آیلتس و مهاجرت

مهاجرت کاری و مهاجرت تحصیلی

مهاجرت کاری و مهاجرت تحصیلی

امروزه مهاجرت کاری و مهاجرت تحصیلی یکی از بزرگترین دقدقه های هر فرد و هر خانواده می تواند باشد. که برای کسب زندگی بهتر و درآمد هر چه بیشتر این افراد تصمیم به اخذ ویزا و مهاجرت به کشور هدف خود می گیرند. به همین دلیل ما تصمیم گرفتیم تا با ارائه مطالب متنوع در مورد مهاجرت کاری و مهاجرت تحصیلی شمارا در راه انتخاب بهترین روش مهاجرتی یاری دهیم.

در مسیر تصمیم گیری جهت انتخاب کشور مقصد کشور های  بسیار زیادی وجود دارند که هر کدام ویژگی های خاص خود رادارند. همچنین در روند اخذ ویزای هر کدام از این کشورها و مهاجرت به آنها تفاوتهای زیادی وجود دارند. داشتن علم به روند اخذ ویزای این کشورها شما را در راه کسب موفقیت کمک می کنند.

استاد حمیدی در وب سایت رسمی خود بهترین کشورهای مهاجر پذیر دنیا را انگلستان ، کانادا ، استرالیا و یونان می نامد. که در این مقاله استاد حمیدی شما را با شرایط و روشهای مهاجرت کاری و مهاجرت تحصیلی در این کشورها بیشتر آشنا می کند.

انواع مهاجرت کاری به یونان

انواع مهاجرت کاری به انگلستان

انواع مهاجرت کاری به استرالیا

انواع مهاجرت کاری به کانادا

مهاجرت تحصیلی به یونان

مهاجرت تحصیلی به کانادا

مهاجرت تحصیلی به استرالیا

مهاجرت تحصیلی به انگلستان 

همواره افراد زیادی هستند در سراسر دنیا که قصد مهاجرت داشته باشند، عده ای برای تحصیل یا زندگی بهتر و عده ای هم برای کار به خارج از کشور خود سفر می کنند تا در شرایطی که مدنظرشان است بتوانند زندگی کنند. در بین ایرانیان هم این روزها مهاجرت به منظور کار یکی از اهدافی است که به دنبال آن هستند و سوالی که در این بین برای آن ها پیش می آید این است که شرایطی که برای اخذ ویزای کاری مورد نیاز است چیست! از همین رو در این مطلب می خواهیم نحوه اخذ ویزای کاری در کشورهای مختلف را خدمتتان شرح دهیم؛ در ادامه همراه ما باشید.

یکی از انواع ویزا، ویزای سرمایه گذاری است. افرادی که به قصد سرمایه گذاری می خواهند مهاجرت کنند می توانند از این ویزا استفاده کنند. ویزایی که مزایای زیادی به همراه دارد اما هزینه ی بیشتری نسبت به سایر ویزاها به دنبال دارد. شرایط اخذ ویزای سرمایه گذاری در هر کشور متفاوت است. Golden visa نام دیگر ویزای سرمایه گذاری است که در دهه های اخیر به لیست ویزاهای ارائه شده توسط برخی از کشورها بخصوص کشورهای بزرگ قرار گرفته است. هدف از بوجود آمدن این ویزا جذب سرمایه های خارجی، رشد و توسعه اقتصادی، اشتغال زایی، پیشرفت علمی و جذب طرح های استارت آپی و کارآفرینی است. ویزای سرمایه گذاری از آن دسته ویزاهای محبوب است که فرد را پس از مدتی سرمایه گذاری در کشور مدنظر به اقامت دائمی یا حق شهروندی آن کشور میرساند.

مهاجرت از طریق ویزای خود حمایتی.

روش اخذ اقامت از طریق تمکن مالی که به زبان انگلیسی Financially Independent Person و یا به‌اختصار FIP گفته می‌شود به اشخاصی تعلق می‌گیرد که از تمکن مالی خوبی برخوردار باشند و به عبارتی با هزینه شخصی بتوانند خودشان را حمایت کنند. ازاین‌رو، این اقامت را اقامت تمکن مالی یا اقامت خود حمایتی می‌نامند.

امروزه گسترش، پیشرفت و بین المللی شدن آموزش عالی به صورت قابل ملاحظه ای افزایش یافته است. با گسترش و پیشرفت آموزش های عالی بین المللی، متقاضیان بیش از گذشته در کشورهای خارجی در پی ادامه تحصیلات هستند و تحصیل در خارج از کشور را به عنوان پله ای برای اقامت دائم در کشور هدف در نظر می گیرند. از طرفی چون بسیاری از کشورهای توسعه یافته در گیر تغییرات جمعیتی و رشد منفی جمعیت هستند، ناخواسته به کمبود نیروی کار دچار می شوند. بنابراین در این خصوص، دانشجویان بین المللی به عنوان یک گزینه ایده آل در نظر گرفته می شوند.

ویزای توریستی

ویزا یا روادید یکی از مهم‌ترین ملزومات هر سفر خارجی محسوب می‌شود. در واقع، ویزا سندی است که توسط نمایندگان قانونی دولت هر کشور مانند سفارت یا کنسولگری برای شهروندان سایر کشورها صادر می‌شود و طبق آن درخواست اتباع خارجی برای ورود، عبور یا اقامت در کشور متبوع آن سفارت به تائید رسیده است.

البته ویزا با توجه به هدف سفر و نیز روش صدور بسیار متنوع است؛ در این رابطه، ویزای توریستی (Tourist visa) یکی از رایج‌ترین و پرتقاضاترین انواع ویزا است و همان طور که از نام آن پیدا است برای سفر کوتاه مدت در کشور مقصد صادر می‌شود. این ویزا صرفا برای گردش در کشور مقصد یا دیدار بستگان در مدت معینی صادر می‌شود و دارنده آن به‌هیچ اجازه کار یا تحصیل در کشور مقصد را با ویزای توریستی ندارد.

قوانین مهاجرتی

قوانین مهاجرت در سال 2020 با شرایط پاندمی ویروس کرونا ( کووید 19 ) از جمله دغدغه های متقاضیان مهاجرت می باشد. واجدین شرایط می بایست قبل از اقدام به مهاجرت نسبت به تغییرات در قوانین مهاجرت آگاهی داشته باشند. در این مقاله که توسط موسسه مهاجرتی دایانا مهاجر تهیه شده است به بررسی قوانین مربوط به مهاجرت می پردازیم.

404 Not Found

404 Not Found


nginx/1.18.0 (Ubuntu)
404 Page Not Found