زبانهای خارجی و مهاجرت

مهاجرت

پیشرفت ملل مختلف در حوزه های گوناگون آنها را وادار به گشودن مرز های خود با رعایت قوانین داخلی به روی مهاجران دیگر کشورها کرده است.  یکی از رایج ترین علت های برای مهاجرت و زندگی در کشوری دیگر. مهاجرت به دلیل ارتقای سطح زندگی، تحصیلات و کسب وکار می باشد.

بر اساس اخرین آمارها میزان قابل توجهی از مهاجرت ها مربوط به کشورهای معروف با اقتصاد قوی در جهان است. که ادامه مطالب به بررسی برخی از این کشورها خواهیم پرداخت.

آغاز مهاجرت

آیا مهاجرت خوب است یا بد. آیا مهاجرت بار مالیاتی شغلی و یک تهدید برای فرهنگ بومی کشورها محسوب می شود.
در بسیاری از موارد مهاجرت می‌تواند رشد اقتصادی کشورها را افزایش دهد. بخصوص برای کشورهایی که با کمبود نیروی (انسانی) متخصص و ماهر روبه‌رو هستند. همچنین مهاجرت به ایجاد یک جامعه فعال کمک می کند. طبق آمار مهاجران مشخصا، مزایای اقتصادی قابل ملاحضه ای را برای کشورهای میزبان به ارمغان می آورند. اما در نهایت هزینه‌های اقتصادی و اجتماعی کوتاه مدت برای این کشورها ایجاد میکند. مهاجرپذیری در حیطه تجارت و کسب و کار نیاز به برنامه‌ریزی طولانی مدت از طرف کشور میزبان دارد. که با ارائه یک برنامه کامل از طریق سیاست‌های مالی و فرهنگی ارائه شده که می تواند زیاندهی را به سوددهی برای کشور میزبان تبدیل کند.

بر اساس آخرین آمارها حدود 230 میلیون مهاجر وجود دارد که شامل 3درصد از جمعیت جهان است. این میزان در سال گذشته تغییری نداشته است که البته افزایش نرخ جمعیت مردم جهان در آن بی تاثیر نبوده است. افزایش تعداد کشورهای مهاجرپذیر از 50کشور به 200 کشور در صده 1900 نیز نشان دهنده گشایش بیشتر مرز ها به روی مهاجرین است.
طبق آمارجهانی منتشرشده؛ سالانه حدود 15 میلیون مهاجر. با یکی از 4 روش محبوب اقدام به مهاجرت می کنند.

 • کاری (6 میلیون نفر)
 • دانش آموزی (4 میلیون نفر)
 • خانواده (2 میلیون نفر)
 • پناهندگی (3 میلیون نفر)

مزایای مهاجرت

مهاجرت و زندگی در کشورهای دیگر می‌تواند برای متقاضی و همراهان آن دارای مزایای بسیاری باشد. که  موسسه مهاجرتی دایانا مهاجر در ادامه مطلب به برخی از آنها اشاره میکند.

 • فرصتی برای رشد و یادگیری:

مهاجرت به معنای مستغر شدن در یک محیط فرهنگی و  اجتماعی جدید میباشد. یادگیری چند زبان خارجی و بیشتر آشنا شدن با سبک زندگی و فرهنگ های  متفاوت می‌تواند. به پیشرفت و رشد شما کمک بسیاری کند. همچنین از طریق مهاجرت و قرار گرفتن در محیط فرهنگی اجتماعی جدید می‌توانید. موقعیت های آموزشی بهتری را به دست آورید. همچنین میتوانید تحصیلات و سواد خود را در فضایی پیشرفته با استانداردهای بین‌المللی ارتقا دهید.

 • آینده و زندگی متفاوت:

مهاجرت به کشورهای خارجی راه بسیار عالی برای زندگی کردن در کشوری دیگر است. یک ساختار جدید اجتماعی و دید و بازدید از منابع زیبای تاریخی، فرهنگی و  مناظر طبیعی از مزایای آن میباشد. همچنین از طریق مهاجرت شما و همراهانتان تجربه زندگی در فضایی متفاوت را به دست می آورید. و مهارت‌های فکری و عملی شما گسترش می یابد.

