواج 18 سال است. در صورتی که متقاضی ازدواج کمتر از 18 سال داشته باشد. می بایست رضایت نامه کتبی از طرف پدر و مادر و یا سرپرست قانونی خود ارائه نماید.
طرفین ازدواج باید خودشان برای انجام مراسم ازدواج حضور داشته باشند. انجام مراسم ازدواج از طریق اینترنتی و تلفنی امکان ندارد. و پذیرفتنی نیست.
ازدواج امری اختیاری است. و هر دو طرف حتما باید با رضایت قلبی ازدواج نمایند.

شرایط اخذ لایسنس ازدواج در کانادا

 تکمیل فرم درخواست لایسنس ازدواج.
جمع آوری مدارک شناسایی طرفین. مثل پاسپورت و عکس شناسایی.
تحویل فرم درخواست تکمیل شده. همراه با مدارک به دفاتر شهرداری.
پرداخت هزینه درخواست.
اگردر کشور کانادا سابقه طلاق داشته اید. باید مدارک مربوطه را تحویل دهید.

تابعیت کانادا و ازدواج با شهروند کانادایی

باید متذکر شد که. اخذ تابعیت کانادا به سبب ازدواج با شهروند کانادایی امکانپذیر نیست. و فرد متقاضی تابعیت کانادا. می بایست جداگانه برای دریافت اقامت این کشور اقدام کنید.

گواهی ازدواج در کانادا

اصولا پس از انجام مراسم ازدواج برای دریافت گواهی ازدواج اقدام میشود. متقاضیان دریافت گواهی ازدواج می توانند. از طریق اینترنت و بصورت آنلاین، پست و یا شخصی اقدام نمایند. زمانیکه ازدواج ثبت شود. فرد می تواند برای دریافت گواهی ازدواج اقدام نمائید.

طلاق در کشور کانادا

دلایلی که در کشور کانادا افراد از هم طلاق میگیرند. عبارتند از:

یکی از زوجین آسیب روحی یا جسمی به طرف دیگر وارد می کند.
ازدواج و ارتباط زن و شوهر از بین رفته. و طرفین به مدت 1 سال جدا از هم زندگی می کنند.

ازدواج فرد ایرانی با کانادایی و تابعیت ایران

قوانین ازدواج در کشور ها متفاوت است. در ایران اگر مرد ایرانی با فرد کانادایی ازدواج نماید. در همان ابتدا تابعیت ایرانی به فرد کانادایی اعطا خواهد شد.

قوانین ایران برای ازدواج مرد با زن خارجی. با قوانین ازدواج زن با مرد خارجی بسیار متفاوت است.

بعبارت دیگر در صورتیکه شما خانم هستید و ایرانی هستید و می خواهید با مرد کانادایی ازدواج کنید. باید این را مد نظر قرار دهید که. همسر کانادایی شما امکان دریافت تابعیت ایران را نخواهد داشت.

ویزای تولد فرزند در کانادا

شرایط کسب تابعیت بسته به شرایط و قوانین ان کشور دارد.

 برخی از کشور ها اجازه تابعیت مضاعف را به افراد متقاضی میدهند.

 برخی دیگر از کشور ها سختگیر تر هستند. و اجازه تابعیت مضاعف رانمیدهند. و متقاضیان باید تابعیت کشور قبلی را ترک کنند.

متفاوت است. در ایران اگر مرد ایرانی با فرد کانادایی ازدواج نماید. در همان ابتدا تابعیت ایرانی به فرد کانادایی اعطا خواهد شد.قوانین ایران برای ازدواج مرد با زن خارجی. با قوانین ازدواج زن با مرد خارجی بسیار متفاوت است.

بعبارت دیگر در صورتیکه شما خانم هستید و ایرانی هستید و می خواهید با مرد کانادایی ازدواج کنید. باید این را مد نظر قرار دهید که. همسر کانادایی شما امکان دریافت تابعیت ایران را نخواهد داشت.

مهاجرت به کانادا در 2021

راههای مهاجرت به کانادا عبارتند از:

مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل.
مهاجرت به کانادا از طری کار و تخصص.
مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری.
مهاجرت به کانادا از طریق خوداشتغالی.
مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج.
مهاجرت به کانادا از طریق تولد.

شرایط تولد فرزند در کانادا

کشور کانادا با توجه به تعداد بالای متقاضیان برای گرفتن pr برای 300000 نفر اقامت دائم صادر میکند. که بیشتر برای مهاجرت اقتصادی است. و در پی همین برنامه ریزی کشور کانادا به 172000 نفر حق شهروندی میدهد.

در اینجا به بررسی سولاتی در خصوص تولد فرزند در کشور کانادا میپردازیم:

با ویزای توریستی می شود به اقامت کانادا رسید؟
هزینه زایمان در کانادا چقدر است؟
کودک متولد در کانادا سریعا پاسپورت می گیرد؟
برای بررسی شرایط و امکان مهاجرت از طریق تولد فرزند در کشور کانادا .و اخذ مشاوره با کارشناسان مجرب و وکلای مهاجرت با دایانا مهاجر در ارتباط باشید.