 • بهترین فرصت‌های شغلی:

 شرایط اقتصادی یکی ازبهترین و مهم‌ترین دلایل مهاجرت و سفر به کشوری خارجی میباشد. از طریق سفر به کشور های خارجی شما می‌توانید شانس خود را برای دستیابی به شغل های جدید محک بزنید. کار کردن در محیط شغلی هنرمندانه تر همراه با دستمزدهای بالاتر و سطح رفاهی بالاتر از مهم‌ترین فواید مهاجرت می باشد.

 • دستیابی به خدمات درمانی بهتر:

سلامت را به جرات می‌توان مهترین دغدغه فکری انسان‌ها دانست. و دستیابی رایگان و راحت تر به بیمه‌های سلامت و خدمات درمانی و پزشکی حق اولیه شما میباشد. با سفر به بیشتر کشورهای جهان و اخذ اقامت دائم. شما و همراهانتان از خدمات درمانی گسترده آن کشور بهرمندخواهید شد.

 • بهترین فرصت ها برای شما و فرزندانتان:

آرزوی هر پدر و مادری در زندگی فراهم کردن بهترین شرایط برای زندگی فرزندانشان می باشد. آن‌ها می‌خواهند برای نسل بعدی خود آینده ی بهتری ایجاد کنند. تا امکان رشد  بیشتری داشته باشند. با سفر شما به خارج کشور می‌توانید فرزندانتان را در جامعه متفاوتی پرورش دهید. و مطمئن باشید که از بهترین فرصت‌ها برای تحصیل و شغل بهره‌مند خواهند شد.

روش های مختلف مهاجرت

با توجه به این موضوع که مهاجرت به سایر کشورها روش های زیاد و متفاوتی دارد. متقاضیان مهاجرت و زندگی در کشور های دیگر میتوانند. با توجه به شرایط خود و سبک زندگی خود بهترین و مناسب ترین روش مهاجرت را انتخاب کنند.
از جمله روش های مهاجرت:

مهاجرت تحصیلی

یکی از روش های مهاجرت اقدام از طریق تحصیل می باشد. فردی که اقدام به مهاجرت میکند باید به مدت حداقل 12 ماه در کشوری جز کشور خودش تحصیل کند. طی سال های گذشته این نوع مهاجرت در میان ایرانیان بسیار رایج و محبوب شده است. و همچنین در حال حاضر افراد بسیار زیادی برای ادامه تحصیل در مقاطع مختلف دانشگاهی برای دریافت ویزای داشنجویی اقدام میکنند. کشورهای پیشرفته خارجی با هدف پیشرفت و جذب کردن استعدادهای جوان. سالانه تعداد زیادی از دانشجویان بین‌المللی را پذیرش و در صورت داشتن شرایط مناسب تحصیلی آن ها را بورسیه می کنند. و تمام هزینه های تحصیل ان ها را می پردازند. همچنین دربعضی از کشورها خارجه شهریه و هزینه دانشگاه دانشجویان بین‌المللی بیشتر از دانشجویان بومی است. بخش عمده‌ای از درآمد، سالانه دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی توسط این گروه تشکیل می‌شود. علاوه بر کسب علم و دانش، انگیزه و شوق، هم یکی دیگر از دلایل برای اخذ اقامت دائم دانشجویان بین‌المللی در کشور مقصد می باشد. طبق تحقیقات دانشگاه موناش استرالیا، 75% از فارغ‌التحصیلان هندی برای دریافت اقامت دائم و ساکن شدن همیشه در استرالیا درخواست می دهند. 

مهاجرت استارت آپی

به تازگی میتوانید روش جدیدی را در زمینه مهاجرت با عنوان مهاجرت استارت آپی ببینید. که در میان برخی از کشورها جز مهم ترین روش ها شناخته می‌شود. ویزای استارت آپی که میتواند منجر به دریافت اقامت دائم در کشور مقصد شود. مناسب افرادی است که فکر و ایده‌ ی حساب شده و سودمندی برای ایجاد و ساخت یک کسب و کار جدید در ذهن داشته باشند. اما نیازمند داشتن تمکن مالی برای آغاز آن هستند. در حال حاضر  کشورهایی چون کانادا، شیلی، ایتالیا، دانمارک، استرالیا، ایرلند، فنلاند، لیتوانی، هلند، نیوزلند، سنگاپور، اسپانیا. بریتانیا و ایالات متحده پذیرای کارآفرینان خلاق برای توسعه کسب و کار و ایجاد فرصت های جدید شغلی در اقتصاد کشورشان هستند. هر کشور شرایط و قوانین خاصی در این زمینه دارد. شرط اصلی و عمومی دریافت این نوع ویزا، سابقه کاری و مهارت‌های شغلی فرد می باشد.