تابعیت کشور کانادا از طریق تولد فرزند

طبق قانونی که از سال 1997 در کشور کانادا تصویب شد:

از آن پس هر کودکی که در کانادا متولد شود میتواند پاسپورت کشور کانادا را اخذ نماید.

بسیاری از کشورهای دیگر (از جمله کشورهای توسعه یافته مانند استرالیا، فرانسه، آلمان، نیوزیلند، اسپانیا، انگلستان و…). محدودیت هایی برای اعطای تابعیت از طریق خاک دارند و اغلب نیاز به حداقل یک پدر و مادر برای داشتن تابعیت آن کشور میباشد. اغلب کشور ها به طور اتوماتیک وار تابعیت خاک را اعطا نمیکند.

کشور کانادا از جمله کشورهای پیشرفته است که تابعیت را از طریق تولد فرزند اعطا میکند. در صورتی که کودکی در کشور کانادا متولد شد بی هیچ قید و شرطی و به صورت خودکار شهروند کانادایی محسوب می شود. حتی ممکن است پدر ومادرفرزند تازه متولد شده کانادایی نباشند. و کودک تابعیت کشور کانادا را اخذ نماید.

حقوق تولد فرزند در کانادا

حقوق و امتیازاتی که از طریق تولد فرزند به فرد داده می شود:

بهره گیری از تمامی خدمات شهروندی که شامل نظام آموزشی کم هزینه و سایر مزیت های اجتماعی می گردد
اقامت در این کشور یا سفر توریستی به آن بدون اخذ روادید و دیگر مواردی از این قبیل… .

استثناها برای تولد فرزند در کشور کانادا

طبق قانون کشور کانادا فرزندی که از پدر و مادری که شهروند کانادایی نیستند متولد شود. در صورت تولد فرزند در کانادا، فرزند می تواند تابعیت کانادایی را بدست آورد. باید متذکر شد که. والدین در صورت تولد کودک حتما اقامت دائم کشور را نخواهند گرفت. اما در صورتی می توانند این اقامت و بعد هم تابعیت را اخذ کنند. که پدر یا مادر در این کشور کار کنند. و یا به نوعی ویزای تایپ D را دریافت کنند.

هزینه هایی که برای تولد فرزند صرف میشود

هر نوزادی که در کشور کانادا به دنیا می آید. حتی اگر پدر و مادرش با ویزای توریستی وارد این کشور شده باشند. تابعیت کانادا را گرفته و پاسپورت کانادایی دریافت میکند. که این پروسه هزینه برمی باشد. و مهم ترین آن هزینه های مربوط به بخش بیمارستان است.

موارد زیر بخشی از هزینه های بیمارستان میباشد: به عنوان مثال:

هزینه ویزیت پزشک یا ماما بین 100 تا 150 دلار کانادا میباشد.
هزینه سونوگرافی بین 300 تا 500 دلار کانادا میباشد.
سزارین در بیمارستان بین 10000 تا 12000 هزار دلار کانادا است.
زایمان طبیعی در بیمارستان بین 5000 تا 8000 دلار کانادا می باشد.

اقامت کانادا برای والدین و تولد فرزند

یکی از مهم ترین دلایلی که والدین قصد دارند. فرزند خود را در کشور دیگری به دنیا بیاورند. اخذ اقامت آن کشور می باشد. که این امر برای والدین بعد از تولد فرزند در کانادا امکان پذیر نخواهد بود. مگر اینکه والدین از طریق ویزای کاری وارد آن کشور شوند. و اقامت داشته باشند. و یا از طریق ویزای تحصیلی مشغول به تحصیل بوده. تا دراین کشور اقامت داشته باشند. درصورتی والدین می توانند. از طریق تولد فرزند در این کشور از اقامت دائم کانادا برخوردار باشند. که سن فرزند متولد شده از 18 سال بیشتر شده باشد. که بتواند بعنوان اسپانسر برای والدین خود در خصوص اقامت دائم اقدام نماید.

مواردی که والدین میتوانند از طریق آن به اقامت برسند مانند:

ویزای کاری در کانادا
سرمایه گذاری در کانادا
تحصیل در کانادا
لازم است با توجه به مقالات و اطلاعاتی که در زمینه تولد فرزند در کشور کانادا ارائه شد. بدانید والدینی که قصد مهاجرت و رسیدن به اقامت دارند. با تحقیق و بررسی دقیق، به مهاجرت اقدام کنند. و آگاهانه برای مهاجرت خود برنامه ریزی کنند. موسسه دایانا مهاجر ارائه دهنده. برترین خدمات مهاجرتی و مجرب ترین وکلا و مشاورین در این زمینه میباشد. .جهت اخذ مشاوره با شماره های موجود در صفحه تماس با ما وقت مشاوره اخذ نمایید.