مهاجرت پناهندگی

پناهنده به فردی گفته می‌شود که به علت ترس یا شرایط خیلی سخت به اجبار و ناخواسته از کشور خود خارج شده و امکان بازگشت به آن را ندارد. از آنجایی که پناهندگی در این شرایط غیرقانونی میباشد. فرد پس از ورود به کشور مقصد، در ابتدا به عنوان پناهنده (Asylum Seeker) شناخته میشود و فقط پس از گذراندن دوره‌های آموزشی و مهارتی نام پناهنده (Refugee) بر آن‌ها اطلاق می‌گردد. طبق قوانین سازمان ملل متحد، تمامی کشورها باید حقوق پناهجویان مانند حق بازگشت به خانه، حق اتحاد با خانواده حق عدم استرداد، و حق سفر را رعایت کرده و امنیت و سلامتی آن‌ها را حفظ کنند.

مهاجرت شغلی

یکی از رایج ترین شیوه های مهاجرت، از نظر استاد حمیدی (مدیر و موسس شرکت دایانا مهاجر) مهاجرت کاری میباشد. که در این نوع مهاجرت افراد برای به دست آوردن فرصت‌های شغلی. یا درآمدی بهتر به کشوری جز کشور خودشان می‌روند. مهاجرت شغلی معمولا در شرایطی رخ می‌دهد. که فرد مهاجر از امکانات کافی برای زندگی در کشور خود برخوردار نباشد. و برای پیشرفت سطح زندگی به کشوری دیگری با موقعیت‌های شغلی بهتر مهاجرت کند. طیق تحقیقات  سازمان توسعه اقتصادی، طی چند سال اخیر مهاجرت کاری با رشد 47 و 70 درصدی رو به رو شده‌ است. مهاجرت شغلی از اسان ترین روش های مهاجرت برای اخذ اقامت دائم و شهروندی کشور مقصد میباشد.

مهاجرت خود اشتغالی

یکی از شیوه های مدرن و محبوب در زمینه مهاجرت مهاجرت خود اشتغالی می باشد. این شیوه مهاجرتی معمولا مناسب افرادی است. که در زمینه‌های فرهنگی، هنری و یا ورزشی دارای رزومه ای قوی هستند. افراد متقاضی برای اخذ ویزای خود اشتغالی گواهی مهارت خود را همراه با مدارکی مبنی بر تصدیق تمکن مالی ارائه دهند. برای این امر در ابتدا متقاضی اقامتی کوتاه مدت دریافت میکند. در صورتی که کسب و کار وی طی چند سال اقامت موقت به موفقیت رسید. فرد متقاضی میتواند اقامت خود را تمدید کند.

مهاجرت سرمایه گزاری

مهاجرت و اخذ اقامت  از طریق سرمایه گذاری که با شهروندی اقتصادی نیز شناخته می شود. به شیوه مهاجرتی گفته می‌شود. که اتباع سایر کشورها سرمایه ای را در کشور مقصد سرمایه‌گذاری می کنند. و این سرمایه‌گذاری باید در رشد و توسعه اقتصادی کشور مقصد تاثیر گذار باشد. و این پروسه باید به طور کاملا قانون طی شود. و با قوانین کشور مقصد هیچ تفاوتی نداشته باشد. امروزه اکثر کشور ها از این روش استفاده میکنند. و نیت آنها فقط کسب سرمایه نیست. بلکه به طور معمول افراد می توانند شهروندی کشور مورد نظر را دریافت کنند. که در ابعاد اجتماعی و فرهنگی بسیار تاثیر گذار خواهد بود. به طور مثال فرد مهاجری که  با خانواده از طریق سرمایه گزاری قصد مهارجرت دارد. پس از دریافت اقامت دائم با پرداخت هزینه شهریه مدرسه، خرید املاک و… می‌تواند در ساختار اقتصادی و اجتماعی کشور نقش بسیاری پیدا کند. بریتانیا، سوئیس، پرتغال، بلژیک، کانادا و استرالیا از جمله کشورهایی هستند که از طریق روش سرمایه‌گذاری برای اقامت دائم انها می‌توانید اقدام کرد.