قوانین بایومتریک کانادا

در مورد قوانین بایومتریک کنادا به گفته کارشناسان مهاجرتی دایانا مهاجر. اطلاعات بیومتریک ( انگشت نگاری کانادا)، پروسه ارسال درخواست و مهاجرت به کانادا را براى مسافرین کم خطر و ساده تر مى کند.تمامى مسافرین بین سنین 14 تا 79 سال مى بایست اطلاعات بیومتریک تهیه کنند.
انگشت نگاری کانادا یا تست بیومتریک هم در 2 مرحله درخواست ویزا و ورود به کانادا انجام مى شود.بیومتریک به افسر ویزا اجازه مى دهد تا درخواست ها را راحت تر مورد بررسى قرار دهد. این تست موجب میشود تا جنایتکاران و متخلفین زودتر غربال شوند.
همچنین بیومتریک یک مسافر براى تائید هویت او حین ورود به کانادا مورد استفاده قرار مى گیرد. فرودگاههای کانادا کیوسک بازرسى شخصى دارند که اثر انگشت و عکس در آن جا مورد تائید قرار مى گیرند..

در ادامه این مقاله با مه همراه باشید. تا اطلاعات بروز در مورد قئانین بایومتریک کانادا کسب کنید.

بیومتریک خارج از کانادا

طبق قوانین بایومتریک کانادا اگر خارج از کانادا هستید. و براى اولین بار است که اقدام مى کنید. برای رزرو وقت انگشت نگاری کانادا بر روی مکان مورد نظر کلیک کنید.

انگشت نگاری کانادا در ابوظبی
انگشت نگاری کانادا در دبى
انگشت نگاری کانادا در اربیل
انگشت نگاری کانادا در آنکارا
بیومتریک کانادا در استانبول
انگشت نگاری کانادا در باکو
انگشت نگاری کانادا در ایروان
انگشت نگاری کانادا در تفلیس

بیومتریک داخل خاک کانادا

بر اساس قوانین بایومتریک کانادا اگر در کانادا به صورت حضورى مى خواهید اقدام کنید. اطلاعات بیومتریک خود را می توانید از تاریخ 2019 در مراکز خدماتى کانادا ارائه دهید. 

 براى ورود به یکى از دروازه هاى کانادا (POE) به عنوان یک دانشجوى بین المللى یا کارگر موقت مجاز هستید. اطلاعات بیومتریک خود را به یکى از دروازه های ورودی کانادایی ارسال کنید.

بیومتریک خود را زمانى که براى ویزا اقدام میکنید. به صورت حضورى از مرکز درخواست ویزا (AVC) تهیه کنید. 137 مرکز (AVC) در 95 کشور وجود دارند. که متقاضى مى تواند. از آنها درخواست کند.

هزینه انگشت نگاری در سفارت کانادا

فرایند جمع آورى اطلاعات بیومتریک فقط چند دقیقه طول مى کشد. هزینه آن براى هر نفر 85 دلار کانادا و براى یک خانواده 170 دلار کانادا است. هزینه مربوط به بیومتریک برای گروه های ۳ نفره و یا هنرمندان اجرا 255 دلار کانادا است.

اگر کنسولگری کانادا از شما بخواهد تا مشخصات بیومتریک خود را نیز ثبت کنید. برای این موضوع نیز هزینه ای باید پرداخت گردد. این هزینه، ثبت تصویر دیجیتالی و مجموعه اثر انگشتان را شامل می شود. اگر تقاضای خود را در یک مرکز تقاضای ویزای رسمی (VAC) ثبت کرده باشید. هزینه سرویس دهی این مراکز نیز اضافه خواد شد که شامل موارد زیر می شود:

بررسی این موضوع که تقاضای شما کامل شده است.
ارسال پرونده اپلای شما به مرکز ویزا
فرستادن پاسپورت ها و مراقبت از اسناد در این پروسه و تا اداره ویزا
پیگیری های مربوط به اپلای افراد که به صورت آنلاین ثبت شده اند

مراحل بیومتریک کانادا

شما با مراجعه به مراکز VCA در نزدیک کشور خود در کمتر از 20 دقیقه می توانید تست بیومتریک بدهید.
ابتدا کارمند سفارت از شما عکس تمام رخ دیجیتالی تهیه می کند. سپس در مرحله بعد اثر انگشت شما را با قرار دادن انگشتان بر روی اسکنر ثبت می کند.
معمولا نیازی به مهارت زبان انگلیسی نیست. چرا که در مراحل انگشت نگاری مهاجرت به کانادا مصاحبه ای انجام نمی شود.

اعتبار بیومتریک

اگر براى ویزاى کانادا ( دانشجویى، کارى، توریستى و دیدار با اقوام) اقدام مى کنید. اطلاعات بیومتریک ده ساله قابل قبول است. یعنى هر ده سال یک بار باید اطلاعات خود را به روز کنید. اگر مى خواهید به عنوان یک ساکن دائمى اقدام کنید. مى بایست اطلاعات بیومتریک را از ابتدا انجام دهید. و به علاوه هزینه جدید براى آن پرداخت کنید. ( حتى اگر در گذشته جهت ویزاى کار، دانشجویى یا توریستى و ملاقات با اقوام این اطلاعات را ارائه داده باشید).

404 Not Found

404 Not Found


nginx/1.18.0 (Ubuntu)
404 Page Not Found