بهترین مسیر ها برای مهاجرت

اگر فرد متقاضی واقعا قصد مهاجرت داشته باشد، روش‌های بسیار زیادی پیش روی اوست. که می‌تواند یکی از آن‌ها را متناسب با شرایط خود انتخاب کند. از آنجایی که هر کشوری برنامه های متفاوتی برای مهاجرت دارد. نمی‌توان به طور کاملا قطعی از بهترین روش مهاجرت نام برد. اما به طور کلی، مهاجرت شغلی، تحصیلی و سرمایه‌گذاری در میان بیشتر کشورهای پیشرفته مسیر بهتر و ساده‌تری به شمار می‌آیند. که هر فرد می‌تواند. پس از گذشت چند سال برای دریافت اقامت دائم درخواست دهند. برای اطلاع از شرایط خود و خانواده‌تان و آشنایی با مناسب‌ ترین روش مهاجرت، با همکاران ما در موسسه دایانا مهاجر تماس بگیرید. تا از مشاوره ما در زمینه های مختلف مهاجرتی بهره‌ مند شوید.

بهترین کشور ها برای مهاجرت

هر ساله بر اساس معیارهایی از جمله شاخص فرصت‌های شغلی، نرخ بیکاری، زبان مشترک و امکان دریافت اقامت دائم و شهروندی بهترین کشورهای مناسب مهاجرت ارزیابی و اعلام میشود. که در آخرین ارزیابی در سال 2020 چندین کشور برگزیده شده اند که عبارتند از: 
کانادا
کانادا دومین کشور جهان است که 37 میلیون جمعیت دارد. برای مهاجرت کاری به کانادا باید از طریق کار فرمایی در کانادا پیشنهاد شغلی دریافت کنید. یا از طریق تحصیل در دانشگاها و کالج اقدام کنید. طبق اخرین امارها این کشور به عنوان بهترین کشور جهان برای مهاجرت شناخته شده است.
نیوزلند
نیوزیلند که یکی دیگر از کشورهای محبوب در زمینه مهاجرت است. از رایج‌ترین روش مهاجرتی آن مهاجرت کاری است. اگر شما در حرفه خود فردی ماهر هستید، می توانید برای مهاجرت کاری و دریافت پیشنهاد کار اقدام کنید. فرآیند اخذ شهروندی در این کشور 5 سال به طول می‌ انجامد. درصورت کسب شهروندی نیوزیلند. شما می توانید برای ورود به کشور استرالیا نیز اقدام کنید.
سنگاپور
سنگاپور یکی دیگر از کشورهای عالی در زمینه مهاجرت است. که به ان لقب قلب اقتصادی آسیا را داده اند. در سنگاپور چندین دانشگاه از بهترین دانشگاه‌های آسیا و جهان وجود دارد. از نظر استاد حمیدی مهاجرت و اخذ ویزای تحصیلی و شغلی بهترین شیوه مهاجرت به این کشور است.
استرالیا
استرالیا دو شهر بزرگ چندفرهنگی Multicultural جهانی است. مهاجران  می‌توانند برای مهاجرت از طریق مهاجرت شغلی به عنوان فردی حرفه ای اقدام کنند. همچنین چندین دانشگاه اصلی در این کشور وجود دارد. که دارای رتبه‌ های بالایی هستند، دانشگاه ملی استرالیا، دانشگاه سیدنی، دانشگاه ملبورن، دانشگاه نیو ساوت ولز، دانشگاه کوئینزلند، دانشگاه موناش و دانشگاه استرالیای غربی. از جمله دانشگاه هایی هستند که دارای رتبه بالا در استرالیا هستند. به همین دلیل متقاضیان تحصیل به استرالیا  بسیار زیاد می باشد. دریافت شهروندی  حدود 4 سال طول می کشد. که شهروندان پس از ان از حق تحصیل و بیمه درمانی رایگان بهره‌ مند می شوند.
ایرلند
ایرلند کشوری در شمال غربی اروپا است. افرادی که دارای مشاغل تخصصی هستند. پس از اخذ ویزای کاری، در کمترین زمان(حداقل دو سال) می‌توانند. اقامت دائم این کشور را دریافت کنند. و در مدت 5 سال به شهروندی ایرلند دست یابند. و همچنین یکی دیگر از راه های مهاجرت برای کارآفرینان مهاجرت از طریق استارت آپ می باشد.

هلند
کشور هلند در قلب اروپا واقع شده است. و راهی برای دسترسی به کشورهایی چون فرانسه و آلمان می باشد. و همچنین بهترین و با کیفیت ترین خدمات آموزشی، خدمات شغلی و حتی محیط زیستی را دارد. به همین دلیل این گشور تبدیل به بهترین کشور مهاجرتی و حتی گردشگری شده است.
آلمان
کشور آلمان یکی از بهترین کشور های حال حاظر می باشد. و به عنوان کشوری صنعتی و تکنولوژیک در اروپا شناخته شده است. بسیاری از هزینه های زندگی در این کشور توسط دولت پرداخت میشود. که این هزینه ها عبارتند از خدمات درمانی، حمل و نقل، تحصیل و… 
دانمارک
دانمارک یکی از شادترین کشور های جهان میباشد. در این کشور کیفیت و سطح زندگی بسیار بالا می باشد. می توان گفت کشور دانمارک از نظر نرخ بیکاری در سطح پایینی قرار دارد. همچنین متخصصان از سایر کشورها میتوانند برای دریافت ویزای استارت آپی دانمارک با امکان پذیرش بالا اقدام کنند. و پس از ان میتوانند برای اخذ اقامت دائم نیز درخواست دهند. 
سوئد
سوئد یکی از بهترین کشورها برای مهاجرت و زندگی می باشد. مهاجرت تحصیلی به این کشور روشی متداول و محبوب بین دانشجویان بین المللی می باشد. از جمله روش های محبوب برای مهاجرت به سوئد می توان به، مهاجرت شغلی و تحصیلی اشاره نمود.
سوئیس
سوئیس یکی از بهترین کشور های اروپایی می باشد. که زیبا ترین مناظر طبیعی را دارد. و نرخ پایین بیکاری، این کشور را به یکی از بهترین مقصد های مهاجرتی تبدیل کرده است. همچنین مهاجرت به سوئیس برای افراد شاغل جز بهترین گزینه های موجود می باشد. 

ارزان ترین کشور ها برای مهاجرت

 در طول تاریخ اصلی ترین دلایل برای مهاجرت، دست یافتن به شغل و در آمد بهتر میباشد. اما به دلیل اختلافات ارزی، بسیاری از متقاضیان از عهده هزینه ها و مخارج مهاجرت به کشورهای پیشرفته بر نمی آیند. و ترجیح می دهند به کشور هایی با هزینه های کمتر زندگی مهاجرت کنند. طی آخرین تحقیقات برخی از ارزان‌ترین کشورهای جهان  برای مهاجرت عبارتند از:

 • کاستاریکا
 • کلمبیا
 • پاناما
 • پرتغال
 •  فرانسه
 • مکزیک
 • مالزی 
 • قبرس شمالی

کاستاریکا

اکثر مردم کشور کاستاریکا را به عنوان سوئیس آمریکای مرکزی نیز می‌شناسند، که برای مهاجرت جزء ارزانترین کشورهای جهان میباشد. شهروندان و اتباع خارجی با مبلغ حدود 1600 دلار میتوانند در یک ماه زندکی خوبی داشته باشند. از جمله مزیت های زندگی در این کشور می توان به مواردی همچون. مناظر بسیار زیبا، رفتارهای دلنشین مردم، قیمت های به صرفه مسکن، اشاره کرد. 

کلمبیا

کشور کلمبیا به دلیل برخی از خصوصیت های مثبت، طی سال های گذشته. بین مهاجران بین المللی محبوبیت بسیاری پیدا کرده است. و از طرفی دیگر رشد اقتصادی این کشور در دوران شکوفایی به سر می‌برد. هزینه‌های زندگی در این کشور برای یک نفر 1000 دلار و برای یک خانواده 2000 دلار می باشد. 

پاناما

اکثر مهاجران کشور پاناما را  به عنوان کشور بازنشستگان نیز می‌شناسند. زیرا در این کشور بازنشستگان میتوانند. از تخفیف های ویژه 25% و 50% استفاده کنند. از جمله این تخفیف ها عبارتند از:

 • سیستم حمل و نقل
 • بلیت سینما
 • دارو
 • قبوض ماهیانه 
 • رستوران ها

از دیگر خصوصیات بارز کشور پاناما، زندگی در کنار اقیانوس، آب و هوای گرم و اقتصادی با ثبات میباشد. هزینه زندگی هر فرد در کشور پاناما به طور ماهانه حدود 1600تا 3000 دلار می باشد.

پرتغال

کشور پرتغال به دلیل ارزان‌ بودن برای مهاجرت و زندگی از محبوب ترین کشورهای اروپایی است. این کشور دارای مزایای بسیاری می باشد. که چند مورد از مزایای کشور پرتغال برای مهاجران عبارتند از:

 • محیط پویای شهری
 • سواحل شنی و طلایی
 • بیمه درمانی سراسری
 • هزینه‌های پایین زندگی
 • امنیت.
  هزینه زندگی در این کشور برای یک نفر در ماه 2000 دلار است. برای سرمایه گذارانی که 4قصد مهاجرت دارند کشور پرتغال یکی از بهترین مقصد ها می باشد.

فرانسه

کشور فرانسه در زمینه ی مهاجرت تحصیلی یکی از کشورهای ارزان اروپایی میباشد. دانشجویان که به زبان فرانسوی مسلط باشند. می توانند در دانشگاهای این کشور نیز رایگان تحصیل کنند. و هزینه ی زندگی هر فرد در این کشور نیز حدود 2000 دلار در هر ماه میباشد. اما هزینه های زندگی در کشور هایی همچون پاریس به مراتب گران تر از فرانسه می باشد.
زندگی در فرانسه بری تمامی مهاجرانی که قصد دارند. در پایتخت زیبایی وهنر جهان زندگی کنند تجربه ای به یاد ماندنی می باشد.

مکزیک

در کشور مکزیک در حال حاضر یک ملیون آمریکایی و نیم میلیون کانادایی زندگی میکنند. هوای گرم و مرطوب کشور مکزیک دلیل مناسبی برای فرار از سرمای نیمکره شمالی در فصل زمستان میباشد. وسعت مکزیک و تنوع فرهنگ‌ها و سبک‌های زندگی این کشور به مهاجران این امکان را می‌دهد. که بتوانند با توجه به سلایق خود محیط شهری یا روستایی را برای زندگی انتخاب کنند. هزینه‌های زندگی هر فرد در مکزیک حدود 1700دلار است.

مالزی

 کشور مالزی در حوزه مهاجرت محبوبیت بسیار زیادی دارد. و یکی از کشورهای رو به رشد آسیایی است. دلایل این امر عبارتند از:

 • فرهنگ مسلمان
 • قیمت‌های پایین
 • دانشگاه‌های برجسته
 • آب و هوای گرم و مناظر
 • طبیعی بی‌نظیر
   مردمان این کشور، روی زبان انگلیسی تسلط کامل دارند. به همین دلیل مهاجران نیازی به یادگیری زبان دوم ندارند. و دانشجویان به سادگی می‌توانند در دانشگاه های مالزی تحصیل کنند. هزینه زندگی هر فرد در این کشور حدود 1700 دلار می باشد.

قبرس شمالی

کشور قبرس به دو نیمه تقسیم میشود. ( شمالی _جنوبی ) نیمه  شمالی تحت حاکمیت ترکیه و نیمه جنوبی تحت حاکمیت یونان میباشد. کشور قبرس جز دسته کشورهای ارزان در زمینه مهاجرت می باشد. به طوری که هزینه زندگی هر فرد در این کشور حدود 1000 دلار می باشد.

بهترین کشور ها برای مهاجرت ایرانیان

مهاجرت برای هر شخص با توجه به سبک زندگی و شرایط کاری و تحصیلی آن فرد متفاوت خواهد بود. به عبارت دیگر وقتی میخواهیم در مورد مهاجرت به بهترن کشور ها و یا بهترین رشته ها برای مهاجرت تحصیلی صحبت کنیم. نمی‌توان از قوانینی عام صحبت کرد. زیرا این موضوعات بسته به شرایط هر فرد متغیر می شود. با توجه به اخرین امارهای کلی برخی از بهترین کشورها برای مهاجرت عبارتند از:

 1. کانادا 
 2. استرالیا
 3. قبرس شمالی
 4. آلمان
 5. حوزه اسکاندیناوی
 6. مجارستان

1. کانادا
کانادا در میان کشورهای جهان به عنوان ایده‌ آل‌ ترین کشور برای مهاجرت شناخته شده است. و میان ایرانیان از محبوبیت زیادی برخوردار شده است. که متقاضیان زیادی برای مهاجرت به این کشور سالانه داوطلب می شوند. از دلایل اصلی این امر می توان به تنوع برنامه‌های مهاجرتی ارائه شده توسط دولت کانادا و فرآیند ساده اخذ اقامت دائم در این کشور اشاره کرد. در واقع تحصیل در کانادا می‌تواند گزینه‌های زیادی چون کالج، کارشناسی، ارشد و دکتری را در بر بگیرد. 
2. استرالیا
 در کشور استرالیا هزینه های زندگی نسبتا بالاست. اما این کشور در زمینه ویزا کاری تنوع بسیار زیادی دارد همچنین وجود دانشگاه‌های برجسته در این کشور موجب این شده است. که مهاجرت ایرانیان در این کشور بیشتر شود.
3. قبرس شمالی
مهاجرت به قبرس شمالی  بیشتر از طریق ویزای تحصیلی انجام میشود. به دلیل اینکه هزینه‌های تحصیل در قبرس شمالی سالانه حدود 4000 دلار میباشد. و برای ورود به این کشور نیازی به اخذ ویزا نیست. به دلیل نزدیکی مسافتی به ایران ، عدم نیاز به مدرک زبان و آب و هوای بسیار خوب این کشور جز موارد مهم در محبوبیت مهاجرت به این کشور می باشد.
4. آلمان
دریافت ویزای آلمان برای ایرانیان بسیار سخت و طولانی میباشد. اما این کشور یکی از بهترین کشور ها برای مهاجرت در جهان است. و تحصیل در دانشگاها ی المان برای تمامی دانشجویان بین المللی رایگان است. یکی از مزایای مهاجرت تحصیلی به المان هزینه کم تحصیل در این کشور می باشد. 

5. حوزه اسکاندیناوی
 ناحیه اسکاندیناوی شامل کشورهای همچون سوئد، نروژ، فنلاند و دانمارک میشود. که پیشرفته ترین کشور های جهان هستند. و از نظر استانداردهای بالای زندگی و شاخص‌های توسعه‌ یافتگی در رتبه‌ بندی‌های جهانی قرار می‌گیرند. اما هزینه های زندگی در این کشورها نسبتا بالا میباشد. برای مهاجرت به اسکاندیناوی بهترین راه مهاجرت، مهاجرت تحصیلی می باشد.
6. مجارستان
مهاجرت به این کشور از لحاظ اقتصادی بسیار به صرفه است. که ایرانیان می‌توانند تنها با 700-1000 (یورو) در ماه از پس هزینه‌های زندگی خود برآیند. و فرد میتواند به راحتی در بازار کار استخدام شود. این کشور یکی از بهترین کشورهای اروپای شرقی می باشد. که در مبحث مهاجرت محبوبیت بسیاری دارد. و افراد بسیار برای مهاجرت تحصیلی و کاری به این کشور اقدام میکنند.

موسسه های مشاور مهاجرت

موسسه‌های مشاور مهاجرت، از جمله موسسه دایانا مهاجر به متقاضیان کمک می‌کنند. بهترین و راحت ترین روش را با توجه به شرایط خود پیدا کنند. و با توجه به شرایط به شما اعلام میکنند. که برای اخذ کدام ویزا با حتمال بالای اخذ ویزا می توانید اقدام کنید. موسسه مهاجرتی دایانا مهاجر به مدیریت استاد حمیدی مهاجرت شما را به ساده‌ترین روش ممکن به سرانجام می‌رسانند. در این شرکت تمامی درخواست‌های شما از جمله مهاجرت تحصیلی، شغلی، کارآفرینی، استارت ‌آپی و … پذیرفته میشود. و پرونده شما کاملا برسی میشود. 

مهاجرت در زمان کرونا

 در زمان کرونا به دلیل شدید شدن ویروس در جهان، محدودیت رفت و آمد بسیار زیاد شده است. و در فرآیند مهاجرت و حمل و نقل اثری بی‌ سابقه گذاشته است. و برای عدم گسترش ویروس کرونا، اکثر حوزه‌های قضایی، رفت و آمد را ممنوع اعلام کردند. و حتی برخی از کشورها ورود هر فردی به غیر از شهروندان خود را ممنوع اعلام کرده اند. 

برخی از کشورها مسافران را برای مدتی قرنظیه میکنند. تا از سلامت ان مسافر مطمعن شوند. اکثر سفارت‌ها نیز اعلام کردند. که تا اطلاع ثانوی خدمات مربوط به اخذ ویزا، را به صورت انلاین برگزار می کنند. برخی از کشور ها در این شرایط برای مهاجران تحصیلی، که اجازه تحصیل دارند. اجازه شرکت درکلاس های انلاین خود را داده اند.